90 Shares 2566 views

Kamera na hełmie: jak wybrać rejestrator do roweru lub motocykla

Każdy, kto zajmuje się aktywnym sportem, chcę uchwycić chwałę mojego triumfu. Niestety, standardowe narzędzia do nagrywania filmów nie są w stanie pracować w trybie wstrząsania i poruszania się obiektów. Aby nakręcić życie na kółkach, niezależnie od tego, czy jest to rower górski czy motocykl, wystarczy wyjąć specjalną kamerę wideo na kasku. Takie nagrywarki są przystosowane do trudnych warunków i są w stanie tworzyć klipy wideo o wysokiej rozdzielczości. Jednak gadżet nie przeszkadza w przejażdżce.


Co jest

Akcja-kamera wideo na kasku to urządzenie rejestrujące, co się dzieje przed osobą i automatycznie przenosi film na dysk twardy komputera lub emituje sygnał do sieci w trybie online. Urządzenia tego typu są umieszczone w obudowach odpornych na uderzenia, dzięki czemu mogą być używane na płaskiej drodze, trudnych zboczach górskich, pod wodą (jeśli gadżet jest zainstalowany w wodoodpornej obudowie) i podczas jazdy z dużą prędkością.

Dzięki niezawodnym przystawkom aparat na kasku jest bardzo niezawodny, ryzyko spadku urządzenia jest ograniczone do zera.

Również tego typu urządzenia są zwykle sprzedawane wraz z wymiennymi akumulatorami, które mogą być ładowane w dowolnych warunkach.

Zakres stosowania

Kamery akcji lub rejestratory służą do nagrywania następujących zdarzeń:

 • Jazda na rowerze i jazda motocyklem;
 • Cyklo-cross i cross-country;
 • BMX;
 • Motoryczne;
 • Rasy autostrad;
 • Motorówka-freestyle;
 • Klasyczny motocross;
 • Speedways;
 • Przeciągnij wyścigi i wiele więcej.

Zalety aparatów fotograficznych

Instrumenty tego typu mają masę plusów. Przede wszystkim warto zauważyć, że kamera wideo na kasku (jeździec lub rowerzysta) wykonuje zdjęcia o najlepszej jakości. Każda, nawet najdroższa stacjonarna kamera będzie gorsza niż urządzenie do działania. Ponadto, konwencjonalne urządzenia mogą strzelać tylko stosunkowo statyczny obraz, w przypadku ruchu obiektu może pojawić się "mydło".

Drugą zaletą kamery wideo na kasku jest kąt widzenia nagrywarki. Dzięki temu urządzenie robocze rejestruje nawet to, czego operator nie widzi. Dzięki temu możesz usunąć nie tylko duży film o Twoich osiągnięciach, ale także użyć gadżetu w razie wypadku. Nagrywanie rejestratora jest uważane za pełnoprawny dowód w sądzie.

W razie potrzeby urządzenie można łatwo wyjąć z kasku.

Jeśli mówisz o wadach takich urządzeń, możesz wyróżnić tylko wysokie koszty gadżetów. Wysokiej jakości i wytrzymałej kamery wideo na hełmie będzie kosztować co najmniej 20.000 rubli. Jeśli jednak istnieją wątpliwości co do racjonalności korzystania z kamery akcji, można kupić tańszy chiński odpowiednik.

DV-012

Ta kamera jest autonomicznym rejestratorem wideo, stworzonym specjalnie dla sportowców. Miniaturowy, usprawniony sprzęt rejestruje wideo z szybkością 30 klatek na sekundę. Jednocześnie jakość obrazu wynosi 640 x 480 pikseli. Nagrywanie jest przeprowadzane na 1,3-megapikselowym, wysokiej rozdzielczości obiektywie.

Kamera na motocyklu moda. DV-012 jest wyposażony w uniwersalne elementy mocujące, dzięki czemu nadaje się także do jazdy na rowerze, wałku, na nartach, na snowboardzie itp. Dodatkowo urządzenie może być mocowane na kierownicy lub tulei.

DV-012 obraca się o 360 stopni i ma dość szeroki kąt widzenia. Zasilanie jest dostarczane przez baterie lub akumulator. Wszystkie filmy można przesyłać do komputera za pomocą standardowego kabla USB. Aparat posiada wbudowany mikrofon, który rejestruje głos w odległości do 4 metrów. Urządzenie może być używane w zakresie temperatur od -10 do +60 stopni. Koszt działania kamery wynosi około 2000 rubli. Możesz kupić urządzenie w większości sklepów internetowych.

Co szukać przy wyborze kamery

Wybierając urządzenie do nagrywania filmu podczas jazdy, należy przestrzegać następujących zaleceń:

 • Przed zakupem konieczne jest trzymanie aparatu w kasku (moto lub rower) w dłoniach. Rejestrator nie powinien być bardzo ciężki.
 • Warto zauważyć, że ten typ aparatu używa lekkich kart SD i MicroSD, więc od razu lepiej kupić kilka zapasowych urządzeń do przechowywania informacji.
 • Jeśli urządzenie jest wyposażone w wymienny lub wbudowany wyświetlacz do oglądania wideo, wówczas ciężar tego urządzenia będzie większy.
 • Aparat musi znajdować się w bezpiecznej, zamkniętej obudowie.
 • Optymalny kąt widzenia dla takich urządzeń wynosi 70-90 stopni. Jeśli soczewka "wygląda" szerzej, może mieć wpływ na jakość obrazu, co zniekształca.
 • Warto zwrócić uwagę na liczbę FPS (klatki na sekundę). Im wyższa wartość wskazana w cechach gadżetu, tym lepiej. Aby nagrać film w rozdzielczości FullHD 1920 X 1080 pikseli, FPS powinien wynosić co najmniej 60 fps. Niższe liczby spowodują pogorszenie obrazu.

Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że kamery wysokiej jakości charakteryzują się odpornością na wibracje i wilgoć.

Podsumowując

Dzięki rejestratorowi podłączonemu do kasku można robić ciekawe filmy i umieścić je w sieci. Wielu profesjonalnych sportowców używa takich gadżetów do rejestrowania błędów popełnianych podczas trików. Pozwala to na doskonalenie umiejętności i poprawne wady. Jednak ci, którzy planują używać kamery na stałe, powinni zwracać uwagę na bardziej popularne modele (Ghost 4K Drift, Sena 10 C i Sony HDR AS20). Takie gadżety wyróżniają się trwałością, pełną szczelnością i jakością fotografowania. Ich koszt wynosi od 9 000 do 21 000 rubli. Tanie modele są odpowiednie dla początkujących, którzy nie praktykują profesjonalnie sportu.