84 Shares 7678 views

Ciasto „koszulka”: przepis, dekoracja

Każdy pewnie myślał o tym, jak ugotować coś bardzo smaczne. Dzisiaj omówimy szczegółowo przygotowania tego eleganckich potraw jak tort „koszulę”. Taki idealny deser można przygotować człowieka w dniu 23 lutego lub innego święta. Tak więc, spróbować się w dość skomplikowanej gotowania, a człowiek, jesteś gotów, oceni jakość potraw smak.

Gotowy do przyrządzenia ciasta „koszulę”? Następnie zróbmy to razem!

składniki dla

Ugotować coś, co musisz zrobić, aby mieć pewne pokarmy, inaczej nic się nie stanie.

Tak więc, następujące składniki są potrzebne do przygotowania białego biszkopt:

 • 4-5 nie jest bardzo duże jajka;
 • 4 łyżki cukru;
 • 2 łyżek mąki położenia;
 • Łyżeczka z proszkiem do pieczenia do testu;
 • 2 łyżek skrobi;
 • 100 g suszonych moreli.

Aby przygotować ciasto czekoladowe, trzeba będzie:

 • 4-5 jaj;
 • 1,5 łyżka przesianej mąki;
 • 1,5 łyżki (jadalnym) skrobi;
 • łyżka cukru 4,5;
 • 3 łyżki ulubionego kakao;
 • 150 g mieszaniny nakrętki.

Aby przygotować krem, należy:

 • funt niezbyt tłustego kremu;
 • 200-250 g masy skrzepu;
 • 300 g cukru;
 • skórka z cytryny ½.

Aby ozdobić ciasto w formie koszulek, należy:

 • 300-350 gramów masła;
 • 5 łyżki mleko skondensowane (skondensowane mleko);
 • 500 g kitu wykonane z marshmelou;
 • 0,1 kg mas czekoladowych;
 • 0,1 kg żelatyny sterującym.

krok 1

Po omówieniu składniki, jesteś gotowy do gotowania „koszulę i krawat” ciasto. Najpierw musimy przygotować dwa kolor herbatnika.

Tak, aby białe ciasto, wymieszać mąkę, proszek do pieczenia i skrobi w misce. Białka ubić do pianki, dodać 2 łyżek cukru, a następnie za pomocą mieszalnika, bicie aż stałych pików. Żółtka jaj zmieszanych z cukrem (pozostała ilość).

Teraz Otrzymaną masę pół musi mieszać się z białek z mieszaniny żółtka jaja.

Piec przez 15 minut w piecu w temperaturze 180 ° C. Gotowość można sprawdzić za pomocą specjalny drewniane kije.

W ten sam sposób, i przygotowuje się ciastko czekoladowe. Jednakże, należy umieścić na wierzchu plasterki suszonych moreli. Piec przez 10-15 minut, w temperaturze określonej powyżej.

Czekać do ciasta po ochłodzeniu, a następnie tnie je na 2 części.

Następnym etapem jest przygotowanie kremową masę. Aby to zrobić, po prostu wymieszać wszystkie składniki i miesza przez 10-15 minut.

Zwrócić uwagę! Na życzenie można nasmarować ciasta z alkoholem lub roztwór syropu brandy. Użyciu 100 ml wody, 3 łyżki cukru. Mieszaninę doprowadza się do wrzenia, dodano 3 łyżki brandy. Ochłodzić mieszaninę łagodnie nasycenia shortcakes. Po tym, pieczenia należy włożyć do lodówki na 3-4 godziny.

krok 2

Teraz najlepsi kucharze świata musi być przygotowany krem masło, następnie pokryć powstałą mieszankę ciasta, które wcześniej musiały ustanowić własną rękę. Postaraj się, aby upewnić się, że powłoka pojawiła się gładka jak to możliwe.

etap 3,

Teraz z marshmelou i żelatyny lany jest niezbędne do przyrządzenia pozycję, która będzie podobna do kołnierzyka koszuli. Mieszać kitu w tym przypadku, w proporcji 1: 1.

Aby to zrobić tak szybko jak to możliwe, kucharzy polecam wycięte z tektury coś podobnego plastikowych małych stoisk, który jest integralną częścią każdego z kołnierzykiem koszuli. Ponadto, można uzyskać małe stoiska niektórych koszule, tak aby nie cierpieć. Pamiętaj, aby wytrzeć kawałek z alkoholem lub wódki, więc to było naprawdę czyste.

Rozciągnąć kitu tnie części z nich w postaci taśmy. Nawiasem mówiąc, szerokość paska powinna być dokładnie dwa razy tak szeroki kołnierz małych stoiskach.

