676 Shares 6850 views

Chiny: poprawa sytuacji Sun

Wzmocnienie pozycji rządu w oparciu o Sun Yat-sena w Kuomintangu i jednostki CPC, jak również jego postępowych środków stworzyć antyimperialistyczny rewolucyjną bazę w prowincji Guangdong służył jako wsparcie na ścieżce prowadzącej do narodowej jedności, wolności i niezależności Chinach. W tym środowisku, Pekin rząd Tsizhuya Duan został zmuszony zaprosić Sun Yat-sen w stolicy na konferencji poświęconej zjednoczeniu Chin. Sun Yat-sen, który opuścił Kanton 13 listopada 1924, droga była chora i 12 marca 1925 zmarł w Pekinie.

Na łożu śmierci liście do Związku Radzieckiego, wyraził głębokie przekonanie o tym, że „przyjdzie czas, kiedy Związek Radziecki jako najlepszego przyjaciela i sojusznika, życzyłby sobie silną i wolną Chin, gdy w wielkiej walce o wolność uciskanych narodów świata oba kraje razem będą iść do przodu i będzie osiągnąć zwycięstwo. "

Ostrość zagranicznych i krajowych konfliktów, anty-feudalnych i anty-imperialistyczne pracownik przypływ i ruch chłopski, jednolity front z głównych partii politycznych w kraju – CPC i Kuomintang – były obiektywne czynniki, które przyczyniły się do dojrzewania jednego z największych wydarzeń w najnowszej historii Chin – narodową rewolucję wyzwoleńczą latach 1925-1927. Chiny: Wzmocnienie Pozycje Sun …

Rewolucja powstał masy robotników, chłopów i drobnej miejskiej burżuazji, ale również ideologiczne i polityczne kierownictwo, przygotowanej przez antyimperialistycznego hasłami walki o niepodległość narodową Chin, było w rękach krajowych, głównie średniej burżuazji handlowej i przemysłowej, do działania w imieniu krajowej rewolucyjnej partii Kuomintang.

30 maja 1925 w Szanghaju odbyło się masywne antyimperialistyczne pokazy i spotkania z pracownikami Szanghaj, drobnej burżuazji miejskiej, studentów i innych warstw społecznych Chińczyków wobec rządów gospodarczych i politycznych z imperialistami w Chinach. Ruch „30 maja”, w tym prawie wszystkich centrach handlowych i przemysłowych w kraju, zapoczątkowało rewolucję latach 1925-1927. Najbardziej skoncentrowany antyimperialistyczny przypływ ludzi pod kierownictwem komunistów wyrażona antyimperialistyczny strajk generalny w Szanghaju, 1-2 czerwca 1925, obejmujący około pół miliona ludzi, a 16 miesięcy (19 czerwiec 1925 – grudzień 1926) Hong Kong (Hong Kong) -Guanchzhouskaya antyimperialistyczny strajk robotniczy marynarze i Hong Kong (Hong Kong) i Guangzhou z ponad 250 tys. człowieka. W solidarności ze strajkującymi, robotnicy radzieccy dał im moralnego i materialnego wsparcia pod hasłem „Ręce precz od Chin”.

Chiny: poprawa sytuacji Sun