174 Shares 6624 views

Petrin Tower w Pradze: jak się tam dostać?

Nie wzgórze Petrin w Pradze. On nie jest najwyższa, ale jest szczególnie malownicze i atrakcyjne w porównaniu z innymi wzgórza. Zadziwiające jest wieża jest symbolem Pradze i Republice Czeskiej.

Ogólne informacje o wzgórzu

Historia pełna jest Petrin Hill z wielu ciekawym wydarzeniu, a to oferuje wiele atrakcji, związanych z nimi. Wśród nich są budowy, które zostaną omówione w tym artykule. To niewiele wiadomo Petrin Tower w Pradze. Jak dostać się do tego niezwykle pięknego miejsca, możemy dowiedzieć się nieco niższa. Ale najpierw zobaczmy jak to wszystko się zaczęło.

Wcześniej Petrin Hill miał kilka nazwisk. Po raz pierwszy nazwano góra, wzgórze następnie przemianowany na St Lawrence (lub Kopetz). Mimo że krzyż został umieszczony na stronie.

Należy zauważyć, że większość kamieni używanych do budowy wielu atrakcji Pragi, został wyprodukowany ze względu na wzgórzu Petrin. Kto wykopał to miejsce jest dobrze ukryty za drzewami i innych zieleni.

Trochę historii

Raz, z inicjatywy członków Klubu Czeskich Turystów wieża została zbudowana na Wzgórzu Petrin w Pradze. Ten pomysł przyszedł po wizycie je w 1889 World Expo we Francji. Konstrukcja ta jest podobieństwo słynnej Wieży Eiffla, ale mniejsze.

Vilem Kurts w 1890 roku powstał w artykule prasowym z inicjatywą budowy wieży widokowej na terenie Petrin. Został on rozpoczął budowę w marcu 1891 roku i zakończył się w sierpniu, po których było wielkie otwarcie. Poniższy artykuł dostarczy bardziej szczegółowych informacji: reprezentującą wieżę Petřín, adres obiektu, itp …

Obecnie budynek ten stoi na szczycie pięknego zielonego wzgórza i dumnie góruje nad całą uderzające z jej niepowtarzalnym pięknem Pradze.

Petrin Tower w Praga: Opis

To zbudował wieżę stali. Struktura ciężar, który jest sponsorowany przez inżynierów i Julia Souchka Frantisek Prus jest około 170 ton.

Wysokość wieży wynosi 60 metrów. W 1953 roku, po konsolidacji swojej anteny TV (pierwszy w Republice Czeskiej, na stacji przekaźnikowej działającej do 1998 roku), wysokość budynków wzrosła o 20 metrów.

Petrin Tower posiada schody, w sumie 299. Jest też winda, które turyści mogą skorzystać z 50 koron. Taras widokowy znajduje się na wysokości 55 metrów, otwiera oczy zwiedzających wspaniałą panoramę Pragi. Dzięki niemu można zobaczyć wszystkie budynki miejskie, zabytków, malownicze otoczenie i wzgórza. Ostatnie prace konserwatorskie przywrócenie na wieży przeprowadzono w 1999 roku.

Niższy poziom jest zajęta przez sklepy z pamiątkami i małych kawiarni, a część podziemna zawiera małe muzeum słynnego bohatera literackiego Jara Cimrman. Choć wieża i niezbyt wysoka, należy pamiętać, że warto na szczycie wzgórza Petrin, a jak wiadomo, jego wysokość – znaczne.

Petrin Tower jest rodzajem replika wieży Eiffla w miniaturze został zbudowany na wystawie jubileuszowej.

Lokalizacja, jak dojechać

Petrin Hill znajduje się w centrum Pragi. Jego wysokość wynosi 327 metrów. Znajduje się w zachodniej części dzielnicy Mala Strana, w Wełtawy (lewy brzeg).

W dobrej pogodzie z jego tarasu widokowego można zobaczyć najwyższy szczyt górski w Czechach o nazwie Śnieżka. Jej odległość wynosi 150 km.

Dogodna lokalizacja dla mieszkańców i turystów (w zakresie podróży do niego) ma Petrin Tower. Dostać się do niej szybko i łatwo. Jazdy samochodem od miasta może podjąć tramwajem nr 12, 20, 22 i 57. Wykonaj konieczność zatrzymania o nazwie „County”. Na samym wieży można wspiąć się wyżej dwa sposoby: kolejką linową (ładowanie), etapy (za darmo) na piechotę.

Atrakcje okolic

1. Gorgeous Victorian kolejka – najpopularniejsza atrakcja w Pradze. Pierwsza stacja została zbudowana w tym samym wystawie w 1891 roku. Kolejka linowa w górę iw dół co 15 minut. To może pomieścić do 100 osób, dla których jest 70 i 30 miejsc stojących. Ostatni przystanek (są dwa) kolejka – Petrin Tower.

