129 Shares 7082 views

MAZ-251 – Autobus turystyczny

MAZ-251 po raz pierwszy zobaczył w Rosji w 2004 roku. Autobus został przywieziony przedstawicieli MAZ na międzynarodowej wystawie w Moskwie, choć zaczął masowo produkowane tylko w 2005 r. Według poziomu nowoczesnej maszyny budowlanej nadal nie ma analogów wśród modeli autobusów wykonanych w Rosji i krajach WNP.

MAZ-251 – wysoka pola (polutoraetazhny) autobus, przeznaczone dla dalekobieżnych i międzynarodowych lotów, jest w stanie zapewnić pasażerom wysoki poziom komfortu.

ciało

autobus ciało jest rodzajem walcowania konstrukcji nośnej, jest osłonięte całym obwodzie paneli z włókna szklanego, które nie są praktycznie narażonych na agresywne działanie środowiska zewnętrznego. Wychodzący na dachu wykonana jest z arkusza metalu przyspawane do ramy.

Przeszklone wnętrze wykonane przez najbardziej nowoczesnych technologii. Pomimo faktu, że szkło mają dość duże rozmiary, zastosowanie metody instalacji bez szwu klej nie zmniejsza ogólną wytrzymałość konstrukcji.

Landing-wysiadania, dwoje drzwi przesuwnych typu pod warunkiem, wykonane z profili aluminiowych. Mechanizm otwierający – pneumatyczny obrotowy. Drzwi są wyposażone w dźwig, umożliwiając im odblokować je w razie wypadku. Ponadto, w celu zapewnienia bezpieczeństwa autobus MAZ-251 jest wyposażony w mechanizm blokujący przełączane jazdy czy drzwi samochodu są otwarte. Są one również wyposażone w urządzenie, które eliminuje możliwość osobę zaciskowych. Kierowca dostaje się do ich pracy przez drzwi pasażera.

Lusterka systemowe, wydany przez Mekra, zapewnia doskonały przegląd niemal całego obwodu magistrali.

salon autobus

On-MAZ 251 44 zainstalowany miękką szmatką tapicerowane siedzenia, które są rozmieszczone w parach wzdłuż prawej i lewej stronie autobusu. Dla wygody pasażerów, z których każdy wyposażony jest w siedzisko z regulowanym oparciem, podnóżka i podnoszenia podłokietniki. Miejsca są wyposażone w składane stoliki z wbudowanym w uchwyt na kubek, siatki do książek i czasopism. Ponadto nad siedzeniami są półki do przechowywania bagaż podręczny, w dolnej części, z których zbudowana jest dla każdego siedzenia oświetlenia, wentylacji i radio.

Drugie drzwi znajduje się łazienka z WC i umywalkę do mycia rąk. Również w kabinie autobusu znajduje się lodówka i aneks kuchenny ze stołem, kuchenką mikrofalową i ekspresem do kawy.

W przedniej części autobusu i na środku kabiny dwóch ekranach zainstalowanych do oglądania filmów.

Umieścić sterownik z dobrze przemyślanej planu (jak system zarządzania sprzętu deska rozdzielcza i autobus) nie jest oddzielona od ogólnego wnętrza, które w zasadzie jest tradycyjny dla tego rodzaju autobusów.

Wysokie piętro lokalizacja ze względu wyposażone pod imponującą wielkość przedziału bagażowego, które mogą być dostępne przez właz boczny.

Pod podłogą w drugim drzwi podgrzewane projektanci przedstawili miejsce do odpoczynku drugi pilot. Jest on wyposażony w łóżka, oświetlenie i telefon do komunikacji z kierowcą na jazdy autobusem.

Ogrzewanie i wentylacja

Ogrzane powietrze w kabinie ze względu na system chłodzenia zespołu napędowego. Dla dodatkowego ogrzewania fotela kierowcy zapewnia niezależną grzałkę. Wentylacja fotela kierowcy przez otwory grzejnych, gdy funkcja ogrzewanie jest wyłączone, w tym przypadku, wlot powietrza odbywa się od zewnątrz autobusu.

System składa się z przewodów, a konwektorowe grzejników ogrzewa wnętrze. Na salonie naturalnej wentylacji dwa włazy są świadczone. Wymuszona wentylacja przez dwa wentylatory zamontowane w dachu MAZ-251.

Również autobus jest wyposażony w system klimatyzacji znajduje się na dachu w przedniej części urządzenia. Po przejściu przez nie poddany obróbce powietrze jest dostarczane do siedzenia pasażera, gdy jego natężenie przepływu może być regulowana indywidualnie w poszczególnych osób, według ich upodobań.

parametry techniczne

Rozważmy specyfikacje autobusie MAZ-251, zdjęcie które zostały zaprezentowane w artykule.

 • Pełna autobus waga – 18 ton.
 • Maksymalne dopuszczalne obciążenie osi tylnej i średnią – 11 m.
 • Maksymalne obciążenie na przedniej osi – 7 ton.
 • Rozmiar magistrali – 11,99 x 2,55 x 3,6 m (długość, szerokość i wysokość).
 • Całkowita liczba miejsc – 47 (44 + 3 dodatkowy pasażer).
 • Bagażnik – 10,5 Cu. m.
 • Prześwit – 14,4 cm.
 • Niezwykle opracowany przez prędkość – 133 kilometrów na godzinę.
 • przepływ paliwa – 26 l / 100 km.
 • Promień skrętu – 12,5 m.
 • Maksymalna szybkość narastania pokonać autobusem – co najmniej 30%.

Jednostka napędowa może MAZ-251 można ustawić na dwa sposoby:

 1. MAN D2866 LOH – 360 l / s (obliczone na podstawie klasy Euro-paliwowego 3).
 2. Mercedes-Benz OM LA 457 – 360 l / s (pod Euro-5).

Układ hamulcowy – powietrze z ABS i ASR. Hamulec postojowy jest zamontowany na tylnej osi.

skrzynia biegów – typ mechaniczny z 6 etapów.

MAZ-251: Opinie

Kierowcy, którzy pracowali w autobusie na około roku, zwrócił uwagę, że cała maszyna jest wygodna, nie tylko dla pasażerów. regulacja fotela kierowcy, jak również dodatkowe opcje sprawiają, że zarządzanie to dość wygodne. Należy zauważyć jednak jedną wadę – brak otworów wentylacyjnych w kabinie strony szkła. Jest to motywowane faktem, że podczas ruchu policja zatrzymała kierowcę do produkcji dokumentów niezbędnych do wysiąść z wnętrza autobusu.

Również z drobne błędy są oznaczone: skrzypienie sztucznego wnętrzu wzrosła luki w szczegółach i wad estetycznych.

Ale w ogóle, z tego do tego autobusu jedzie z małym lub bez skarg.