454 Shares 3664 views

Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak zainstalować system Windows 10 na komputerze Mac

Dziś mówimy o systemie operacyjnym Windows 10, nie zatrzymuj się, bo to wszystko wydaje się być coś niesamowitego. A w rzeczywistości, to system operacyjny jest wyraźnie lepszy od swojego poprzednika, ale również zdobył serca milionów, które jest całkowicie bezpłatny dla posiadaczy wcześniejszych wersji systemu operacyjnego. Jednak należy pamiętać, że system operacyjny został pierwotnie zaprojektowany dla standardowych komputerów. Ale co, jeśli masz Mac, ale nadal chcesz postawić sobie dziesiątą wersję „Vindovz”, przynajmniej jako pomocniczy analogowej na głównym iOS? Jest to możliwe, choć trzeba będzie spróbować trochę. Należy również zrozumieć, że instalacja systemu operacyjnego może prowadzić do pewnej porażki, zwłaszcza jeśli robisz coś złego. Nikt nie daje pewności, że system operacyjny będzie działać, a komputer będzie działał normalnie, więc należy pamiętać, że instalacja „Vindovz 10” na własne ryzyko.

Przygotowanie do instalacji i procesu

należy rozpocząć następujące: w większości przypadków użytkownicy zainstalować nową wersję systemu operacyjnego bez konieczności zakupu fizycznej kopii. Fakt, że można uaktualnić obecnego systemu do nowej wersji poprzez Windows Update. Naturalnie, na komputerze Mac, nie znajdziesz, jak tam jest z systemem iOS. W związku z tym, trzeba utworzyć własną dyskietkę startową, z której i móc rozpocząć instalację. Sam proces, przy okazji, okazało się niezwykle proste i niedrogie, jak instalator wykonuje praktycznie wszystkie jego rękę, tylko od czasu do czasu oferując dialogi użytkownika z wyboru pewnych opcji lub oferowanie wprowadzić klucz licencyjny. Biorąc pod uwagę fakt, że właśnie utworzony dysk rozruchowy, kluczem jest prawie nie istnieje, więc pominąć okno danych. Jedyną wadą jest to, że okna dialogowe Mac-screen i wielu wydaje się być zbyt małe, ale konkretne problemy nie dostarczają.

formatowanie

Tylko nie najbardziej przyjemny moment dla MAC-a użytkowników jest fakt, że w trakcie instalacji użytkownik zostanie poproszony, aby sformatować fragment dysku twardym w formacie NTFS, i to musi być zrobione będzie za pośrednictwem oprogramowania pod Windows, który większość właścicieli komputerów Mac nie jest szczególnie to zadziałało. Dlatego należy zachować ostrożność, aby przypadkowo nie sformatować partycję, ponieważ źle przywracania danych, nie będą mogli.

Kompletna instalacja

Jak wiecie, prawie cała instalacja pracuje w trybie automatycznym, co jest bardzo wygodne. Co więcej, nawet po zakończeniu instalacji, gdy trzeba instalować sterowników do różnych urządzeń, system pozwoli Ci zaoszczędzić od niepotrzebnych cierpień. Prawie wszystkie sterowniki są zainstalowane i znaleźć swój własny system, i będzie to zrobione szybko, wygodnie i prawie niezauważone. W związku z powyższym, można sformatować partycję dla systemu, określić wszystkie niezbędne ustawienia – i opuścić instalatora, aby wykonać zadanie, będzie on sobie z tym poradzić.