778 Shares 1928 views

Ile godzin pies powinien spać na co dzień?

Spać cały dzień i całą noc – czasami wydaje się, że to jest to, co każdy chce psa. To jest naprawdę?

Jeśli masz psa, spojrzeć na to, co robi teraz. Najprawdopodobniej, odpowiedź jest bardzo prosta: sen! Naukowcy i eksperci w dziedzinie zwierzę nie wiem, dlaczego tak wiele psów w pogotowiu, ale zazwyczaj spędzić co najmniej połowę swojego czasu na sen. Jaka jest jedna z teorii? Ludzie spać cały dzień i całą noc, potem reszta, a 25% tego czasu poświęca się w szybkiej fazie snu. I psy nie spać tak wiele godzin pod rząd, bo tylko 10% pochodzi ze snu REM.

Na tej podstawie udowodniono, że zwierzęta potrzebują więcej odpoczynku niż mężczyzn, bo oni marzą o przywrócenie ich siłę, uzyskać energię, że tak trzeba.

Ile czasu rzeczywiście potrzebne?

Średniej wielkości psa może pomieścić około 12-14 godzin dziennie. To dopiero początek. Szczenięta, które spędzają dużo energii na środowisko do nauki i uczenia się, może to potrwać od 18 do 20 godzin. Starsze psy także potrzebują długiego odpoczynku, a także niektórych ras.

W zasadzie, jako przedstawiciele małych i dużych ras może być prawdziwe pilchowatych, ale nadal, co do zasady, to jest więcej o większych zwierząt, takich jak Funlandii, mastiff, Saint Bernard. Czasami właściciele uważają, że ich zwierzęta po prostu zrobić nic, ale sen w nieskończoność.

Jak wygląda dzień psa

Jeśli dzień jest podzielony na procentów, 50% całego czasu spędzonego na sen w ciągu dnia, 30% z nich to po prostu kłamie, a tylko 20% zwierząt aktywnie zachowywać. Ale, w przeciwieństwie do ludzi, którzy lepiej czują się, gdy przylegają do regularnego harmonogramu, psy są „elastyczne” pilchowatych. Na przykład, można je łatwo obudzić się, gdy istnieją pewne działania (na przykład, gdy zadzwonił dzwonek) i spokojnie zasnąć, gdy są znudzeni. Kiedy zwierzę ma coś, śpi mniej. „Robotnicy” szczenięta, takich jak policja lub gospodarstwie, polowania, reszta mniej niż tych, którzy nie mają innej pracy, ale po prostu siedzieć w kabinie cały dzień.

Kiedy się martwić

Chociaż w stosunku do snu i odpoczynku wszystkie psy są różne, jest jedna rzecz, że trzeba zwracać uwagę. Ta nagła zmiana nastroju i zachowania. Jeśli twój pies zachowuje się normalnie aktywny i nagle zaczęła spać więcej niż zwykle, lub odwrotnie, to dzwonek alarmowy, i trzeba natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii, aby upewnić się, że pies nie ma problemów zdrowotnych. Odpowiedź może być prosta i banalna, takich jak zmiany w swojej diecie i mogą wskazywać na poważne problemy, takie jak choroby serca lub tarczycy.