614 Shares 5490 views

Domlyama w uzbecki: przepis

Domlyama w uzbecki – soczyste i smaczne warzywo danie z jagnięciny lub wołowiny. Przygotować proste i stosunkowo szybkie. Szczególnie dobre domlyama na stosie. Jeśli nagle masz możliwość, należy gotować potrawę na tym żywym ogniem.

przepis na

Mięso, warzywa i zioła – tradycyjna kombinacja, która słynie kuchnia uzbecka. Domlyama bez wyjątku. Do jego przygotowania potrzebne są następujące produkty:

 • Mięso (jagnięcina, mięso wołowe) – około 1 kg;
 • około 1 kg (średnia wielkość 7-8 bulw) ziemniaków;
 • Kilka (3-4 szt.) głowic cebuli;
 • średnich zatyczki kapusty (700-800 gramów);
 • kilka (2-3 szt.) papryka;
 • 5-6 średnie dojrzałe owoce pomidora;
 • główka czosnku;
 • kolendry światła, pietruszka, bazylia;
 • sól, pieprz, woda.

Składniki, które nie są niezbędne do korzystania z:

 • kalafiora (lub brokuł) – około 300 g;
 • bakłażan i cukinia – jeden środkowy warzywa;
 • fasola zielona fasola (mogą być mrożone) – 300 gramów.

Jak przygotować domlyama w uzbecki? Klasyczny przepis dotyczy wyłącznie gotowania jagnięciny. Jest też taki moment, że jak mięso i cebula są wstępnie prażone. Według własnych upodobań, dostępność niektórych produktów są dostępne, można stworzyć swój własny sposób gotowania domlyamy. Wymagane składniki tej płytce powinny być wszystkie wymienione elementy w pierwszej części kompozycji korekcyjnych. W sezonie można umieścić w naczyniu groch, grzyby, pomidory wymienić pastę pomidorową. Więc zacznijmy gotowania.

1 krok

Pokroić mięso w drobną kostkę, około 3×3 cm. W oleju Kazan haskali (idealnie trzeba mieć kurdjuchnyj tłuszcz barani) i brązowy jagnięcina w nim aż złoty kolor. Ogień musi być tak silny.

2 etap

Grubo posiekać cebulę. Dodać do mięsa. Gotować do miękkości i zarumienienia. Wlać szkła rosołu lub czystej wody. Teraz mięso z cebulą trzeba dusić przez 20 minut.

3 stopnie

Podczas duszone mięsa i przygotowanie owoców. Umyć, obrać. Pokroić na duże kawałki takie same. Na przykład, średnia wielkość ziemniaków – 2-4 części, marchew – na pierścienie, pomidory – na kubki, kapusty – w dużych kawałkach, itp Posiekane zioła powinny być tylko i czosnek. Muszą być mieszane w osobnej misce.

krok 4

Mięso ugaszony teraz zaczynają rozprzestrzeniać warstwy naczyń zwanych „domlyama w uzbecki”. Ogień narazi minimum Kazań do dolnej części nie jest spalona. Kierować się zasadą, że im dłużej gotowane warzywa, tym lepsze musi być mięso. Można użyć tej kolejności warstw: ziemniaki, marchew, kapusta, cukinia (bakłażan), fasola, papryka. „Wieża” Short pomidory. Są one w żadnym wypadku nie można umieścić obok ziemniaków, inaczej nie będą gotowane. Każda z warstw należy dodać sól, pieprz i posypać obficie mieszaniną czosnkiem i ziołami.

krok 5

Zamknij pokrywę czajnika. Dodać trochę ognia. Poczekaj, aż potrawa zacznie wrzeć. Dzięki temu dowiesz się dźwięk bulgotanie. Raz okazało się odejmować ogrzewania do poniżej średniej i gotować na wolnym ogniu przez 30 minut, bez konieczności otwierania pokrywy.

krok 6

Po upływie określonego czasu, kocioł może być wyłączony. Idealnie domlyama w uzbecki serwowane jest na dużym talerzu. Aby to zrobić, należy delikatnie obrócić cały kocioł. Ale może po prostu rozłożyć na talerze domlyamu, zdobywając wszystkie warstwy. Zioła, czosnek i warzywa dostarczają nie tylko pyszne danie zupy, ale także zaspokoić swój szczególny aromat. Dlatego nie należy przeciążać domlyamu przyprawy. Wystarczy umieścić czerwony lub czarny pieprz.