283 Shares 6825 views

Jak gotować ciasto do pizzy bez drożdży?

Pizza – jeden z najstarszych kuchni włoskiej. Autorstwo przypisywane rzymskiego ogólnym Lucullus, które słynie ze wspaniałych uczt. Ale istnieją dowody, że przygotowanie tego dania zaangażowany Egipcjan, mieszkańcy starożytnej Grecji i Mezopotamii. W naszych czasach, pizza upowszechniło się po II wojnie światowej, która zgromadziła publiczność i oznaczał początek nowoczesnej globalizacji.

Ciasto – jest podstawą pizzy. Istnieje wiele sposobów, aby ją gotować, ale jeszcze bardziej możliwości jej wypełnienia. Nie bój się eksperymentować! Jedynym sposobem, znajdziesz dla siebie najlepsze ciasto na pizzę. Na przykład, woda może być zastąpiona dobrego piwa lub dodać regia (ćwierć całkowitej ilości wody), które dają puszystość. Ponadto może być dodany suchy wino (do połowy całkowitej ilości wody) albo w niewielkiej ilości brandy. Pizza ciasto bez drożdży dodać kilka posiekanych ziół, mieszanka ziół prowansalskich i zmielonych przypraw są suche.

Od cech smakowych i jakości zależy od tego, jak dobry jest nasz pizzy. Ta potrawa nie ma ścisłego wzoru. Napełnianie odbywa się według własnego uznania, w zależności od wyobraźni. W rzeczywistości, to jest to samo gorące kanapki. Nawet we Włoszech każdy pizzaiolo przygotowuje go na swój sposób. Jednak wymagane głównym jakość pizzy – cienkie ciasto z aromatyczne zderzaki chrupiące i nadaje się mu polewa (farsz). W tym artykule opiszemy jak zrobić ciasto do pizzy bez drożdży.

Ten przepis jest bardzo prosty i nie zajmie dużo czasu, ale w końcu okazuje się bardzo smaczne! We Włoszech, w tym pizzę nazywa się „La Rustica”, co oznacza „kraj styl”. Ciasto, miesza się z jogurtem, spłaszcza się cienką warstwą na uprzednio natłuszczonej miski i umieścić na górnej nadzienia do smaku, w zależności od dostępnych produktów. Odpowiednie jako warzyw i mięsa. Następnie umieszcza się w piecu nagrzanym (180 ° C) przez 20-25 minut. Farsz można przygotować z wyprzedzeniem dla składników patelni. Można go również gotować i sam pizzy. Tak więc, aby przygotować ciasto do pizzy bez drożdży w jogurcie, musimy:

– jogurt (400 ml);

– jaja (2 szt);

– mąka (2,5 szklanki);

– soli i sody (o pół łyżeczki);

– cukier (1 łyżeczka do herbaty);

– ocet, soda oczyszczona do gaszenia.

Ubij jajka widelcem, dodają cukier i sól, a następnie ostrożnie wprowadzać kefir. Wapno sodowego dodano do niej, z mieszaniem, śpi mąki. Zagnieść ciasto, niech reszta 15 minut. Gotowe!

Można spróbować zrobić ciasto do pizzy bez drożdży poniższej receptury. Musimy 2 jajka, dwie i pół szklanki mleka (zawartość tłuszczu 2,5%), mąka i pół lub dwa kubki, łyżeczkę soli i oliwa z oliwek. Najpierw ubić jajka, dodają, że ogrzane mleko (ale nie gorące!) I oliwę z oliwek. Dalsze Pour stopniowo mąkę, ugniatanie, dając odpocząć 15 minut. Rozwałkować i umieścić polewa.

Pachnący świeżo upieczone pizza z serem i sosem pomidorowym pikantny i oryginalnym nadzieniem może stać się prawdziwą królową stołu! Eksperymentować i tworzyć oryginalną wersję pizzy. Pozwala nieograniczone kombinacje składników do przygotowania różnorodnych jego formach, pokazując kulinarną kreatywność. To sprawiło pizzę najbardziej ukochany i popularne danie na świecie.