754 Shares 1257 views

T-72: charakterystyka i zdjęcia. T-72 "Ural" – czołg ZSRR

Jeszcze przed seryjnej produkcji czołgów T-62, główny projektant L. N. Kartsevym Ural przewóz roślina została zaproponowana w celu poprawy modelu poprzez ustawienie jej nowy silnik, mocniejszy i bardziej perspektywicznych podwozie. Wyglądał jak T-72 zbiornika. cechy charakterystyczne pojazdu obserwowane jako dużego pojazdu opancerzonego.


Trochę historii

W lecie 1961 roku dwa pierwsze egzemplarze czołgów zostały zbudowane i były testowane w trybie przyspieszonym – pierwszy zakład, a potem na miejscu. Obiekt różniły się zmodernizować, ale mimo wszystkich swoich zalet, zakład nie otrzymał oficjalne pozwolenie na produkcję nowego zbiornika. Rok po roku, w modelu zostały wprowadzone pewne zmiany:

 1. Początkowo sądzono załodze czołgu T-72, który składał się z trzech – dowódcy, działonowego i kierowcy.
 2. Zbiornik został wyposażony Autoloadery pistolet i ochrona pancerz systemu opartego SRI nierdzewnej.
 3. Modele podwozie planowane ważący nie więcej niż 40 ton.

Ale te zmiany nie zostały podjęte, tylko dwie przekładnie boczne w lewo.

Układ zbiornik funkcje

T-72 – zbiornik, znamienny konstrukcji klasycznego, gdy siła separacji znajduje się na rufie. Zarząd koncentruje się w przedniej części pojazdu, tutaj znajdują się zbiornik paliwa, zbiornik-rack urządzeń sterujących płytka sterownika, Sprzęt elektryczny.

Sterowanie gałąź zawiera gniazdo mechaniczny, który steruje zbiornika T-72. Nad fotelem kierowcy znajduje się właz. Płyta mój pancerz zainstalowane urządzenie, które pozwala na monitorowanie sytuacji. Kierowca siedzi w czasie jazdy, że rozsądne konstrukcji siedzeń w dolnej części zbiornika.

Komora walki

Przedziału załogi w zbiorniku jest pozostawiona w środku kadłuba i głowicy, które jest oddzielone od zespołu napędowego w specjalnej partycji. Dobrze przemyślana konstrukcja pozwala na łatwe przemieszczanie członków załogi z biur do biur. Komfort i ergonomia – główne różnice, które mogą pochwalić się T-72 zbiornika. Charakterystyczne dla niego jako statek bojowy jest również imponująca:

 1. Zbiornik jest wyposażony w pistolet gładkolufowe wieża 125 mm, ładowanie instrumentów maszynowych i ochrony przeciwpożarowej.
 2. Od pistolet jest wyposażony dowódcy i strzelca siedzi na lewo.
 3. Na pistolecie, po prawej stronie znajduje się karabin maszynowy PKT, a nad nim spoczywa na podstawy przekładki rur dalmierz wzroku.
 4. Workplace dowódca atrakcyjny sprzęt: składa się z elektrycznego karabinu maszynowego, korek zbiornika naprowadzaniem pionowym, radio, specjalnej aparatury, przez który jest podłączony do lądowania poza gniazdo, napęd śmigła dowódcy wieży.
 5. dowódca wieży pokryty jest okładka płyty drążkiem skrętnym.
 6. kopuła dowódcy jest wyposażony w dwa urządzenia obserwacji TNP-160 i nakazuje urządzeniu TKN-3.

Komora walki jest również wyposażony w instrumenty i mechanizmy, które zapewniają łatwość użytkowania zbiornika.

zasilacz

Część rufowa ma siłę oddzielania. Zbiornik silnik T-72 znajduje się po stronie lewej burty, a pomiędzy nimi znajduje się przegroda w układzie chłodzenia silnika, filtr oleju, zawór zbiornika wyrównawczego. Po prawej stronie zamontowany oczyszczacz powietrza. Obudowa ma podania arkusza, przy czym układ chłodzenia jest umieszczony. Jest również wyposażone w dodatkowe siły odsunięcia i główny zbiornik, który przyczynia się do smarowania silnika. biuro moc zamknięte wieko. Zużycie paliwa tank T-72 100 km, co następuje:

 • Podczas jazdy po terenie – L 260-450;
 • na utwardzonych dróg – 240 litrów.