Oczywiście, na początku może się wydawać, że gotować torcie „koszulę” w lany jest bardzo trudne. To prawda, ale do radzenia sobie ze to będzie w stanie każdego szanującego gospodyni!

Tak, umieścić kołnierz lany na małych stoiskach, że był bardzo podobny do kołnierzyka koszuli.

Nawiasem mówiąc, można uzyskać coś takiego:

Niesamowite, prawda?

krok 4

Schłodzoną ciasto być uprzednio pokryta uszczelniającej. Z pomocą swojej wyobraźni i zdolności pozostałości lanego zrobić rękaw koszuli, a następnie wyciąć długi pasek samego kitu. Korzystanie z wykałaczką, zrobić cienkiej linii po obu stronach.

Zwilżyć pas wody, staraj się go trzymać uważnie prawie gotowanego ciasta. Teraz wyciąć mankiety rękawów kitu.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie krawata, aby uzyskać wspaniały tort „koszulę”. master class na tej stronie pomogą przygotować każdy oszałamiający smak potrawy, które na pewno cieszyć się!

Więc wyciąć jeden pasek białego kitu, a drugi – z czekolady. Rozwałkować taśmy cięte remis.

Ostatnim krokiem

Teraz na szczycie tortu chcesz zainstalować kołnierz, ale nie zapomnij, aby wstępnie oczyścić ruszt z tworzywa sztucznego. Krawat miał barwną zakręt, to znaczy, biały i czekolady. Podczas toczenia się oba rodzaje kitu, to mieszał.

Przygotowanie ciasta powinien mieć kilkadziesiąt minut do zaparzenia.

Proste ciasto w domu: przepis

Chcesz spróbować tworzenia prostych ciast w domu? Przepisy różnią się, ale zalecamy, aby spróbować następnego ciasto!

Aby przygotować się na tyle popularny tort „Napoleon”, wymagane są następujące składniki:

 • 3 jaja;
 • 200 g masła;
 • 450 g margaryny;
 • 6 filiżanek mąki Notch;
 • 3 filiżanki cukru;
 • mleko (1 litr).

Sposób wytwarzania ciasta „Napoleon”. krok 1

Najpierw musimy zrobić ciasto na placki. Aby to zrobić, wymieszać mąkę, margarynę, dodać mleko (1 szklanka), właściwie zagnieść ciasto. Mieszanina powinna okazać się bardzo tłusta, tak trzymać ani do rąk lub stole lub na płycie nie będzie. W żadnym wypadku nie zagnieść ciasto przez długi czas, ze względu na to, to straci swoje specyficzne właściwości i staje się sztywny.

Teraz podzielenie otrzymanej masy na 14 równych części, z których każdy jest bardzo słabo odwijać. Na suchej pieczenia umieścić pierwsza warstwa wyprostować. Jest też wyciąć nadmiar kawałków ciasta. Tak więc, wszystkie 14 trzeba upiec ciasta w piecu w temperaturze 200 stopni. Jeden placek należy udać się od 7 do 10 minut czasu.

Zwrócić uwagę! Ciasta są bardzo cienkie i kruche, więc być bardzo ostrożnym.

krok 2

krem gotowanie. Wymieszać wymaganą liczbę żółtka z trzema łyżkami cukru. Z mieszalnika ingerować aż białej piany. Dodać trzy łyżki przesianej mąki, wymieszać ponownie. Jeśli konsystencja nie jest jak galareta, dodać trochę mleka.

Około 500 ml mleka niezbędne do wrzenia. Dodaj go do mieszaniny jaj i cukier, dobrze wymieszać. Kładziemy zawieszenie na ogniu i doprowadzić do wrzenia. Mieszać ilość oleju wymaganą na początku dwie filiżanki cukru, bicie z mieszadłem.

Powolne tempo dodawania mieszaninę kremem z masła i cukru. Powinno to być wykonane przez 1 łyżkę w czasie, a następnie wymieszać z mieszadłem. W żadnym wypadku nie może być pośpiechu!

Lush krem do smarowania ciasta, a następnie połączyć je w jeden składnik. Zaleca się, aby wcisnąć ciasto na noc kilka kilogramów. Krem, który ukaże się po bokach, rozprzestrzenił się na górze, a następnie posypać tartą.

Podobnie, można dokonać innych ciast. Jeśli kochasz ciasta puff, to trzeba wymienić tylko śmietankę i uczynić bardziej elegancki produkt.

Proste ciasta w domu (przepisy są naprawdę bardzo krótki i prosty) gotowanie jest bardzo proste!