750 Shares 2512 views

Woda święcona – mit czy rzeczywistość?

Woda – substancja, która ma zasadnicze znaczenie dla naszego istnienia. To jest podstawą zarówno dla człowieka i jego środowiska. Zdumiewające i unikalne właściwości wody jest jego zdolność do rozpuszczenia prawie żadnej cieczy. Poza tym, że przypisuje się właściwości cudownych, które nie raz, o których mowa w Piśmie Świętym.

Co to jest woda święcona, dowiadujemy się po raz pierwszy w czasie sakramentu chrztu, gdy kapłan zanurzona dziecku trzy razy w czcionce, co błogosławi go na prawego życia zgodnie z prawem Bożym. Ciecz ta jest powszechnie stosowana do konsekracji świątyń, domów i różnych innych przedmiotów gospodarstwa domowego. Byliśmy pokropił wodą święconą podczas modlitwy i chrzestnych ruchów. Wszelkie prawosławny chrześcijanin wie, że woda na Epifanii nabywa właściwości lecznicze i pielęgnuje naczynia z domu, zawartość którego bierze udział w chorobie i innych dolegliwości.

Woda święcona, na mocy którego od dawna prawosławna wiara, stała się obecnie przedmiotem intensywnych badań. Rzeczywiście, jej cudowne właściwości zostały potwierdzone w wielu badaniach naukowych. Tak więc, znany uczony z Japonii Misaru Emoto poświęcił swoje życie na badanie właściwości wody. Według niego, to płyn może przesyłać i przechowywać informacje. W swoim laboratorium, badał kryształy wody pobranej z różnych źródeł na całym świecie. Kryształy te są narażone na muzyce, ludzkiej mowy, myśli, modlitwy, urządzeń promieniowania. Okazało się, że nawet pod wpływem myśli strukturze wody mogą być zmienione natychmiast. Dlatego modlitwa wody przez cały czas był uważany nadaje jej właściwości lecznicze.

Naukowcy przeprowadzili eksperyment na dwóch zbiorników z wodą, pisał słowa „jesteś głuchy” i „dziękuję”. Do butelki, w którym został napisany „dziękuję”, drobne kryształki stwierdzono na podstawie badania mikroskopowego. Naukowiec stwierdził, że miłe słowa, a tym samym pozytywnie wpływać na skład wody, a bezbożnych zniszczyć jej oświadczenia.

Stwierdzono, że woda święcona również musi być czysta i przejrzysta struktura krystaliczna. To sprawia, że koncentruje się szczerą modlitwę jednej osoby lub grupy osób. Jednakże, jeśli myśli, że są blisko wody, są niechlujny i brudny, jego struktura staje się niejednorodna.

Liczne eksperymenty przeprowadzone w laboratorium dr Emoto, pozwolił, aby znaleźć słowa, które najlepiej oczyszczają wodę. To okazało się wyraz „miłość i wdzięczność”. Jeżeli mówi się na pojemniku z płynem, staje się strukturę identyczną do tej, którą ma świętego wody. Jeśli ludzie w swoim wystąpieniu często używane przekleństw i sprośności, kryształy wodne są zniszczone, przekształcając go z uzdrawiającą wodą do bezużyteczne, a nawet szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

Tak więc, w przeciwieństwie do poglądów sceptyków, lecznicze właściwości wody święconej nie jest mitem, ale udowodnione naukowo fakt. Dlatego musimy skorzystać z tych niezwykłych właściwościach zwykłą wodą, a będzie przyjazne dla ludzi wokół, jej ładowania z jego pozytywnych myśli i słów.