398 Shares 9812 views

Anka-machine-gunner – postać z filmu "Chapaev"

W naszym kraju w czasach komunizmu, prawdopodobnie nie byłoby znaleźć człowieka, który przynajmniej raz w życiu nie wyglądał kultowy „Chapaev”. Film oparty jest na braci Wasiljew tego samego produktu Furmanov. Szczególnie kochany przez radzieckie za odbiorców Anka maszynie strzelca, pomimo faktu, że postać była fikcyjna.


Jednocześnie wiemy, kim był prawdziwy prototyp śmiałej i odważnej bohaterki.

Eugene Chapaeva, prawnuczka znanego szefa Wydziału Chapaev stwierdza, że kandydaci do prototypu Anakie maszynie strzelca był Furmanova żona, która jest również konsultantem nakręcony filmy. Jednak rzeczywisty prototyp legendarnej bohaterki filmu „Chapayev” stał się zupełnie inną kobietą.

W czasie, gdy Anka-machine-gunner urodził się w głowie reżysera jako postać, filmowcy przypadkowo dowiedział się o istnieniu jednej pielęgniarki, którego nazwa była Maria Andreevna Popova. To podczas zaciętej walce ściśle udało się czołgać do rannego żołnierza, który powiedział jej, aby strzelać pistolet. Pielęgniarka, oczy zamknięte, wykonywane ogień i zestrzelili myśliwiec pojechaliśmy jedną ręką lufy. Ten odcinek poszedł do kołowrotka, a Anka-machine-gunner stała się wzorem kobiecego heroizmu i ofiarności. W tym charakterze filmowym stała się znana jako Anna nalegał osobiście autor pracy. I nie było maszynowego strzelec Anka ,. Po pewnym czasie między żoną Mariey Popovoy Furmanova a nawet miał prawnej batalii o prawo być pierwowzorem legendarnego bohaterki. W efekcie sowiecka nomenklatura orzekł na korzyść pielęgniarki.

Film o Chapaeva „pytanie”, aby usunąć sam Iosif Stalin.

Pierwsza wersja scenariusza filmowego o Chapaev „przywódcy narodów” nie podoba. Powiedział, że obraz musi być koniecznie zaangażowany żeńską bohaterkę. To było po tym Wasiljew bracia zostali zmuszeni do zmiany scenariusza i zacząć aktywnie szukać takich kobiet.

Film o bohaterach wojny domowej weszła na ekrany w kraju w 1934 roku. Rola Anakie-machine-gunner w nim przez aktorkę Varvara Sergeevna Myasnikova. Sukces był po prostu wspaniały, i pomimo tego, że bohaterka-machine-gunner – fikcyjna postać w filmie, radziecki widz postrzega jako prawdziwych bohaterów i wszystkich zdarzeń występujących w filmie, wydawał się autentyczny. Ludzie rzucili się do teatrów ponownie i ponownie przeżyć wraz z bohaterami żywych wydarzeń wojny domowej.

Następnie, Anka i zasłynął jako bohaterki anegdot, które są bardzo lubiący ludzi tworzących. Jednak bohaterowie krótkich opowiadań humorystycznych nie tylko stał się Anka, ale również bardzo prawdziwa osobowość – dowódca Wasilij Iwanowicz Chapaev podział i jego dobroduszny asystent Petka. Poza tym Anka maszynie strzelca w filmie był miłośnikiem Petka.

Film „Chapayev” otrzymał wiele nagród filmowych Radziecki i zagranicznych, w tym brązowy medal na Festiwalu Filmowym w Wenecji, pierwsza nagroda „Srebrny kielich” Capital International Film Festival oraz Grand Prix na Wystawie Światowej w Paryżu.