524 Shares 3330 views

Rodzaje haftów, które uczynią Twoje życie bardziej kolorowe

Z pewnością w szafie każdej kobiety i dziewczynka ma rzeczy, że wprowadzone kilka razy, i nie mogą być noszone w ogóle.

Z biegiem czasu, spódnice i inne ubrania bluzochki przestarzałe, niemodne. Jak dać im drugie życie? Istnieje wiele sposobów, aby stare rzeczy zupełnie nowe. A jednym z nich są różne rodzaje haftów.

Najbardziej znany i popularny wśród swoich gatunków są cross-stitch i satynowy ścieg. Nauczmy się o nich więcej.

Rodzaje ściegiem krzyżykowym

Krzyż szwy – najprostszy i najbardziej powszechnym sposobem. Ma kilka odmian.

Prosty krzyż – uszyta jest z prawej do lewej, od góry do dołu, a kończąc na przekątnej. W tym przypadku, wszystkie szwy powinny być wykonane w tym samym kierunku.

Wydłużona cross – technologia jest taka sama jak w prosty krzyż. Tylko tutaj ścieg zajmuje więcej niż jedną komórkę na płótnie.

Szew Rice – na całej powierzchni płótna szyte duże krzyże, jeden w czterech strunach. Następnie szyte zszywa się. Muszą przejść przez cztery punkty dużego krzyża. Więc uzyskać nowe krzyże.

Bezpośredni cross – haftować szwów poziomych i pionowych.

„Słowiański” Cross – tak samo jak wydłużone, tylko o nachyleniu i krzyży.

Rodzaje Haft

Gładka powierzchnia – technika gęste szwy przeszycia. Jest dwustronna i jednostronna.

Dwustronny obszar – haftowane wzór uzyskuje się takie same, jak w przedniej i tylnej stronie.

Jednostronne przestrzeń – różni się zasadniczo od niewłaściwej stronie przedniej stronie.

Haft ozdobny haft jest wykorzystywany głównie do haftem kwiatów, liści, płatków itp szyte od krawędzi do środka, a liście – .. w połowie, jak żyły są zlokalizowane.

Gdy haft szyte verhoshovom awersie gęste szwy i zła strona otrzymuje się w postaci linii przerywanych.

Koraliki mogą być stosowane do haftu, wstążki, złota lub srebrną nicią.

Obraz, wyszywane koralikami, bardzo piękne. Koraliki transmitować wszystkie jasne kolory i odcienie. Liczby wydawało żyje w dłoniach. Do haftowania paciorkami za pomocą cienkiej żyłki, ale można haftować i zwykły gwint. Ważne dla kulek według wielkości były identyczne i igłę łatwo przechodzi przez otwory kulek.

Haftowane złotą nitkę – dla tej techniki są wykorzystywane tylko złota lub srebrną nicią. Mogą one być zastąpione lub przędzy Lurex oparciu tworzyw sztucznych.

Sam żyłka jest zamocowany do tkaniny z gwintu w jednym z trzech możliwych sposobów. Może on być zastosowany, jako perełki gwintowania poprzez małe odcinki przędzionej. można rozciągnąć i gimp wątku ciąg przez nią, a następnie podłączyć go do tkaniny w kilku miejscach. Sztywna chaotyczny muszą rozciągać i uszyć tkaniny z małymi ściegami, ale nić wątku przez to już wymagane.

wstążki hafty – najprostszy technikę różnego rodzaju haftu. To nie wymaga szczególnie skrupulatnego wydajność i zapewnia możliwość przedstawienia jej lot robótki fantazji.

Artykuł ten wymienia tylko te najbardziej znane rodzaje haftów. Ale jej technologia będzie się rozwijać i doskonalić. Możesz dowiedzieć się więcej na temat rodzajów haftu może być w literaturze dla wygodnych ludzi.