836 Shares 4082 views

Zoja Woskriessieńska. Biografia i ciekawostki z życia

Voskresenskaya Zoja Iwanowna, którego biografia pełna nieoczekiwanych faktów, od dawna znane publicznie tylko jako pisarz dla dzieci. Nowe strony jej życia były otwarte po odtajnionych materiałów NKWD. Okazało się, że był zaangażowany w działalność pisanie po przejściu na emeryturę. W latach ubiegłych, jej głównym zadaniem było obcego wywiadu.


Na jakiej podstawie biograficzne fakty

Większość opowiadań odnoszących się do opisu życia tej niezwykłej kobiety, wykonane z materiałów archiwalnych, czy wspomnienia ludzi, którzy wiedzieli, jak żyła i pracowała Zoja Woskriessieńska. Biography uzupełniła swoją rzetelną informację poprzez wspomnienia członków rodziny. Ale nawet najbliżsi ludzie nie są świadomi prawdziwego życia Zoja Iwanowna. Na niektórych kącikach krewnych przeznaczenia nie mógł nawet odgadnąć.

Scout sama tylko raz udzielił wywiadu dla reporterów telewizyjnych. Jednak ze względu na konieczność zachowania tajemnicy, został zniszczony. Byliśmy krótkie fragmenty – wspomnienia bohaterki.

Dzieci i młodzież

Większość źródeł wskazuje datę 27 kwietnia 1907. Jest to dzień, w którym urodził się Zoja Woskriessieńska. Biografia zawiera co wskazuje fakt i miejsce urodzenia – tej prowincji Tula, stację piasty. Aleksino – innej wsi, które zostały połączone z dzieciństwa dziewczynę.

W 1920 roku, jego ojciec zmarł nagle. Matka z trójką dzieci, był zmuszony przenieść się do Smoleńska. Aby pomóc rodzinie, Zoe miała rozpocząć pracę w wieku czternastu lat. Od tej chwili, nie może wyobrazić sobie poza pracą.

żywotność

Jego pierwsza praca dziewczyna miała bibliotekę 42. Batalionu Czeka Smoleńsku. Wiemy również, że musiała pracować i w fabryce, w siedzibie sił specjalnych. Po trzech latach przeniosła się na stanowisko lidera politycznego w kolonii dla młodocianych przestępców. To był 1923.

W 1928 roku otrzymał propozycję pracy w Zadneprovski okręgowego komitetu KPZR (b). Zostaw smoleńskiej młodą kobietę nie zaplanował. Ale los chciał, że wkrótce przeniósł się do Moskwy.

W sierpniu 1929, Zoja Woskriessieńska, biografia, że od tego dnia uzyskał wiele sekretów i tajemniczych chwil dobro pracowników Departamentu Zagranicznego OGPU.

Aktywności w obcej inteligencji

Harbin – jest pierwszym miastem, w którym młody harcerz na dwa lata wykonywania różnych zleceń Centrum. Odpowiedzialny, zdecydowany, punktualny, niezwykle atrakcyjny – tak nawet w tym czasie była Zoja Woskriessieńska.

Biografia ją jako scout zawiera informacje i fakty, które dowodzą, że dziewczyna jest w pełni zgodny z wymogami, które musiały mieć taki profil zawodowy. Po Harbin był Łotwa, Austria, Niemcy, Finlandia, Szwecja …

Wraz z natychmiastowym pracy wywiadowczej, Zoya wykonywane funkcje kierownicze. Od 1932 roku prowadził dział zagranicznego OGPU, który miał biuro w mieście Leningradu.

Od 1935 do 1939 roku w Finlandii Zastępca Resident NKWD inteligencji było tylko Zoja Woskriessieńska. Filmografia, zdjęcia z tego okresu życia harcerzy prezentowane są bardzo skąpe materiały. Wszystko związane jest z dużym stopniem prywatności, co było warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu.

Przed wojną Zoya Resurrection-Rybkin wrócił do Moskwy. Ona została zobowiązana do pracy analitycznej. W krótkim czasie stał się jednym z czołowych analityków wywiadu. Dla pracownika stada do najbardziej tajnych informacji, które pozwala jej ważnych wniosków politycznych. Dzięki ciężkiej pracy został napisany notatkę do Stalina, który mówił o możliwości wybuchu wojny z Niemcami. Jednak raport został brutalnie ignorowane przez kierownictwo.

