780 Shares 5247 views

Inteligentne ciasto: cud własnymi rękami!

Czy kiedykolwiek widziałeś, że pieczone w piekarniku zajęło samą formę, co ona chce? Jeśli nie, będą mile zaskoczeni możliwością utworzenia takiego arcydzieła dla gospodarstw domowych, poświęcić trochę czasu i wysiłku. Wydarzeniem tego kulinarnego cudu jest: inteligentny ciasto podczas pieczenia się dzieli się na warstwy. Top okazuje miękkie ciasto, w środku – śmietanę, a cały ten splendor podpiera się dolną warstwę gęstego budyniu.

Najciekawsze jest to, że zawarte w szczególny sposób składniki na patelni do tego nie jest potrzebna, wystarczy wymieszać je w sposób chaotyczny. Otrzymane ciasto według składników i smak trochę jak kruche. Ciasto w piekarniku niezależnie oddziela od tort i budyń, a wygląda na to, że to ty wyczarował nad nim przez wiele godzin! Jednak to wymaga dużo składników.

Dla jednej porcji potrzebne będą:

– 8 jaj;
– 225 g mąki;
– 2 łyżek wody;
– 250 g masła lub margaryny;
– 1 litr wstępnie ogrzanej, ale nie gorącego mleka;
– worek z wanilii;
– 300 g cukru (może być mniej smaku).

Inteligentne ciasto jest dość proste do przygotowania, ale ważne jest, aby przestrzegać wszystkich niuansów. Wymaga to starannego Postępuj zgodnie z instrukcjami, a także inne zaawansowane rodzaje pieczenia, takie jak tort „Napoleon” lub ciastko „kiełbasa”. Ale mieć pewność, że wynik jest tego warta! Zaczynajmy.

Pierwszy etap stopić masło w kąpieli wodnej i pozwolić mu ochłodzić się nieznacznie. Rozdzielić żółtek białek; Białka ubij aż gęstej białej masy i przechowywać w żółtek lodówka puree z cukrem i pokonać wodą i waniliny. Następnie dodać do ciasta i mąki należy masło porcjami, po dokładnie wprowadzić mleka, mieszając aż do uzyskania jednorodnej konsystencji masy.

Okazało się ciasto? Więc robisz to dobrze. Teraz zaczyna się zabawa. Wyjąć z lodówki i pobity białek, delikatnie mieszając, wprowadź je w naszym cieście. Po pierwsze, można zatrzymać dużo łyżką, a pod koniec procesu trochę trzepaczka piany.

Ciasto zamienia na światło światło i płyn i prosi w jamie ustnej bezpośrednio na RAW! Warto jednak trochę cierpliwości i nie psują apetyt, święto wkrótce będzie jeszcze lepiej. Nie spiesz się, w przeciwnym razie można stracić z oczu na kilka ważnych punktów.

Weź wystarczająco głębokie naczynia do pieczenia i posypać jej semoliny (można również smarować olejem), wypełnić go z ciasta. Umieścić w rozgrzanym do stu pięćdziesięciu stopni piekarnika i piec do jednej godziny dwadzieścia minut. Voila! Nawet zapach to po prostu magia!

Ważne jest, aby całkowicie ostygnie uzyskać ciasto przed pocięciem na kawałki. Jednak może to być tort. Inteligentne ciasto może mieć dowolny kształt, to wszystko zależy od twojej wyobraźni. Jeśli masz dzieci, można wyciąć gotowe ciasto niedźwiedzie lub grzyby, dzieci będzie smaczny i ciekawy.

Inteligentne ciasto koniecznie do sądu w swoim domu. Traktuj siebie i swoich bliskich drogą powietrzną i niezwykle smaczne uczta, spędzając trochę czasu i wysiłku! Bon appetit!