312 Shares 6692 views

Jak wybrać tablet z dobrym aparatem i baterią (opinie)

Gama nowoczesnych urządzeń mobilnych jest tak szeroki, że aby dokonać wyboru, w rzeczywistości nie jest tak prosta. Istnieje wiele modeli, które różnią się ceną, specyfikacjami producenta. Nawet dokonać wyboru pomiędzy obudową z metalu i klasycznego „plastiku” nie jest tak prosta.


W tym artykule omówimy, jak skupić się na dwóch bardzo ważnych kryteriów – pojemność baterii i aparatu. Czytelnikowi łatwiej poruszać się w tej kwestii w toku, będziemy oferować przykłady różnych urządzeniach.

Podstawą jakiejkolwiek selekcji

Zacznijmy od tego, że zadaniem każdego użytkownika – aby wybrać najbardziej niedrogie tabletki z dobrym aparatem, niskie zużycie baterii oraz wysokiej wydajności. Logiczne jest, że każdy z nas, kupując urządzenie mobilne z dowolnego typu, skłonny oczekiwać od swojej najlepszej wydajności. Ale to się nie zdarza.

Dokonując wyboru, musimy coś poświęcić. Jeśli mówimy o nabyciu urządzeń high-end z wiodących firm, w tym przypadku, możemy przekazać pieniądze. Jeśli poszukiwanie tabletki budżetu z dobrym aparatem może „zranić”, jego wydajność i jakość wykonania.

Dlatego celem każdego klienta jest poszukiwanie i ten sam „złoty środek”. Wybierając je, otrzyma urządzenie, które nadaje się do wszystkich zastosowań. W tym artykule postaramy się zorientować czytelnika po prostu szukając takiego modelu.

Bateria w tablecie

Zacznijmy od akumulatora, ponieważ określa długość urządzenia. Wielu klientów, jednak nie doceniać tego parametru, gdyż pojemność baterii jest po prostu nie nadając mu wartość. I nie bez powodu.

Od tego czasu, jak ważna jest pojemność baterii dla urządzeń mobilnych, zobaczysz w pierwszych dniach pracy z nim. Może dla ciebie priorytetem – kupić tablet z dobrym aparatem; ale w przypadku małej pojemności baterii po kilku godzinach urządzenie musi siedzieć filmowanie, a będziesz miał innego wyboru, aby umieścić go na bok i czekać, aż będzie można połączyć się z siecią. Uwierz mi, to jest bardzo denerwujące.

Dlatego musimy starać się znaleźć model, który będzie miał bardziej pojemna bateria, stanie utrzymać ładunek dłużej. Jednakże, należy rozumieć, że długość urządzenia zależy od dwóch kryteriów – pojemność i szybkość ładowania akumulatora. Jeżeli ten ostatni ma małe wymiary (na którym producenci poszukują i wykonywania płyt minimalnej grubości), odpowiednio, wykazują dużą pojemność, to nie.

Zatem musi istnieć równowaga pomiędzy ile miejsca jest wymagana do baterii, oraz jak długo jest w stanie zapewnić pracę gadżetu.

Podnieś baterię pod ekranem

pojemność baterii, która już wspomniano, mierzona w miliamperowych godzinach. W piśmie, wartość ta jest określana jako „mAh”. Ją można zobaczyć w specyfikacji dowolnego tabletu lub telefonu. Im większa jest ta wartość, tym dłużej będzie w stanie uruchomić gadżet bez żadnych dodatkowych opłat.

Istnieje jednak inny czynnik – natężenie przepływu ładowania. On z kolei zależy od możliwości urządzenia. Jeśli, powiedzmy, prosta klawiatura bateria telefonu potrwa w 700mAch przez tydzień, a następnie 7-calowy tablet bateria 3500 mAh – dzień pracy.

Jest tam takie ustawienie: bateria powinna być wybrana do rozmiaru wyświetlacza. Przykładowo, do 3500 mAh 7 cala i więcej – jest to normalne; 8 – 4200 mAh, 9- i 10-calowe płyty będzie działać prawidłowo z "6 i 7 tysięcznych" baterii. Przypomnijmy, że mówimy o gadżetu mieć wystarczająco przynajmniej na jeden dzień pracy.

Wybór zupy, nie zapomnij, że tabletka z dobrym aparatem i baterią będzie kosztowne. To prawda, że użycie to będzie znacznie bardziej komfortowe.

Pobór opłat

O obliczyć pojemność akumulatora, w zależności od przekątnej ekranu, przypomniano nam z tego powodu, że ekran jest „ciągnięcie” główną część ładunku. Jednak i to jest – nie pojedyncza forma zużycia baterii. Istnieją inne czynniki, takie jak wydajność procesora. I rzeczywiście, jak harmonijnie funkcjonalność ta ostatnia, wpływa na czas trwania urządzenia na jednym ładowaniu.

Znak, że procesor w tablecie nie działa skutecznie, jest to nadmierne ciepło. Chodzi, co do zasady, w przypadku „przestrzenne” aplikacji, które zajmują dużo zasobów.

Jak wynika z informacji zwrotnej od użytkowników, aby obserwować taki problem może być na urządzeniu budżet klasy, takie jak Lenovo niskie, niektóre modele Asus, Samsung i inne firmy. Tendencja jest taka, że gdy gadżet należy do segmentu low-cenowej, optymalizacja przepływu opłata ma niższe, a więc bateria wystarcza na znacznie krótszym okresie.

