349 Shares 8549 views

Jak i co zrobić, drożdże

Drożdże to żywy organizm, który od dawna uprawiane przez człowieka i wykorzystywane do przygotowywania żywności i napojów. Jeśli zapytać, z tego co sprawia, że drożdże, odpowiedź jednym słowem byłoby niemożliwe. Fakt, że istniały one na ziemi przed narodzinami cywilizacji ludzkiej.

unikalne mikroorganizmy

Drożdże – to żywe mikroorganizmy, które można karmić i rozmnażają. Są bardzo wrażliwe na temperaturę i skład żywności.

grzyby drożdżowe istnieć wszędzie w naturze. żywią surowców biologicznych, w procesie przemiany materii, tj fermentacji wytwarzania nowych związków chemicznych. Liczba tych drobnoustrojów w przyrodzie jest tak wielka, że jeśli porównamy to z liczbą ziaren piasku w morzu i na lądzie, zarodniki drożdży będzie wiele razy więcej. Nie trzeba dodawać, że oba rodzaje drożdży są również tam w obfitości. Niektóre z nich są dobre dla naszego zdrowia, a inni – są szkodliwe. Żyjących drożdże intensywnie emisji dwutlenku węgla oraz część alkoholu.

Mycetomas typy stosowane w produkcji ciasta chlebowego

W przemyśle spożywczym, w tym przypadku, w przemyśle piekarniczym, należy używać tylko pewne typy, mianowicie jedzenie pożywne podłoża, emitują duże ilości dwutlenku węgla. Wynika to z pęcherzyków gazu i chleb zamienia porowata. Jego jakość jest jeszcze zależy od tego jak zachowuje się bochenek jeśli skompresować go do przeciwległych boków związków i uwolnienia. Kiedy wyprostowała do stanu pierwotnego – oznacza to, że jakość chleba. Drożdże w tej klasie za dużo. We współczesnym przemyśle piekarniczym do produkcji miękkich chleba najczęściej używanych Grzyby z rodzaju Saccharomyces rodzinnych.

drożdże i zakwas piekarski

Co sprawia, że drożdże do wypieku chleba, każdy wie, piekarzy. Dyskusja na temat chleba drożdży prawidłowego rozpocząć z historią zakwasie. Jest on wymieniony w starożytnych księgach, liczące kilka tysięcy lat w wieku. Zakwas i drożdże piekarskie – to jedno i to samo. Zakwas – to produkt, który ma znaczenia, że zawsze był szczególnie ostrożny. Wszystkie działania z nią otoczony przez wiele pułapek i rytuałów. Produkty stosowane do oryginalnego rozrusznik, został wybrany bardzo starannie. Większość z powodzeniem trzymane i hodowane, przechodząc z pokolenia na pokolenie.

Jakość chleba – gwarancja dobrego zdrowia

Fakt, że różne rodzaje grzybów występować w różnych warunkach. I nawet jeśli ciasto drożdżowe hodowane na tych samych surowców, będzie bardzo smaczne, to nie znaczy, że rozrusznik następnym razem użyć objawiają się podobnie. Zawsze jest szansa, że oryginalna kultura grzyb został zastąpiony przez nowy. To nie jest widoczne gołym okiem, ale kolejna porcja chleba może być bez smaku, a nawet szkodliwe dla zdrowia. To nie przypadek, w dawnych czasach jeden sposób, aby zniszczyć wroga lub innego plemienia społeczność było. Szpieg przeniknęły Camp i portów zaczyn wroga, ponieważ wierzono, że chleb i woda – przesłanianie żywności dla ludzi. Od jakości tych dwóch produktów zależy od zdrowia i życia. Co zrobić drożdże z produktem? Zmieniają one swój wygląd, konsystencja, skład i właściwości. Aby zrozumieć mechanizm ich pracy, konieczne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób i co sprawia, że drożdże piekarnicze.

Zaczynem chmielu

Weź jedną szklankę szyszek chmielu, wlać dwie szklanki wody i umieścić w ogniu. Gotować do czasu, aż objętość cieczy zmniejsza się o połowę. Schłodzić do 37-40 stopni i szczepu. Bulion chmiel, umieścić jedną lub dwie łyżki cukru i pół szklanki mąki. Przykryć gazę. Jest to konieczne w celu zapewnienia tlenu drożdże, inaczej zginą. Umieścić pojemnik w ciepłym, suchym miejscu z dala od bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów. Dwa dni później, można zwiększyć kulturę drożdży piekarskich, ten sam ferment, który, biorąc po trochu, można ponownego wykorzystania w pieczeniu. Zazwyczaj, 1 kg mąki czasu od 50 do 100 g zakwasu.

