196 Shares 8833 views

Odlewy dłoni i stóp z rękami. Dwa proces produkcyjny, dostępne dla wszystkich

Dzieci pierwszym roku życia rosną tak szybko, że rodzice nie mają nawet czasu, aby spojrzeć wstecz. Ale oboje chcemy wpoić pamięci chwile, gdy maluch dość mała. Wyjście – odlewy dłoni i stóp. Kupić gotowy zestaw do ich produkcji nie jest trudne. Jednak cena tych jednostek są często zaskakujące, a część składników dla kreatywności poważnie ograniczają wyobraźnię. Jak realne jest to, aby odlewy dłoni i stóp z rękami, robiąc improwizowanych środków? Okazuje się, że procedura jest bardzo prosta, a materiały trzeba zrobić trochę!

Odlewy z gipsu

Jak zrobić odlewy dłoni i stóp z rękami przy użyciu tynku? Konieczne jest, aby wziąć glinę, można nawet stare, podgrzać w kuchence mikrofalowej i tworzą ciasto, aby dopasować jej odcisk stopy lub dłoni. Następnie na ciasto dokonywania piętno. Jeśli w pierwszym nie uda, należy ponownie ogrzać tylko grunt. Aby wydrukować okazało ostrzej i głębiej, krawędź wrażliwy na nacisk powinien zostać ustalony ciasto, więc nie rozchodzą się na boki. Jest wygodny w użyciu do tego celu formularz z granicami. Po uzyskaniu akceptowalny wynik odlew umieścić w zamrażarce do utwardzenia. Rozcieńczyć tynkarskie do prac rzeźbiarskich (dostępne w sklepach zaopatrzenia sztuki) zgodnie z instrukcją i dodatkowo dodać trochę kleju PVA, wlać powstałą masę na pelety z wrażenia, pozostawić na chwilę do utwardzenia. Gdy twardnieje, gips, otrzymane formy z gliny delikatnie oczyścić i pozostawić około dzień do końcowego suszenia. Następnie lekko przejść nad nimi z papieru ściernego, usuwanie szorstka i nierówna. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, tak aby nie zgnieść gotowego produktu. Top, nakładanie farby w kilku warstwach. Najpopularniejsze opcje – brązowy lub srebrny metaliczny kolor, ale wybór zależy tylko od Ciebie. Po osuszeniu rąk i stóp odlewnictwa (własnymi rękami, nawiasem mówiąc, wykonane) gotowe! Mogą być umieszczone w głębokim ramy obrazu, zamontowany na statywie lub w jakikolwiek inny sposób, aby wejść do wnętrza.

Odlewy wykonane z alabastru

Po drugie, nie mniej niż budżet sposób, w jaki jest to możliwe, aby odlewy dłoni i stóp rękoma – używać jako podstawa tynku. Jest to konieczne, aby mieszać pięć filiżanek mąki, dwie i pół szklanki drobnej soli probówki kremu niemowląt, z mieszaniem. Stopniowo dodawać wody, zapewniając spójność modeliny. Rzeźbić ciast niezbędne formularze i uczynić śladów i odcisków dłoni. Odlewy umieścić w piecu i wysuszyć w niskiej temperaturze, aż do zestalenia. Smaruje drukuje wazeliny i wypełnić rozwodnionego alabaster, pozostawić do wyschnięcia. Po całkowitym wyschnięciu, starannie usunąć formy z formy za pomocą pilników do paznokci, plików i innych dostępnych narzędzi, dzięki czemu zgrabny kształt. Następnie rzuca pokrywa farba żądany kolor i dać go do wyschnięcia.

Rozważaliśmy dwa z najprostszych sposobów zarabiania odlewy rąk i nóg dłońmi. Jak widać, jest to dość proste i jest dostępna dla rodziców. I możliwość dalszej dekoracji ograniczona tylko w zakresie produktów z magazynu artystycznego! To może być piękne ramki w marynistycznym dla chłopca, ozdobione kamyki i muszle, kwiatowym dla dziewczynek. A może i robi odlewane uchwyty każdego miesiąca, a do końca roku wydać niezwykły mural, który będzie wyraźnie widoczny jako dziecko gwałtownie wzrosła w tym okresie.