Funkcje ciała

Jednym z najbardziej popularnych sowieckich czołgów – T-72 tank. Charakterystyczne dla niej jako walka byłaby niepełna, gdyby nie do opisania cech organizmu. Obudowa tego modelu – to trudny przypadek, że spawanych płyt pancernych. Tutaj części przedniej są usytuowane, kanał boczny, dno, ściany i wentylacji silnika i dach zasilacza.

Czołowa płyta – kompozyt wielowarstwowa bariera stali i włókien szklanych, których grubość stanowi powłokę odporną na ścieranie. Boki ciała są wzmocnione przez pionowe płyty pancernej, w środkowej części zostały uzupełnione taśm ochronnych. Ich cel – zwiększenie wewnętrznej objętości obudowy i zainstalować na swojej wieży. Cały obwód bokach są przyspawane kątowniki, które są zamontowane na kierownicy.

T-72 – popularne Radziecki czołg, który zainspirował szacunek na całym świecie. Karmić jego obudowa jest pancerz płyta Stern. Jako wentylatora ochrony zamontowany przegrody. Jest spiralna wyposażony w wymiennych płyt przednich i bocznych. W obudowie znajduje się wentylator chłodzący, a główny cel przegród – zorganizowanie przepływu powietrza. Boki zbiornika z dodatkiem przeponę o grubości 3 mm, wykonane ze stopu aluminium. Aby zapisać stan zbiornika podczas jazdy w trudnym terenie, ekrany mogą być umieszczone w pozycji złożonej – wstępnie załadować je na bokach klapy pyłu. Gdy T-72 walka, tarcze kurzu mogą być stosowane do przodu pod kątem 60 stopni.

Jak wieżę?

Wykorzystywane do tworzenia go z ukształtowanej odlewania stali pancernej, jest przyspawany do górnej części dachu i głowicy, które chronią dalmierza podstawa rury widzenia. Wieży inną strukturę monolityczną, w której grubość ścianki jest różna. Przednia część jest wyposażona w iluminator, gdzie zainstalowany jest pistolet, powierzchni bocznej – policzki łukowych, które są ważne dla rezerwacji skorupy.

Prawo pistoletu zapewnia przez strzelnicami, który jest współosiowy karabin maszynowy. Opuszczeniu wspornika pistoletu, w której zamontowany jest dioda noc widok w połączeniu z rurą, przez który jest wprowadzany do pistoletu siłownikiem elektrycznym. Lewa połowa Szyberdach ma bazę, na której znajduje się strzelec. Wieża obraca mechanizmu hydraulicznego i ręcznego. Wszystko to odróżnia T-72 czołg, którego cechą pozwala na wyciąganie wniosków na temat cech bojowych tych pojazdów opancerzonych.

zbiornik broń

wieżyczka wyposażona w karabin gładkolufowej D-81TM, jest ona połączona z inną broń, i są stabilizowane w wytycznych dwóch płaszczyznach. Lufa pistoletu – rurkę, która jest połączona z tuleją obudowy, mechanizm zamka i płukania. On z kolei składa się z sześciu dysz. Pistolet migawki inny tryb półautomatyczny działania. Zakres temperatur wypalania zbiornika T-72 jest następujący:

 • pociskami przy ostrzale przeciwpancerny, a skumulowana odległość 4000 m;
 • jeśli stosuje się wybuchowy muszli wartość osiąga 5000 m;
 • Podczas fotografowania w nocy jest równa 800 m;
 • gdy skorupy są wystrzeliwane z bocznym poziomie za pomocą wysokosprawnej wybuchowy skorup, obszar wypalania może osiągnąć 9400 m.