Przepyszne get chleb na zakwasie z słodu jęczmiennego z miodem i chmielu. Słód – mączki miele z kiełkujących i suszonych ziaren. Skład mikrobiologiczny jej fundamentalnie różni się od składu wypolerowanej mąki ziarna.

Sekret smaczne piwo – słodu, chmielu i drożdży

Chmiel i słód jęczmienny – to jest od tego, co sprawia, że drożdże piwne. Proces warzenia jest niezwykle proste. Pełnoziarnisty jest przesiąknięta jęczmienia do kiełkowania. Żyto ziarno – to również coś, co sprawia, że piwo drożdżowe. Jednakże, ze względu na specyficzny smak, jęczmień jest używana częściej. Jest to konieczne do kiełkowania. Neproroschennoe drożdże ziarno nie podoba – nie ma dużo skrobi i niskiej zawartości cukru. Po uaktywnieniu, zarodek, to kiełkowanie ziarno jest aminokwas aktywowany grupą kwasu obecnego w nim – amylazy. Amylazę i hydrolizy skrobi na cukier strawnych dla grzybów. Kiełkujące ziarna, słód zwany jakiś czas utrzymywane w stanie spoczynku do zapewnienia jak najbardziej pełnej fermentacji, następnie miele się, miesza z wodą i gotowane przez dodanie chmielu. Okazuje brzeczki – doskonały pokarm dla drożdży piwnych. dwa rodzaje drożdży wykorzystywane do piwa. Niektóre fermentowany napój i życia na powierzchni w temperaturze + 14-25 ° C. Te tak zwane forma siodło na powierzchni głowy drożdże zacier spienionym. Pod koniec procesu jazda fermentowane drożdże opadają na dno masy. Tam zaczyna się kolejna kolonia – oddolny drożdże. Pracują one w chłodniejszych warunkach – w temperaturze od +6 do + 10 ° C.

Trudna sztuka piekarza

W dawnych czasach, przed nastaniem kuchenek elektrycznych i lodówek, gotowania i zachowania zaczyn chlebowy był prawie sakramentem. Kultury nie pożyczają, a kiedy chleb (proces ten trwa co najmniej dwa dni), a następnie starał się nie hałasować, nie zatrzasnąć drzwi i okiennice. Obserwowani napar nadążać z czasem obmyat niego i nie dać kwaśny. Niespełnienie warunków jest obarczona rozwoju innych hodowli drożdży, ponieważ dla różnych drożdży potrzebne różne temperatury, gęstości i składu podłoża bakteryjnego. Przydatne drożdże można zastąpić szkodliwe. Wierzono, że biedny człowiek jest zawsze bez smaku chleba. Chleb próbował kupić tylko z określonego wzorca.

Drożdże – źródło witamin niezbędnych dla zdrowia

więc drożdże chleb fermentowany podstawę że to się zmienia, a jej skład chemiczny. Dobry chleb składa się z mąki, wody i drożdży, w którym znajduje się niewielka ilość pożywienia dla cukru drożdży. Smak chleba – wynika z mąki drożdży fermentacja. Chleb drożdżowy wzbogacony o witaminy z grupy B i witaminy D. W przypadku pieczenia w piecu Rosyjskiej, większość składników odżywczych pozostał. Nie jest jasne, czy była ona znana w starym, ale temperatura pieca miał trzy cechy – przed, w trakcie i po upieczeniu. Miękkie jednolity ciepła podczas gotowania chleba była niższa od temperatury wrzenia wody. W przypadku bardzo dużego ciepła produkt ulega spaleniu na zewnątrz jak i wewnątrz, nie jest wypalana przez. Nowoczesne suchych drożdży, w przeciwieństwie do drożdży, jest bardzo wygodne, ponieważ mniej wybredny i bardziej stabilne. Piec chleb są doskonałe może nawet niedoświadczony gospodyni. W związku z tym nasuwa się naturalne pytanie: „A co robi suche drożdże?”

