887 Shares 4907 views

Dipy gleby na świecie. Dipy grunt w Jakucji

Cały świat jest poruszony wiadomością o niewyjaśnionych wali gleby w różnych częściach świata. Ludzkość jest zaniepokojony, że ziemia dosłownie zaczął uciekać spod nóg. Wszystkie komunikaty pochodzą często z różnych krajów, w których wykryto błędy gleby. Oczywiście, ludzie są podekscytowani tym problemu, ale starają się je zignorować i nie chce o tym rozmawiać. Jednak nie mogą pozostać niezauważone, że podziemny iść zabaw, domy, drogi, samochody, garaże, itp Innymi słowy, rozpadające infrastruktury, który stworzył człowieka, a często, gdy ludzie umierają. Co grozi nam te klęski żywiołowe? I jest tam jakiegokolwiek udziału człowieka tutaj?

Większość z nich udostępnić wersję, że Ziemia w ten sposób pomścić ludzkość. Po tym wszystkim, dużo szkody wyrządzone ludziom na całym świecie, co zanieczyszcza i niszczenia przyrody utworzony.

Przyczyny niepowodzeń glebowych

Eksperci badający załamanie gleby, twierdzą, że awarie glebowe wystąpić z następujących powodów:

 • ze względu na upadek w gruncie pustych przestrzeni naturalnych;
 • ze względu na fakt, że wody podziemne erozji gleby;
 • ze względu na erozję przecieku wody w glebie z rur;
 • Wynika to z faktu, że opuszczone budowle podziemne pogorszeniu i odkształcają się w czasie;
 • z powodu różnych prac budowlanych prowadzonych w pobliżu ewentualnej awarii;
 • ze względu na szereg zjawisk rezonansowych, gdy gleba wpływ drgań;
 • ze względu na skład gleby, jeśli składa się z kamieni, które rozpuszczają się w wodzie.

Konsekwencje awarii gleby

Najważniejszym wynikiem załamania gleby jest tworzenie rowków na powierzchni. Często pit osiąga znaczne rozmiary i może być przyczyną wypadków.

Na przykład awarie gleby najbliższej zabudowy może prowadzić do zniszczenia budynków. Jeśli upadek glebie występuje na jezdni, może to doprowadzić do wypadku samochodowym, pozostawiając powierzchnię drogową w ziemi wraz z transportem, znaleźli się w tym miejscu. Mogą cierpieć i tory kolejowe z pociągów przejeżdżających nad nimi podczas dziury. Wszystko to prowadzi do ogromnych strat materialnych i utraty życia.

Jak uratować naszą planetę przed zniszczeniem i przeżyć sam, jeśli coraz więcej w różnych obszarach niepowodzeń glebowych występują, że człowiek nie jest w stanie przewidzieć i zapobiec?

Moskwa idzie pod ziemią

Nie jest tajemnicą, że wypadki w Rosji związane z osiadaniem gruntu, sporo. Uzyskać co najmniej nasz kapitał. Tylko w ciągu 2013 roku było więcej niż kilkanaście gleby wali w różnych częściach Moskwy. Było wiele przypadków, w metrze, gdy z powodu katastrofy utrudniała ruch pociągów metra, która doprowadziła do masowej paniki pasażerów.

Rozważmy najsłynniejsze awarie ziemią w Moskwie za rok 2014:

 • Na Komsomolskoe Avenue pit utworzona na przejściu dla pieszych 15 cm głębokości.
 • Nikoloyamskaya na ulicy w centrum miasta nie było depresji w świątyni.
 • Jezdnia i chodniki nie powiodła się 2 Tverskaya-Yamskaya w restauracji „Khayyam”.
 • W Tagansky dzielnica przyszedł tylko dwie porażki uziemienia w jednym punkcie o nazwie Kliuchevskoi bibliotece.
 • Na Rublevskom autostrady tworzy średnicę awarii od 1 do 1,5 metra.
 • Na jezdnię od chodnika do Małej Ordynka pojawiła głębokość wgłębienia 10 cm.
 • W centrum Moskwy na ulicy Baltschug przyszedł niepowodzenie głębokości gleby 1 metra.

załamanie gleby w stolicy w 2015 roku

Nowy, 2015, zanim mógł przyjść, dodaliśmy listę miejsc, w których gleba zdarzyły się awarie.