Należy zauważyć, że dla automatycznego ładowania różnych szybkości spalania pistoletu zwalczania do 8 obrotów na minutę, przy użyciu ręcznego ładowania – 1,2 uderzeń na minutę.

strzelnica od T-72 jest stereoskopowy monocular wzroku dalmierz wyposażony w dodatkową niezależną stabilizacją pola widzenia. Za pomocą wzroku odległości docelowej mierzonej w zakresie 1000-4000, m, z dokładnością do 3-5 procent. Jeżeli wypalanie jest prowadzone w nocy, specjalny nocny widok z oświetleniem w oparciu o filtr IR.

Wieża dowódcy jest wyposażona w wyrzutnie przeciwlotniczych, które pozwala na fotografowanie przy celów powietrznych i naziemnych. W przypadku T-72 zbiornika TTX następujący: na tylnym celów powietrznych wypalanie prowadzi się w odległości od 1500 m w ziemi – do 2000 m instalacja obejmuje zbiornik antiaircraft :.

 • NSV karabin maszynowy 12,7 mm;
 • kołyska z urządzeniem odrzutu;
 • widok przeciwlotniczy;
 • uchwytem, zapewniając bezpośrednie urządzenie poziomo i pionowo;
 • sklep dla muszli;
 • mechanizm bilansowania.

Kluczowe muszle

Jeden z najpotężniejszych opancerzone rosyjskim wszechczasów – T-72. Uzbrojenie zakłada następujące rundy:

 • automat AKMS 7,62 mm;
 • Pistolety sygnału;
 • 10 granatów ręcznych.

Zbiornik ma dwie płaszczyzny ramion stabilizatora elektrohydraulicznych, która jest połączona z optycznym wzroku-dalmierza. Głównymi celami tego kompleksu są:

 1. Automatycznie utrzymać pistolet i karabin maszynowy w określonej pozycji podczas ruchu zbiornika.
 2. Indukowania stabilizowanego karabin i pistolet płynnie dostosowując wskazówki prędkości.
 3. Mostkowanie niestabilizowanych pistolet w płaszczyźnie poziomej.
 4. Tworzenie kierowania dowódcy zbiornika do strzelca.
 5. Awaryjne obrócić wieżę kierowcy.

Pod warunkiem, ze stabilizatorem prędkości kątowej, który jest indukowany przez pionowo pistoletu w trybie automatycznym. Na części amunicji zbiornika – 39 strzałów do pistoletu, 2000 sztuk amunicji do tej PKT karabinów maszynowych, 300 sztuk amunicji do maszyny, 12 naboje do pistoletu sygnałowego i 300 sztuk amunicji do karabinu maszynowego przeciwlotniczego.

funkcje ładowania

Na T-72 ma zasięg elektromechaniczny, który automatycznie ładuje pistolet. Składa się on z obracającego się przenośnika mechanizm podnoszenia kasety mechanizm usuwania załadunku palety pręty, elektromaszynowe pistolet korek pamięci i sterownik.

czołg ZSRR wyposażony w obracającą się przenośnika, który jest zamontowany na ramie maszyny i zawiera ramę pokrywy, elektromechanicznego urządzenia uruchamiającego, zamknięcie okna skrzydeł mechanizmu dozującego, zatyczka i ręcznego napędu. Umieszczone w ramie 22 kasety, jest stały konstrukcja spawana. Taśma jest spawana i obie rury muszą pomieścić różne typy uderzeń.

Charakterystyka elektrowni

Urządzenie do zbiornika T-72 sugeruje obecność modyfikowanego napędowego. Jest to silnik wysokoprężny 780 koni mechanicznych, którą uzupełnia się ciekłym chłodzeniem napędu sprężarkę odśrodkową. Ciężar silnika jest 980 kg, jest on zainstalowany w elektrowni. Silnik Wielu paliwo może działać na różnych marek napędowego, benzyny i nafty. Ale głównym paliwo – olej napędowy. Moc silnika zbiornik składa się z 4 kryte i 5 odkrytych zbiorników paliwowych.

Aby zabezpieczyć się czystym powietrzem, które wchodzi do cylindrów w silniku, zbiornik jest ponadto wyposażony w filtr powietrza dwustopniowego, który usuwa zanieczyszczenia z odpylacza. Oczyszczanie prowadzi się w kilku cyklach, a następnie oczyszczane do 99,8 procent powietrze wlatuje do silnika.