Cukry, woda, i temperatura powietrza 30-50 ° – optymalne warunki dla Saccharomyces

Ponieważ drożdże – są żywymi organizmami, są, ogólnie rzecz biorąc, nie, i wyrastają z niezwykłego, stosowane w produkcji chleba drożdży – Saccharomyces, czyli bakterie, które żerują na słodko – cukier, sacharoza, fruktoza, itp w fabrykach .. na żywność drożdże piekarskie wykorzystywane odpady buraków cukrowych mASS – melasy. burak cukrowy – fakt, którego dokonać surowe drożdże w przedsiębiorstwach krajowych.

melasa

Drożdże rosną szybko o tym produkcie. Melasa, nazywana czarną Melasa jest gęstą, lepką ciecz ma bardzo ciemną barwę. Jedna tona podłoża wzrasta do 750 kg drożdży. Melasa z trzciny cukrowej lub buraków – które sprawia, że drożdże piekarskie wciśnięty i instantons. Obecnie dla dużych wielkości produkcji i wysoki popyt na gotowe drożdży jest najczęstszą podstawą do uprawy Saccharomyces. Jednak te grzyby mogą dobrze rosnąć i po drugiej materiał roślinny, bogaty w cukry naturalne. W przypadku korzystania z substratu skrobiowego – ziemniaków lub zboża, powinno być poddane fermentacji.

Nowoczesny produkt bezpieczeństwa, aby podnieść ciasto

Zatem jest oczywiste, że z tego, co sprawia, że drożdże piekarskie w nowoczesnych zakładach produkcyjnych, jest bez szkody dla zdrowia. Przy prawidłowym przechowywaniu i stosowaniu nowoczesnych szybkich suche drożdże nie mogą się obawiać, że będą rozwijać nowe, szkodliwe dla zdrowia kultury, podobnie jak w produkcji żywności wykorzystuje tylko te drożdże, które są dobrze zbadane pod względem odporności na różnych przekształceń. Co więcej, są one znacznie bezpieczniejsze niż „na mokro” zaczyn, gotowane w domu. Suche drożdże procesy metaboliczne są w stanie statycznym. Metabolizm to dopiero początek z dodatkiem cukru i cieczy – wody lub mleka.

Mając do czynienia z tym, co sprawia, że drożdże do wypieku chleba, aby zdecydować, co dać pierwszeństwo – surowe lub wyciskane suchy szybko rozpuszczający (instant).

tłoczony

Hodowane na masę melasy drożdży oddziela się, że zdekantowano. Drożdże dodaje się wody i ponownie oddzielono. W rezultacie masa kilka zabiegi drożdże staje szarawy kolor i lepką konsystencję. Urządzenie próżniowe usuwa nadmiar wilgoci. Proces ten nazywany jest sublimacja. Otrzymaną szarą z tworzyw sztucznych, takich jak gliny substancji ochładza podzielona na porcje, formuje się brykiety, zapakowane w woskowanym papierze i dostępne w handlu. Przechowywania produktu należy w lodówce w temperaturze od minus 2 stopnie Celsjusza i wilgotności względnej około 72-75%. Okres ważności – 12 dni. W handlu detalicznym, takich drożdży w naszych czasach nie zawsze można znaleźć. W tym przypadku, chcę wiedzieć, co sprawia, ze sprężonego drożdże, jeśli są one takie rzadkim towarem. Po tym wszystkim, często mają tendencję do myślenia, że produkty zdobiących półki 20 lat temu, był o wiele lepszy niż obecny. Jest możliwe, że to prawda, ale nie w odniesieniu do drożdży.

Okazuje się, że to te, które nie z tego, co sprawia, że drożdże pieczenia wciśnięty, ale fakt, że są one bardzo niewygodne w użyciu. Utrzymać niezbędną wilgotność i temperaturę w suchym zimnym współczesnej lodówce domowej jest niezwykle trudne. w 12 dni termin ogranicza przejrzysty. Zazwyczaj pieczenia ciasto drożdżowe zaangażowany w weekendy. Cała masa drożdży prasowanych o jeden raz za dużo. Dla rodziny 4 osób, nawet z zaproszonymi gośćmi, pół paczka więcej niż wystarczająco, a do następnego weekendu, aby utrzymać takie aktywne drożdże niemożliwe.

suchy

Suche drożdże dawna mocno miało miejsce w naszych kuchniach. Muszę powiedzieć, że pomimo nowoczesnej technologii elektronicznej, które są używane przez producentów tego wyrobu, suszone drożdże były znane w czasach przedchrześcijańskich, kiedy rozrusznik osuszono, aby zachować go w trakcie transportu na długich dystansach. Że z suchych drożdży, które sprawiają, że nie różni się od tej, z której dokonać skompresowany. To te same słodkie melasy i, w rzeczywistości, sami Saccharomyces.

