786 Shares 4979 views

Biografia Mihai Volontir. Filmografia aktora

15 września 2015 zmarł słynny mołdawskiej aktora Mihai Volontir. Biografia, życie osobiste i choroba aktor rzadko był przedmiotem szerokiej publiczności. Wielu mieszkańców krajów, które kiedyś tworzyły ZSRR, nawet nie znam jego imienia, dla nich to zawsze Budulai z seryjnym filmie „Gypsy”.

dzieciństwo

Aktor urodził się w dużej rodzinie leśniczego Ermolai Volontir i jego żony Euphrosyne. Zdarzyło się 9 marca 1934 w miejscowości Glinzhen, który w tym czasie znajdował się na terytorium Królestwa Rumunii.

Przez całe dzieciństwo chłopca spędził w lesie, gdzie pomagał ojcu, a także brał udział w polowaniu i nauczył się jeździć na koniu. Jak później powiedział Michael Volontir pierwszy ojciec umieścił go w siodle w ciągu trzech lat, a następnie jego „trener” był starszy brat. Po Mihai nawet udział w wyścigu i wygrał wyścig na zawodników, którzy byli starsi niż był przez kilka lat.

Matka chłopca – Yefrosinya Volontir – śpiewał pięknie i było umiejętne gawędziarzem. Ci, którzy znali rodzinę aktora twierdzi, że jej talenty zostały przekazane do syna.

nauka

Biografia Mihai Volontir w jego młodości był raczej udany. We wczesnych latach pięćdziesiątych, młody człowiek wszedł do Orhei pedagogicznego na kształcenie na odległość i równolegle wykładał w szkole wiejskiej w Păpăuţi. Po ukończeniu studiów młody człowiek, został mianowany szefem klubu w miejscowości Lipcsei.

Praca w teatrze

W 1957 roku, Mihai Volontir (biografia, zdjęcia i listę jego role zostały przedstawione w niniejszym przeglądzie) wziął udział w republikańskim przeglądu amatorskich. Talent młodego aktora nie pozostało niezauważone i został zaproszony do grupy trupy Studium Muzyki i Teatru Dramatycznego. V. Alecsandri działając Balti. Volontir debiutem była rola pomocnika w sztuce „Kyritz w Iasi”, ale w ogóle brał udział w ponad 120 spektakli.

Praca w filmie

Najciekawsze fakty, które obejmuje biografia Mihai Volontir, związane z wydaniem nowego filmu z jego udziałem. Debiut aktora jako aktor filmowy odbył się w 1967 roku w filmie „Need Gatekeeper”, wydany przez studio „Moldova-Film”, gdzie grał rolę Ivana Turbinke.

Wszystkie zawodowych reputacji Volontir przyniósł nakręcony w 1977 roku film „w obszarze specjalnej uwagi”, w którym jego partnerem był Boris Galkin. Obraz był kontynuacją i wykazano, że na ekranach zwanych „Return Move”.

„Dymitr kantemir” film

Kolejny świetny film działa Volontir został wydany w 1974 roku. Była obraz „dymitr kantemir”, nakręcony przez reżysera V. Iovita i V. Kałasznikowa. Film został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i ekspertów. W szczególności, w 1974 roku otrzymał dyplom zachęty 7. Wszystkie zawodowych Festiwalu Filmowym w Baku, a następnie wszyscy członkowie załogi – Vladimir Iovita, Kałasznikow, V. i M. Kovriga Volontir – otrzymał Nagrodę Państwową Mołdawskiej SRR. Ponadto, ten ostatni otrzymał tytuł Artysty Ludowej Republiki.

film „Cygan”

Pomimo imponującej listy ról, które przez 1979 był aktywnym aktorem Michael Volontir „zasłynął” po wydaniu pierwszej serii szeregowego filmu „Gypsy”. Ten nowoczesny widzowie zamówić zmęczony serialu, a pod koniec lat 70-tych taki format był bardzo popularny, szczególnie ze względu projektu prawdziwymi gwiazdami były zajęte, takie jak Clara Lucko, Maya Bułhakowa, Nina Ruslanova i wielu innych.

Historia samotny Cygan, który stracił rodzinę podczas wojny, Rosjanek, podnieść cudzego dziecka, wszyscy podekscytowani. Ludzie zainteresowali się biografią Mihaya Volontira. Współczujący stare kobiety w odległych wioskach i miasteczkach, wsiach poważnie martwi się o Budulai i omawianie czy czy żeni on Claudia Pietrowna i dowiaduje się, co ma do Wani.