Urządzenie T-72 sugeruje, że obecność środka smarującego i system chłodzenia. Układ smarowania w obiegu i w połączeniu, a układ chłodzenia – płyn i zamknięty, jest ono uzupełniane wymuszonego obiegu. Specjalny system grzewczy rozgrzewa silnik i utrzymuje swoje systemy przed startem.

Czołg T-72 wyposażony jest w ręczną skrzynię biegów z hydraulicznym sterowania tym gitary i dwóch skrzyń biegów. Gitara nazywa reduktor biegów, która przekazuje moment obrotowy przekładni.

Podwozie i sprzęt

Masa zwalczania T-72 44,5 ton, podczas gdy podwozie – Bi sześć gumowe walce i trzy jednokierunkowy układ rolki tylne koła, koło kierownicy z mechanizmem korbowym. Zbiornik ma indywidualne zawieszenie skręcania, co zwiększa amortyzatory hydrauliczne i sześć rolek podtrzymujących. Larwy mniejszych jednostek z liczbą bucie 97 w nim.

Dodatkowych urządzeń na zbiorniku można zauważyć, a radio urządzenie komunikacyjne, przeznaczone dla czterech abonentów. Radiostacja pracuje jako urządzenia nadawczo-odbiorczego i telefon komórkowy, zapewniając zasięg komunikacji do 20 km. Nadajnik-odbiornik 1261 działa przy częstotliwości roboczej, urządzenie do transmisji i odbioru są prowadzone we wspólnej częstotliwości.

systemy ochronne

Pomimo faktu, że ciężar T-72 był imponujący, został wyposażony w dodatkowe systemy, które chronionych opancerzonych pojazdów broni masowego rażenia. Systemy chroni zbiornik i jego wyposażenia wewnętrznego od fali uderzeniowej, promieniowania wybuchu jądrowego zapewnienia bezpieczeństwa załogi po wystawieniu na działanie substancji toksycznych lub biologicznej.

Ochrona podmuch przeprowadzić skomplikowaną zbroję, a także uszczelnienie o wysokiej jakości. Wewnątrz zbiornika, specjalny solidny materiał, z przedziału bojowego i przedziału kierowcy jest dobrze uszczelnione. Układ zabezpieczenia służy jako sygnał światło i dźwięk i kontroluje poziom promieniowania redukcji w zbiorniku ciśnienie i obecność substancji toksycznych na zewnątrz niej.

Gaśniczy systemu jest trzy-litrowe pojemniki, które są wypełnione gaśniczego, a także trzy rurociągi, które łączą cylindry i oddziałów i dziewięć czujników temperatury. Specjalny system wielokrotnego działania służy jako niezawodną ochronę przed dymem. To działa na olej napędowy.

Z dodatkowym zbiornikiem sprzętu T-72 może być system podwodnego jazdy, co pozwala przezwyciężyć przeszkody na głębokości 5 m i szerokości do 1000 m wymienione. Konstrukcja tego urządzenia zawiera również kamizelki ratunkowe maski przeznaczone dla wszystkich członków załogi.

Zbiornik modyfikacje T-72

Wszystkie lata zbiornika uwalniającej został wprowadzony w ośmiu podstawowych modeli: T-72, T-72M i T-72M1, T-72C i ich odmian. Ponadto, jest on aktywnie sprzedawane za granicą w takich krajach jak Czechosłowacja, Polska, NRD, Węgier i Bułgarii. Począwszy od roku 2007, te pojazdy opancerzone były w służbie wielu krajów – Algieria, Wietnam, Libia, Macedonii, Kirgistanie, i wiele innych. Czołg T-72 był szeroko stosowany w wielu krajach jako podstawa dla dużej liczby inżynierskich, specjalnych i wojskowych pojazdów.

T-72 – jest Ural zbiornik, który od dawna uważany za jednego z najbardziej wydajne i niezawodne nie tylko w ZSRR, ale również na świecie. Wersja uaktualniona jest nadal produkowane w wielu krajach, natomiast ciągle doskonalenie systemu sterowania i urządzeń energetycznych.