2. Poza Mirror Maze jest konwencjonalnym rozmiar blokada miniaturowy, a wewnątrz – jest nieskończona przestrzeń. Raczej skomplikowany system luster tworzy dziwaczne tunele, w których dana osoba czuje się oderwać od rzeczywistości. Ta przejażdżka jest interesująca zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Na końcu trasy znajduje się sala z silnie zakrzywionych luster, zniekształcając obraz ludzi poza uznania, że jest bardzo zabawny.

W nagrodę po pomyślnym zakończeniu audiencji labirynt widział historyczną dioramę (walka między Szwedami i Czechami w wojnie z 1648 roku). Prezentujemy niesamowite poczucie bycia pośród wszystkich wydarzeń.

3. Obserwatorium. M. Stefanik dziś ma trzy teleskopy: jeden używany tylko przez naukowców, a pozostałe 2 są dostępne dla wszystkich fanów, którzy są zainteresowani w innych planet.

4. ST. Lawrence skonstruowany jako wydłużony czworoboku. Jej łukowaty przednia część jest ozdobiona figurą św Wawrzyńca.

ogrody Petrin

Ogrody wokół wieży uderzył swoją wspaniałą urodę. W pamięci wielu turystów są pod wrażeniem wspaniałe przykłady architektury i wykwintne kwitnących alejek.

U stóp wzgórza rozciąga się seminarium ogrodem, w górnej części, która znajduje się wieża, otoczone ze wszystkich stron przez przylegający do niego wspaniały ogród. Ponadto, kompleks zawiera w sobie następujące elementy: Strahov i seminaria ogrody, ogród „Nebozizek„(nazwany winnicy), wspaniałe Rosarium, który rozprzestrzenia się na powierzchni 5,6 ha.

W pięknych ogrodach ma mniej uroczy Petrin Tower w Pradze.

Adres, godziny pracy

Petrin Tower, ogrody i inne atrakcje na długi czas pozostanie w pamięci turystów odwiedzających zaskakująco piękne miejsca w Republice Czeskiej. Adres: Petrin Gardens, Praga 1 – Malá Strana 118 00.

Czynne cały rok dla turystów Petrin Tower w Pradze.

Godziny otwarcia:

  • Marzec i październik: od 10:00 do 20:00 każdego dnia;
  • Kwiecień – Wrzesień: 10:00 do 22:00;
  • Listopad – luty: od 10:00 do 18:00 na dobę.

Co widać z tarasu widokowego na wieży?

W ogromnej urody zdaje się do Pragi z wysokości platformy widokowej. Od tego momentu można zobaczyć cały Zamek Praski, Katedra św, obszar wysokich budynków (Pankrac) oraz Wyszehradzie. Doskonale widoczne z wysokości P. Vltava i najbardziej mostu nad nim.

Blisko świeżych ziół badanych koron drzew, Lustro labirynt wspaniały Rose Garden i Church St .. Lawrence. W niewielkiej odległości od hotelu są postrzegane pałace Mala Strana (Shonbornsky Ambasada USA i Lobkowicz – Ambasada Niemiec). Jesienią, gdy liście spadają całe terytorium ambasady niemieckiej, można zobaczyć słynną rzeźbę „Trabant” na niewyobrażalnie wielkich ludzkich stóp (zbudowany na cześć niemieckiego uchodźca polityczny 80).

Wieża Petrin majestatycznie wznosi się nad tymi wszystkimi historycznych i atrakcji przyrodniczych, które chcą bez końca patrzeć z lotu ptaka.

wniosek

Nawet w czasie, gdy przepisy cesarza Rudolfa II (Renaissance), Petrin był najbardziej popularnym miejscem wypoczynku i spacerów. Stopniowo, ozdobne krzewy i drzewa utworzyły tam niesamowite ogrody, przyjemny do odwiedzenia, szczególnie w okresie letnich upałów. Począwszy od XVII wieku, ogrody i parki w rejonie wzgórza Petrin zaczął być wypełniony rzeźbami wybitnych Czechów.

Dziś wieża w nocy jest bardzo ładne i efektowne. W ciemności, to przyciąga uwagę swoim oryginalnym jasnych świateł.

Podsumowując, należy stwierdzić, że środki do wykonania takiego wspaniały pomysł, jak zbudować wieżę z tarasem widokowym, przechodząc w całym kraju. Pomysł powstał podczas turystycznym po wizycie w Paryżu, przyszedł do życia w ciągu zaledwie 5 miesięcy.