Po 6 latach po pierwszej części koncertu publiczność zobaczyła kontynuację obrazów – „powrót Budulai”. Druga część serii i był to ogromny sukces, zwłaszcza że kończy się to happy end – Roma w końcu wraca do domu i rodziny.

Volontir piosenkarz

Słynny aktor był utalentowany mołdawski nie tylko jako aktor. W „Cyganie” zaśpiewał „My nie muszą być przykro” S. Gudzenko wcześniej śpiewana przez Władimira Wysockiego. W ślad za występy na scenie i podczas twórczych spotkań z publicznością. Razem Volontir wykonano ponad pięćdziesiąt utworów, a wśród nich hity, które zawsze wypełniona mołdawskiej publiczności.

choroba

Ci, którzy są zainteresowani w życiu i biografii Mihaya Volontira, pod koniec 1990 dowiedział się, że ze względu na cukrzycę, które przez lata cierpiały od artysty, mógłby stracić wzrok. Potrzebowałem operacji, ale pieniądze na leczenie w PET nie tylko byłego Związku Radzieckiego. Rosyjski rząd przeznaczył pieniędzy na pobyt Volontir w jednej z najlepszych klinik w Moskwie i mołdawskie władze obiecały zapłacić za podróż i zakwaterowanie. Jednakże, nie było jeszcze potrzebować kilka tysięcy dolarów dla chirurgii i rehabilitacji. Następnie wziął fundraising Clara Lucko. Aktorka postanowiła wesprzeć byłego partnera w filmie „Gypsy” i zaapelował do swoich fanów. Pieniądze zbierane przez cały świat, aw 2001 roku wykonany Volontir żądaną operację, po czym wrócił do pracy.

Ostatnie lata swojego życia

Volontir Mihai Ermolaevich, którego biografia wiesz, chciał zrobić zdjęcie z „Wariata w Orhei Codrii”. W nim, że zamierza przedstawić publiczności wspomnienia swojego dzieciństwa spędził w lasach Mołdawii. W tym projekcie, aktor nie udało się znaleźć fundusze. Mołdawskie Dniach Ostatnich „oligarchowie” pragnęło ujrzeć gwiazdę jako „ślub” w ogólnym ich święta, ale nie w pośpiechu, aby przeznaczyć pieniądze na sztukę, zwłaszcza na taki „dziwny” filmowej przypowieści bez strzelania i przestępczości. Znajomi aktora uważa, że taka postawa została rozbita i zdrowia aktora, bo była chora dusza projektu. Jednak problem nie przychodzi sama, a wkrótce zdiagnozowano u niego raka. Liczne operacje w mołdawskim i rosyjskim znanych klinik nie przyniosły rezultatów, a poprawa stanu artysty zdrowia nie stało.

W dniu 15 września, żona Volontir, który został zmuszony do sprzedaży mieszkania i dom, aby zapłacić za leczenie męża, powiedział, że aktor zmarł w Szpitalu Republikańskiej w Kiszyniowie. Pochowany słynny artysta z wielką pompą w Centralnym (ormiański) cmentarzu w stolicy Mołdawii. Pogrzeb przyszedł, bez przesady, całą Kiszyniów jak Budulai ponad pół wieku cieszył się miłością republiki.

Mihai Volontir: Rodzina

Całe życie kochałem artystę z jednej kobiety – żony. Jeszcze młody człowiek poznał Euphrasinia Dobinda-Volontir – aktorka Teatru Bělský, który wszedł do służby w 1957 roku. Urodziła swego jedynego dziecka – córki Stelli, który towarzyszył rodzicom na wszystkie wycieczki i nawet wystąpił w epizodach filmowych „Gypsy”. Nie poszła do ślady rodziców i wybrał karierę jako dyplomata. Dziś Stella Volontir pracownikiem MSZ Mołdawii i pracuje w ambasadzie kraju, we Francji. Ma córkę, której nazwa Ketelina.

Teraz, gdy wiesz, które filmy odtwarzane Mihai Volontir. Biografia, data śmierci i szczegóły dzieciństwa aktora jesteś znany również. Być może ta informacja pomoże Ci lepiej zrozumieć działalność tego artysty, który opuścił dużą dziedzictwa twórczego.