409 Shares 8519 views

Jak obliczyć ilość bloki do budowy domu

Budowa każdego obiektu rozpoczyna się od przygotowania projektu i budżetu. A jeśli obliczenie wymaganej liczby materiałów w produkcji obsługiwane przez ekspertów, to self-budowa domów prywatnych lub innych budynków deweloper musi to zrobić sam. Jak obliczyć ilość bloki w budowie budynków prywatnych jest wykonana z tego materiału? Aby rozwiązać takie ważne zadanie nie jest trudne w budowie domu lub gospodarstwie budynku, jeśli wiesz i uwzględniać kilka ważnych niuansów.

korzyści materialne

Spieniony beton teraz – na tyle popularny materiał. Istotne jest, gdzie to jest możliwe, aby korzystać z innych rodzajów materiałów budowlanych – cegła, kamień, drewno. Korzystanie z betonowych bloków, w zależności od marki, aby rozwiązać różne rodzaje problemów:

 1. poziomy piwnic budynku.
 2. Konstrukcja łożyska ściany wewnętrzne i zewnętrzne.
 3. Tworzenie partycji.
 4. Ściany kontur dodatkową warstwę.

Przyczyną tak dużej popularności betonowe bloki są ich zalety. Są to:

 1. czystość ekologiczne – bloków wytwarzania zastosowanego piasku, cementu i środka spieniającego.
 2. Ciepło oszczędzania właściwości. Porowata struktura – doskonałą barierę na zimno i ciepło w budynku, w wyniku tego temperatura utrzymuje się na stałym poziomie.
 3. Odporność na działanie mieszanin chemicznych, pożaru i ekstremalnych temperatur.
 4. Lekka waga, która pozwala korzystać z materiału do budowy budynków na niestabilnym gruncie, a nie je tworzyć pod ciężkim solidnym fundamencie.
 5. Szybkość instalacji. Produkty są znacznie większe od cegły, ściany murowane tak będzie znacznie szybciej.
 6. Łatwość obsługi. bloki betonowe, w razie potrzeby, łatwo skrócić do żądanego elementu size. Ponadto, te łatwe tworzenie kanałów do układania rur, przewodów elektrycznych i innych komunikatów.

liczenie materiały

Aby obliczyć ilość bloki do budowy domu, poniższe parametry należy wziąć pod uwagę:

 1. Wielkość elementów nośnych.
 2. Powierzchnia budynku. W szczególności, – powierzchnia ściany.
 3. Ilość metrów bieżących.

Od standardowych wskaźników według tamtejszych pomiarów, więc gdy obliczenia założonych wymiarów budynku i samych bloków.

Pianobetonu wytwarzane produkty o różnych rozmiarach. Do ścian zewnętrznych przy użyciu bloków 20 x 30 x 60 cm. Do budowy ścian nośnych są umieszczone rzędy sztorc tak, że warstwa ma grubość 2 elementów. Następnie grubość ściany jest wystarczająco (40 cm) i wytrzymują wszelkie obciążenia. Jeżeli rozprzestrzenienie się w jednej warstwie, grubość ścianki wynosi tylko 30 cm i nie jest wystarczająco, aby utrzymać ciężar dachu i samych ścianach.

Następnie należy obliczyć ilość bloki dla przegród wewnętrznych, które nie są nośne. Swoich wyrobów budowlanych odpowiednie wymiary 10 x 30 x 60 cm.

Właściwości licząc pożądanej ilości materiału

Aby prawidłowo i prawidłowo obliczyć ilość bloki, sekcje budynku musi być podzielone na grupy:

 1. Pierwszy – nośne ściany zewnętrzne.
 2. Drugi – łożysko wewnętrzne ściany.
 3. Po trzecie – wewnętrzne ścianki działowe, które nie przenoszą żadnego obciążenia.

Przy wyborze materiału należy wziąć pod uwagę liczbę kondygnacji przyszłego budynku. Dla przegród wewnętrznych, które spada mały ładunek, odpowiednie produkty Pianobetonu D400 lub D500 marki. Dla domu dwukondygnacyjnego będą musiały nabywać więcej bloczki betonowe – D600 lub D700 marki. Jeśli budynek trzypiętrowy jest zbudowany, musimy betonowe bloczki znaczków D800 i D900.

