331 Shares 4071 views

Pesto przepis jest klasyczny i wariant z pesto w języku rosyjskim

Już w imię słynnego włoskiego sosu pesto „” umieścić pewien sposób jej przygotowania: pestato w Włoski – deptać, pocierać, wycisnąć. Gotować trzeba moździerza i tłuczka, kamień lepszego. Mosiądz i drewno może dodać smaku i smak sosu niechcianych odcieni. Jeśli chcesz uzyskać prawdziwy pesto, a następnie porzucić blendery, miksery i młynki – nigdy nie doprowadzi do pożądanego rezultatu.


Klasyczna kompozycja pesto zdecydowała dawno temu, oczywiście, że obejmuje produkty dostępne we Włoszech, ale nie zawsze jest dostępny na rynku tutaj w Rosji.

Do przygotowania pesto wymagają zieloną bazylię, parmezan i oliwę z oliwek – to podstawa. Ponadto: – nasiona orzechy pinii orzechy piniowe, czosnek, gruboziarnistej soli morskiej. Dokładny skład sosu nie jest – on przygotowuje dla kaprysu, próby (ale lepiej bez błędów). Rozpocznij przetarł liście bazylii i soli, a mianowicie jej duże kryształy promować efektywne szlifowanie i wyciek soku. Oliwa z oliwek jest dodawana stopniowo, składniki wprowadza się stopniowo.

Ten pesto, których konstrukcja jest prosta, można gotować przez pięć minut i podawać z zwykłego makaronu, gotowanej ryby lub mięsa. Jego smak i aromat ozdobić każdy, najbardziej bezpretensjonalny danie.

Jeżeli w trakcie przygotowania pesto trwa bardzo doświadczony kucharz, wskazane jest, aby mieć pod ręką i dokładnego składu produktów, bez analogów i substytutów oraz ich stosunku proporcjonalnym.

Aby przygotować pesto przepis, który można nazwać klasycznym, mamy dwie wiązki zielona bazylia, 100 g sera parmezan, nie mniej niż pół szklanki oliwy z oliwek, dwa ząbki czosnku, dwie łyżki obranych orzechów.

Zielona bazylia umyć i osuszyć, umieścić w moździerzu i dodać trochę soli do wcierać kolistymi ruchami zaczynając liści tak, aby uzyskać pastę. Plasterki czosnek i całych orzechów dodaje się w małych porcjach. Na samym końcu dodajemy starte na drobnej tarce serem i oliwą z oliwek. Gotowa, odpowiednio ugotowany sos jest jednorodna masa jedwabisty zielony, dość gęstej konsystencji. Dodaje się go do zup, kanapek wykonanych z niego. Sos jest przechowywany w lodówce przez kilka dni i dobrze zapakowane, w zamrażarce – miesiąc bez utraty smaku.

Po opanowaniu tego pesto przepis może być skomplikowane i dać upust swojej wyobraźni. Po sosie, przygotowane przez proces mielenia składników, znane od czasów starożytnych, a w wielu krajach. Nawet we włoskich kucharzy pesto czasami dodać trochę mięty, bazylii i to nie tak dawno zastąpiły tradycyjne pietruszkę i kolendrę. Na południu Francji, w Prowansji, jak sos Pista wykonane z mieszanki pietruszki, kolendry i bazylii, różnych odmian sera, ale nie dodać orzechy. Czerwone pesto wykonany w południowej części Stanów Zjednoczonych, dodając, suszonymi pomidorami i gorący czerwony pieprz. Przykłady te spalania że pesto – sos, przygotowany szlifowania może również składać się z innych ingedientov. To nie będzie włoski, ale można nazwać rosyjski pesto. Przepis ten sos jest wykonany z produktów dostępnych dla nas.

W Rosji, znanego czerwony bazylia, ale ma bardzo silny aromat. Dlatego też, w przypadku braku zielonej bazylii, lepiej wziąć 2 pęczki pietruszki i 1 pęczek kolendry (kolendra), obrane orzechy piniowe (a kubek kwartał), około stu gramów sera jednym z durum, kilka ząbków czosnku, oliwy z oliwek.

Pietruszka i ostrzejsze niż liście kolendry bazylii zatem dopuszczalne w ciągu kilku sekund, aby przejść przez nie w mieszalniku, a następnie mielenia w moździerzu z grubej soli. W młynka do mielenia orzechów i czosnek, ser. Wszystkie składniki są mieszane, dodać oliwę. „Pesto w rosyjskim”, jak również receptury pesto które nazywamy klasyczny, doskonale połączone z makaronu, ryżu gotowanego mięsa, ryb. Może być i sos sałatkowy, a smak do zup i warzyw wypełnień warstwowych.