Z drugiej strony, konieczne jest uznanie pracy modeli flagowych produktów takich jak Apple, urządzeń „high-end” od Lenovo, Samsung, Sony i innych firm. Tam oprócz dużej pojemności baterii, znajduje się również element optymalizacji urządzenia, co zwiększa możliwości tabletki.

Kamery w tabletkach

A co z baterii, być może, wszystko jest jasne: patrzeć na klasę urządzenia i pomiar pojemności baterii (mierzona w mAh). A co z innym ważnym składnikiem – kamera zamontowana na tablecie?

Z tej okazji, chciałbym podkreślić, że zainstalowane są kamery Tablet PC, z reguły słaby. W najlepszym wypadku są analogi te, które są na smartfonach. W związku z tym spodziewamy się wysokiej jakości obrazów z większości urządzeń nie jest konieczne.

A jeśli chodzi o przednią kamerę dla „autoportretów”, jego jakość, co do zasady, odpowiada na problem: zdjęcie zrobione z bliskiej odległości, okazuje się dobrze. Jak opinie, płytki z dobrym aparatem przednim od strony – to prawie wszystko „flagowe”, a także niektóre urządzenia z „średnim” segmentu: Samsung, urządzeń z Asus, LG.

Ale główny aparat, który może robić zdjęcia krajobrazów, wielu złych (lub zbyt mocno) świeci scen itp, nie zawsze są do tego zadania. Ponownie, zwłaszcza w tabletki o niskich kosztach.

Jakie są megapikseli?

Najczęściej gadżet jest wybrany numer „megapiksele”. To – parametr charakteryzujący rozdzielczość kamery urządzenia. W większości zastosowań, zmienia się w zakresie od 5, 8 lub 12 jednostek. Uważa się, że im większa wartość, tym lepsze zdjęcia przez aparat. Jednak nie zawsze tak jest.

Ważną rolę przy poszukiwaniu tabletki z dobrym aparatem, odgrywa matrycy. Jest to podstawowy element całego urządzenia jest odpowiedzialny za tworzenie obrazu. Jakość jego pracy określa, które są otrzymywane obrazy. Jeśli tabletka, w której wymienione są cechy wszystkich „12 M” jest tani chiński matryca, jakość obrazu będzie brzydkie. Dlatego, aby poruszać się, mieć dobry aparat tabletki powinny być od producenta.

Na przykład, inny aparat wyróżnia od Sony: firma jest zaangażowana w ich produkcji, a nawet sprzedaży Apple i wielu innych producentów. Ponownie, Apple iPad, Samsung Galaxy Tab S8.4 i Note, LG, Sony Xperia Z3, Meizu Mi Pad, Huawei MediaPad mają dobre kamer (każdy model – biorąc pod uwagę jego cenę, oczywiście). Chociaż większość urządzeń z Lenovo (A3000, na przykład), jak również wiele mniej znanych chińskich firm wytwarzania tabletek ze zdjęciami, które są otrzymywane nie są najlepszej jakości. Przynajmniej, wskazane jest sprzężenie zwrotne dla użytkownika.

Kamera wideo i flash

Gdy szukasz urządzenia do fotografowaniu i filmowaniu film, nie zapomnij o wybuchu. Jak opinie, aby z nim pracować na tablecie jest znacznie wygodniejsze, a zdjęcia w słabym świetle są bardziej jakościowy. Lampa błyskowa jest nie tylko na drodze i średniej cenie gadżetów (iPad, Samsung notatki, Samsung Tab), ale także obecny w niedrogich tabletów (Nomi, Asystent, wrażenie, Ainol , MyTab i inne). Więc odebrać komputer oświetlenie nie jest zbyt trudne do zdjęć.

Kolejne pytanie – jest to kamera wideo. Tu nie trzeba spojrzeć na liczby megapikseli i rozdzielczości wideo. Dobrym wskaźnikiem jest rozdzielczość 720p, doskonała – 1080p (HD – jakość). Tak więc, na przykład, usuwa Asus Eee Transformer lub samo Apple iPad.

odkrycia

W rzeczywistości, należy wybrać urządzenie, które będzie cię zadowolić, nie tak trudno. Lub ustalenia ceny i producenta i weźmiemy na przykład, tabletka „Samsung” z dobrym aparatem – wszelkie Galaxy Tab Pro, na przykład. Inna opcja – poszukiwania parametrów technicznych z dostępnych urządzeń i wybierz coś takiego Asus Nexus, Huawei i Meizu. Wśród mniej znanych modeli, jak również wśród chińskich produktów, można również znaleźć wiele urządzeń godnych.

Opinie pomogą do orientu

Ponadto, nie zapomnij przeczytać. Dla każdego urządzenia Dziś można znaleźć wiele zaleceń tych, którzy mieli już okazję pracować z nim. Pomaga to uzyskać pewne informacje o tym, jak urządzenie zachowuje w praktyce znaleźć tabletkę z dobrym aparatem i lampą błyskową, i wiem, co punkty należy zauważyć, że dla silnej lub słabej stronie jest w danym urządzeniu.