Obliczenie ilości bloków piankowych podzielić obiekt z grupy liczy parametry dla każdej z nich. Z tych wskaźników są obliczane obszar zajmowany przez okna i drzwi. I drzwi zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Do tej liczby koniecznie trzeba dodać pewną ilość betonu bloki – w przypadku, gdy zostały złowione lub uszkodzone artykuły zostaną złego nie uczynił cięcie i urządzenia pasuje, trzeba użyć następnego. Innymi słowy, mała podaż powinny być zawsze.

opcje liczenia

Obliczenie ilości bloków piankowych do konstrukcji z dwóch sposobów – w szeregach i objętości. Każdy z nich ma swoje zalety. Wybór konkretnej metody nie jest obowiązkowe: można wykorzystać zarówno i porównać wyniki.

Jeśli są one zgodne, to znaczy, że wszystko jest liczone poprawnie – jeśli nie, gdzieś popełnił błąd i będzie musiał dokładnie sprawdzić wszystkie dane. Jak obliczyć, wykorzystując każdą metodę? O tym później.

Licząc na kwadraturze

Aby łatwiej zrozumieć, w jaki sposób obliczyć ilość bloki do domu, to najlepiej zrozumieć cechy tej czynności na przykładzie. Aby rozpocząć, należy obliczyć powierzchnię budynku. Odliczenie od otworów okiennych i drzwiowych zrobić później. Aby wykonać licznik początkowy pierwszym piętrze:

 1. Oblicz obwód: 2 + 8 x 8 x 2 = 32 m.
 2. Podzielić uzyskaną ilość długością bloku pianki (0,6 M). 32 m 0,6 m = 54 sztuk.
 3. Zliczania liczby wierszy być – wysokość podłogi (3 m), podzielonej przez wysokość bloku (0,2): 3,0: 0,2 = 15.
 4. Teraz liczba jednym rzędzie bloków nadal pomnożona przez liczbę rzędów: 54 x 15 = 810 sztuk.

Teraz konieczne jest do odliczenia od uzyskane dane są te artykuły się zbędne ze względu na obecność okien i drzwi. Ponieważ pierwotnie zaplanowano rezerwę w wysokości 8-10%, otwory nie można obliczyć. Ale na przykład, wszystkie takie same, aby obliczyć koszty. Jeżeli całkowita ilość okien na pierwszym piętrze znajduje się 20 tys. m, liczba ta jest mnożona przez 5,56 i dostać minus 111 sztuk o łącznej liczbie. W ten sam sposób należy obliczyć pozostałe piętra, jeśli klasycznego budynku. Jeśli budowa poddaszu zaplanowano, liczenie będzie trzeba zmienić, tylko do obliczenia trójkątne frontony. Na tej długości poddasza (8 m) mnoży się przez wysokość (3 M) i otrzymanej liczby podzielony przez 2, otrzymując 12 M: 0,6 M = 20 sztuk po jednej stronie.

Licząc objętościowo

Obliczenie ilości bloków piankowych w wielkości tego samego rozmiaru danych w domu: wysokość 3 m, a obwód 32 m uzyskano po mnożąc objętość wynoszącą 96 m Teraz musi pomnożyć liczbę 0,3 – wysokość murze … Uzyskaj 28,8 metrów sześciennych. Jeden metr sześcienny – jest 27,7 standardowe bloki pianki. Mnożąc liczbę potrzebnych modułów można uzyskać wymaganą liczbę produktów indeks – 798 sztuk. To – stawianie na pierwszym piętrze.

wniosek

Obliczenie ilości bloków piankowych w domu nie jest trudne, jeśli nie ma dowodów na wszystkie parametry – poziomów powierzchni, objętości, szerokość i wysokość, wielkość poddasza, wymiary otworów. Dzięki znajomości wszystkich figurach może być idealnie dokładnie obliczyć, ile materiału trzeba. Zdjęcie nie może przekraczać 10-12% całkowitego materiału. To pozwoli Ci wiedzieć, a kwota środków potrzebnych na zakup materiałów do budowy i cech jego transportu, magazynowania i przechowywania.

Jeśli nie chcesz dokonywać żadnych obliczeń, można skorzystać z kalkulatora na którymś z placów budowy w Internecie lub skontaktować się z biurem projektu.