789 Shares 4670 views

Zwiększone ciśnienie serca: jak uniknąć patologii

W ostatnich latach, wysokie ciśnienie krwi jest znacznie młodszy. Siedzący tryb życia, palenie papierosów, fast-food szał, stałe naprężenia prowadzą do tego, że pojawia się zwiększone ciśnienie serca u ludzi w sile wieku.
Pierwsze jaskółki stany są w formie zimnego lub lekkiego zmęczenia, drażliwość, zaburzenia snu w nocy i senność w ciągu dnia, zaczerwienienie gałek ocznych, niezdolność do koncentracji.

Wiele z tych objawów są ignorowane, jednak, jeśli ciśnienie w stan spoczynku dochodzi do ponad 90 140, i mają tendencję do dalszego wzrostu, możemy mówić o łagodnej postaci nadciśnienia.

Dlatego wszyscy ludzie starsi niż 40 lat (statystyki wykazują większą częstość występowania nadciśnienia tętniczego w silniejszej płci), jak również osoby z grupy ryzyka (palacze, diabetyków ma nadwagę i krewni, którzy zmarli z powodu udaru lub zawału serca) należy regularnie monitorować poziom serca ciśnienie.

Wraz z postępem choroby u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym są coraz częściej bóle głowy lub wyciskanie. Jednocześnie w nadciśnieniem zjawisk zanikowych występować w siatkówce i naruszeniem dna. Objawy te wskazują, że wzrost ciśnienia spowodowany sercu mózgowo oraz bardzo wysokie ryzyko wystąpienia udaru mózgu i poważnych schorzeń oczu.

Wraz z ból rozpoczyna negatywne objawy po lewej stronie klatki piersiowej i mostka, rozciągający się do lewej strony, są zaburzenia rytmu serca (bryły w gardle lub zatopienie serca). Znaki te wskazują, że ciśnienie wytwarzane zmian patologicznych w mięśniach serca i tętnic wieńcowych.

Tak więc, jeśli ciśnienie serca – 100 powyżej, pilna potrzeba, aby przejść do lekarza lub kardiologa. Być może trzeba zacząć otrzymywać specjalne leki, które zmniejszają niebezpieczne przejawy.

Jak obniżyć ciśnienie serca

Metody leczenia lekiem obejmują wysokie ciśnienie, przede wszystkim korektę stylu życia. W celu normalizacji ciśnienia potrzebnego do zaprzestania palenia, utratę wagi, ołowiu aktywny tryb życia, potrzeba co najmniej godzinę dziennie ćwiczenia. Ponadto, osoby z wysokim ciśnieniem serca skorzystają ze specjalnej diecie.

Ale nawet ze zdrowym stylem życia, w celu normalizacji ciśnienia koniecznego do podjęcia leczenia narkotyków.

Istnieje kilka rodzajów leków, z których każdy ma swoje przeciwwskazania i funkcje aplikacji.

Istniejące leki mają tylko działanie objawowe – obniżenie podwyższonego ciśnienia serca i nie pozwalają się rozwijać powikłania: choroby serca, udar mózgu, kryzysów i innych nieprawidłowości, przyczyną samej choroby, o którym niewiele wiadomo, są one eliminowane nie może. Dlatego leki przeciwnadciśnieniowe są zobowiązane do podjęcia przez długi czas, prawie całe życie.

Jakość życia i czas jego trwania u osób regularnie podejmowanie odpowiednich leków, wyższe niż tych, którzy je zignorować. Jednak długotrwałe stosowanie leków hipotensyjnych mają wiele skutków ubocznych. Na przykład, wiele ciśnienie leki takie skutki jak obniżenie popędu płciowego i pogorszenie erekcji.

Są sprawdzone blokery beta – środki obniżające podwyższone ciśnienie serca. Oprócz szybkiej normalizacji człowieka, są w stanie wnieść w należytym stanie tętno i chronić mięsień sercowy przed awarią. Te leki są przepisywane na napadowym bólem w klatce piersiowej (dusznica bolesna), a także ludzi, którzy doznali zawału mięśnia sercowego.