Tak więc, w lutym tego roku w północno-zachodniej części Moskwy, z powodu warunków pogodowych oraz utworzyło wielkości 50 na 30 cm, który jest dotkniętych koła ciężarówki. W marcu 2015 roku nie było osiadanie gleby na ulicy 800-lecia Moskwy, gdzie śmieciarka upadł na asfalt.

Ostatni incydent nagrany 10 marca 2015: w pobliżu głównego wejścia do Ogrodu Botanicznego odkryli głębokość wgłębienia wynosi 20-30 cm.

Inne przypadki osiadania gruntów w Rosji

W naszym kraju najbardziej znane miejsce, gdzie było sinkhole – Berezniki, Perm Region. Przez 5 lat, począwszy od roku 2006, kiedy to została zalana kopalnia potażu, tworzą trzy ogromne kratery o średnicach od 70 do 400 metrów. Największe z nich pojawiła się na terytorium tehsoli fabryce. Drugi krater został znaleziony na stacji kolejowej Berezniki, a trzeci – budynku Berezniki zarządzanie budową kopalni. Następnie dwa lejki połączone w jedną całość.

W 2015 roku pojawiły się doniesienia o zagrożeniu tworzenia nowej awarii Berezniki w dzielnicy mieszkalnej. Mieszkańcy ośmiu domów zostali przesiedleni ze strefy zagrożenia. Powierzchnia osadza gleby 30 metrów kwadratowych i głębokość od 5 metrów.

W Rosji takie przypadki występują regularnie. Na przykład, awarie są znane grunt w Jakucji, Solikamsk (Perm terytorium), Niżny Nowogród, regionu Kaliningradu, Ufie iw wielu innych miastach.

Podobne wypadki za granicą

Nie należy przebywać poza tym niewytłumaczalnym kataklizmu i innych krajach. Wiele z krateru jest wciąż tajemnicą dla naukowców i inżynierów, którzy jeszcze nie znajdując ich wyjaśnienie. I wielu ekspertów po prostu boi się podejść ogromne doły, obawiając się o swoje życie.

Najbardziej rozległe awarie ziemi w świecie:

 • Ukraina 1997. W Dniepropietrowsku udało podziemny dziewięć-piętrowy dom, przedszkole, szkołę i trzy Chruszczowa. W 2008 roku w Ługańsku taki sam los spotkał mieszkanie, położone na pierwszym piętrze domu.
 • Większość globalne awarie występują w Chinach. Tak więc w roku 2010 przez pół roku w różnych częściach kraju byli tacy ogromny osiadanie.
 • Nie mniej ambitny jest awaria gleby w Republice Południowej Afryki, która miała miejsce w 1962 roku. Wtedy ziemia poszła całkowicie dom i fabryki.
 • Na Florydzie w 2013 roku, młody człowiek spadł na dno kąpieli, która została utworzona w środku pokoju swojego domu.
 • W Gwatemali, na głębokości 100 metrów krateru w 2010 roku, w którym zginęło piętnaście osób, wchłaniając trzypiętrowy budynek.

USA, Meksyk, Indie, Tajlandia, Chiny, Ukraina i Rosja – nie jest to pełna lista krajów, które ucierpiały naturalny anomalii. Możemy mieć tylko nadzieję, że wszystkie kataklizmy wkrótce znaleźć ich interpretacji, a naukowcy mogą dowiedzieć się, jak zapobiec ich dalszemu powstawaniu. W międzyczasie, żyjemy w strachu o siebie i swoich dzieci, które są w celu wyeliminowania skutków wypadków występujących z naszej winy.