Legendy

Każdy, kto znał Zoya Iwanowny, zauważył jej niezwykłe zdolności artystyczne. Być może ten pomógł jej do wykonywania najtrudniejszych zadań Centrum. Legendy, które Scout musiał żyć za granicą, zaproponował jej różne role.

Madame Yartseva – alias, najczęściej używane Zoja Iwanowna podczas jej pobytu za granicą. Praca w Helsinkach, została sformalizowana zbiorowy szef hotelu „Intourist” od przedstawiciela Związku Radzieckiego. Stanowisko wymaga rozległe zaangażowanie czasu, energii, zdolność do negocjowania na różnych poziomach. Oprócz obowiązków, które trzeba było nosić na legendzie, to przeprowadził dużą rekonesansu. A to wymaga większego zaangażowania.

Od 1941 do 1944 roku skaut pracujący w Szwecji na stanowisku sekretarza prasowego ambasady radzieckiej. Dzięki ścisłej współpracy z różnymi urzędnikami udało się zerwania stosunków z Niemcami hitlerowskimi Finlandii. To pozwoliło przenieść znaczną część wojsk radzieckich w innych sektorach, zwiększając je z dodatkowych uprawnień. Ogromną rolę w tym odegrał Zoe Resurrection-Rybkin. Biografia Zwiadowca mówi, że była na tyle w moim życiu szczęście pracować z wielu wybitnych ludzi, takich jak P. A. Sudoplatovym, A. M. Kollontay.

życie osobiste

Los był taki, że młode kobiety bardziej niż kiedyś umieścić interesów państwa nad osobiste. Dlatego małżeństwo rozpadło się z jej pierwszego męża – on nie akceptuje sposobu życia żony. Związek nie może zostać zapisany, pomimo faktu, że rodzina miała już syna.

W 1936 roku w Finlandii, gdzie w tym czasie pracował już Zoja przyszła nowy radziecki Konsul B. A. Rybkin. W rzeczywistości był rezydentem wywiadu NKWD, jego zastępca i był Zoja Woskriessieńska. Rybkin – nazwa, która odbyła Zoja po małżeństwie z scout.

Stało się to sześć miesięcy od dnia ich znajomości. Dla sojuszu konieczne było uzyskanie zarządzanie uprawnieniami. Centrum stwierdzili, że ścisły związek między tymi dwoma ludźmi może pozytywnie wpłynąć na ich pracę wywiadowczą i zatwierdziła utworzenie rodziny.

W 1947 roku Boris Abramowicz został zabity w Pradze. Okoliczności śmierci były w stanie dokonać w pełni znane, ale dalsze badania. Zoya zasmucony utracie męża. W 1953 roku, harcerz został zwolniony z Zakładu. Na własną prośbę został przeniesiony do służby w Workucie jako szef specjalnego działu jednym z obozów dla więźniów. Wiadomym jest, że w chwili zmartwychwstania poczyniła wielkie wysiłki na rzecz rehabilitacji niesłusznie skazanych ludzi.

zajęcia literackie

W roku 1956, Z. I. Voskresenskaya dostał zasłużony odpoczynek, ale nie może pozostać bezczynny. Za radą matki, postanowiła zacząć pisać pracę. Muszę powiedzieć, że jako pisarz nie jest natychmiast zauważone i docenione. Ale dzięki wytrwałości i zdolność do dostosowania go zaczął się kończyć w świecie literackim weszła i zajmuje silną pozycję w Jest to nazwa Zoe Zmartwychwstania.

Filmografia, dzieci, rodzice, rodzina Uljanow, V. I. Lenina życie – to główne tematy swoich opowiadań. Później pisarz przyznał, że w poddanych wielu z tych przypadków są opisane w życiu większości Zoya Iwanowny. Po tym wszystkim, aby mówić otwarcie o ich historii i ich bohaterka nie była uprawniona.

Prace Zoi Voskresenskoy były bardzo popularne wśród dzieci Związku Radzieckiego. Historie przedrukowany bezprecedensowe cyrkulacje. Ale jego najnowsza książka zatytułowana „Teraz mogę powiedzieć prawdę”, autor nie widział. Produkt został opublikowany po śmierci autora.