Sposób wytwarzania długi, ponieważ rośnie i częściowo odwodnionej masy drożdży powinna dosushit i przekształcane w pastylki. Istnieją trzy rodzaje suchych drożdży. To suche aktywne drożdże, suchych i błyskawiczne suchych aktywnych instantons błyskawicznych. syrop cukrowy i Saccharomyces – które sprawiają, że szybki drożdży. Różni się tylko w technologii odwodnienia. Jeśli są suche drożdże jest stosowany konwencjonalny piec do suszenia w niskiej temperaturze w Russian technologii, niniejszy wysuszono pod metody sublimacji próżniowej. W pierwszym sposobie suszenia otrzymuje się produkt o raczej słabej aktywności życiowej. Pomimo faktu, że żywotność drożdży – 12 miesięcy, mogą ledwo wytrzymać do końca, tyle tracąc właściwości fermentacyjnych pieczenie, że mogą one być poinformowani, aby kupić tylko na początku twierdził na życie pakiet półki. Dlatego czytając towarzyszący napis na opakowaniu starannie badane nie tylko informacje, że z tego, co sprawia, drożdże piekarskie, skład produktu, jego kaloryczność, nazwę producenta, ale także datę produkcji drożdży, a czas ich trwania.

Emulgatory i przeciwutleniacze

Jeśli jesteś przed włączeniem emulgatorów i przeciwutleniaczy, za pomocą sprężonego drożdży lub zakwasu. Należy jednak pamiętać, że mogą one być obecne zdrowe mikroflora i chemiczne elementy niezdrowe. Emulgatory dodaje się do surowej masy drożdży przed suszeniem. Wszystkie ciasta wylano na tacę w komorze próżniowej. Nie tworzy się w wyniku drgań, to części wysuszonego podłoża na mniejsze frakcje, które pakuje się w szczelnych torbach. Emulgatora oraz przeciwutleniacz dodaje się do drożdży, aby zapobiec niepożądanemu wzrostowi grzybów i przed ich przyczepności zanim zostaną one użyte w teście. Nie myśl, że dodatki zawarte w kompozycji zaszkodzić naszemu zdrowiu. Ta opinia jest bardzo głęboko wadliwy i daje dyletantyzm i „kompetencje” w stoczni sprawach chemii molekularnej. Czasami można nawet usłyszeć to: „Wszyscy wiedzą, że z tego, co sprawia, że drożdże. Skład dobrych drożdży – Saccharomyces jest tylko i nic innego „Jednakże, nawet w przypadku drożdży prasowanych wlać olej roślinny, że oni nie zaczęli aktywnie rozmnażać, aż do osiągnięcia w słodkiej rozwiązania. Dociekliwy, z których zrobić suche drożdże (skład opisany na opakowaniu), można zobaczyć, że produkt zawiera naturalne drożdże, emulgator E 491, przeciwutleniacz E 320, skrobi lub uwodnienie. Te przypadki, w suchych drożdży zawiera drożdże i nic innego, mówiąc jedynie, że producent nie posiada pełną informację o składzie produktu, a nie braku stabilizacji i dezynfekcji zanieczyszczeń. Ludzie z poczuciem humoru, mówiąc, że strach przed jedzeniem może zabić wiele szybciej niż samo jedzenie. Odnosi się do dodatków do żywności.

Gotowanie ciasto chleb, ugniata z instantons drożdży instant, to przyjemność. Bardzo dobrze rozwinięta drożdży instant "Saf-moment". Wiedząc, co sprawia, że z drożdży „SAF-moment”, jak wskazano na etykiecie, można poczuć się dużo więcej zaufania do producenta, niż gdyby nie napisane, że poziom wilgotności kontrola masy drożdży nawadniającego jest wpisany. To drożdże nie mogą rozmnażać się w słodkiego mleka lub syrop cukrowy. Oni wyraźnie podnieść ciasto, jeśli polać je bezpośrednio do mąki lub ciasta gotowe do vmese.

Ode Saccharomyces próżniowe

Co wolisz – drożdże lub zakwas, każdy decyduje za siebie. Jednak z tego, co zrobić, drożdże, rozumiemy. Na syrop cukrowy jest bardzo trudne, a właściwie niemożliwe rosnąć nie Saccharomyces, a wszelkie niebezpieczne dla zdrowia grzybów. Alkohol i dwutlenku węgla, emitowaną przez te młode robotników niszczy patogenne mikroflory i sublimacja próżniowa i uszczelnione opakowanie zagwarantować braku niehigieniczne zanieczyszczeń. Zakwas – dobra rzecz, ale czy jest możliwe, aby przygotować tak samo jałowe?