133 Shares 5956 views

Zatrucia: objawy i leczenie

Ciało ludzkie nie zawsze działa idealnie. Przyczyny tego mogą być bardzo różne. W tym artykule chcę mówić o co zatrucia organizmu. Znaki, objawy i sposoby, aby pozbyć się problemu – będzie go kontynuować.


Co to jest?

Na początku, trzeba radzić sobie z pojęciami, które są używane w tym artykule. Tak więc, ogólna zatrucia organizmu – jest bolesnym stanem, w którym organizm ludzki jest narażony na szkodliwe substancje natury endogennej lub egzogennej toksyn.

przyczyny

Dlaczego mogą pojawiać zatrucie? Objawy tego problemu może być spowodowane takimi powodów:

 1. środowiska zewnętrznego. To jest najczęstszą przyczyną zatrucia. W takim przypadku, może być trujące substancje chemiczne, toksyny, metale ciężkie, z roślin, zwierząt, produkty rozkładu aktywności żywych organizmów, wyrobów o niskiej jakości lub narkotyków (w przypadku przedawkowania).
 2. Endogenny zatrucie może wystąpić w przypadku naruszenia integralności ludzkich tkankach. Na przykład, może to nastąpić na skutek oparzenia, urazu, uszkodzenia popromienne.
 3. Organizm może mieć wpływ toksyn w przypadku własnej porażki. Przykład: możliwość zatrucia niewydolność nerek mocznicowy lub zaburzenia metaboliczne.

Na form zatrucia

Ponadto należy stwierdzić, że w zależności od przebiegu zatrucia jest inny:

 1. Ostra. Z tego zatrucie krwi w organizmie człowieka wchodzi duża ilość toksyny. W ten sposób organizm wymaga pilnej detoksykacji. Najlepiej jest, jeśli wszystkie manipulacje są prowadzone pod nadzorem lekarzy. Głównymi objawami w tym przypadku: wysoka gorączka, wymioty, biegunka, ból (stawów, mięśni, głowy), możliwość utraty przytomności.
 2. Podostre. Zastępuje poprzedniego etapu. Ten okres remisji ostrego zatrucia. Jednak organizm potrzebuje również usuwanie toksyn. Główne objawy: temperatura ciała – o niskim stopniu złośliwości, słaby ból, wadliwe działanie na przewód pokarmowy, zmęczenie, letarg, bóle mięśni.
 3. Przewlekłe zatrucie. Najczęściej wynikiem zaniedbania ostrej postaci zatrucia.

Trochę o przewlekłe zatrucie

W uzupełnieniu do powyższego, przewlekłe zatrucie może wystąpić z następujących powodów:

 1. Noclegi w regionie ekologicznie niekorzystnej zanieczyszczonej.
 2. Stała konsumpcja niskiej jakości lub niskiej jakości żywności.
 3. Korzystanie z niskiej jakości produktów do pielęgnacji osobistej i innych substancji chemicznych potrzebnych w domu: proszków, detergentów itp

Objawy zatrucia przewlekłego w następujące warunki:

 1. Stała uczucie osłabienia, niska wydajność.
 2. Przewlekłe stany lękowe (układ nerwowy reaguje przede wszystkim toksyn, które dostają się do organizmu).
 3. Częste bóle głowy.
 4. zaburzenia snu.
 5. Zwiększona odporność.
 6. Występowanie zapachu z jamy ustnej ciała.
 7. Zmiany masy ciała.
 8. Problemy z przewodu pokarmowego: wzdęcia, biegunki i zaparcia.
 9. Reakcje alergiczne, wysypki skórne.
 10. Wczesne oznaki starzenia: zwiotczenie skóry, utrata swojej elastyczności, matowe włosy, łamliwe paznokcie, etc.

Warto powiedzieć, że lista ta nie jest kompletna. Po tym wszystkim, każda osoba może być tak zwane „ich” objawy przewlekłego zatrucia.

zatrucie alkoholem

Trzeba powiedzieć, że większość ludzi jest alkohol zatrucie organizmu. Co to jest? Tak, zatrucie alkoholem – specjalny stan psychiczny, który jest spowodowany przez nadmierne nagromadzenie etanolu w organizmie, tj alkohol. Jednak należy stwierdzić, że w czasie upojenia alkoholowego, nie tylko w świadomości osoby, ale utrudniała także prace jego organów. zatrucie alkoholem ma następujące objawy:

 1. Ból głowy. Po otrzymaniu alkoholu jest zbyt gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych, co powoduje dyskomfort.
 2. Nudności, wymioty. Występuje w wyniku spożycia etanolu. Element ten rozpoczyna się natychmiast wpływa na móżdżek, który jest odpowiedzialny za równowagę. Korpus z kolei otrzymuje zadanie pozbyć się toksycznych substancji, które mają negatywny wpływ na organizm.
 3. Zawroty głowy. Wynika z nieprawidłowości w móżdżku.
 4. Nadmierne pragnienie. Występuje natychmiast po zażyciu alkoholu. To dlatego, że korpus jest drastycznie zmniejszona poziom wazopresyny, który jest odpowiedzialny za dostarczanie ciało moczu.

Ważne: nawet niewielka dawka alkoholu może spowodować zatrucie. Może się to zdarzyć, gdy alkohol był niskiej jakości otrzymanych, czy dzieci i młodzieży smak napoju.

zatrucie pokarmowe

Osoba może być również zatrucie żywności. Objawy w tym przypadku są następujące:

 1. Podwyższona temperatura ciała.
 2. Wymioty, nudności.
 3. Możliwe biegunka i inne zaburzenia przewodu pokarmowego.
 4. Dreszcze.
 5. Letarg, osłabienie, pogorszenie stanu zdrowia.

Pierwsze objawy pojawiają się zwykle w ciągu dwóch godzin po otrzymaniu złej jakości żywności.

zatrucie lekami

Osoba może również pod wpływem leku z organizmu. Objawy w tym przypadku będzie to uzależnione od narkotyków, co zatrutego człowieka.

 1. Lek „aspiryna”. Nagły ból głowy, nudności, wymioty, biegunka. W niektórych przypadkach może być duszność, przyspieszone bicie serca, niskie ciśnienie krwi. Czasami ciśnienie może być zmniejszona.
 2. „serce” narkotyków. Jeśli pacjent ma narkotyków zatrucie, objawy mogą obejmować: biegunka, wymioty, nudności, bóle brzucha. Nie może być ból głowy. Ponadto, często tacy ludzie spowolnienie tętna, rytmu serca jest zakłócony, w niektórych przypadkach możliwe zatrzymanie akcji serca. w podeszłym wieku może wystąpić majaczenie, zaburzenia czynności mózgu.
 3. sulfonamidy (np trucizny, lek "Norsulfazol" lub "Sulfadimezin"). Może mu towarzyszyć kolki nerkowej, ostrych bólów, brak oddawania moczu. Może to być także wymioty, nudności, różne reakcje alergiczne.

W przypadku zatrucia osoby z leków w organizmie, objawy w tym samym czasie mogą być bardzo różne. Na przykład, w jednym przypadku, może być zwiększone wydzielanie śliny, a poza tym mogą być suche usta. Jednak należy stwierdzić, że z takiego zatrucia często zmienia wygląd danej osoby (zaczerwienienie skóry, bladość, drażliwość), jak również ewentualnej reakcji układu nerwowego lub mózgu.

o dzieciach

Ciało zatrucie dziecka – zjawisko bardziej niebezpieczne niż u dorosłych. Chodzi o to, że dziecko może zatruwać organizm szybciej i silniejszy niż to dzieje się z osobą dorosłą. Objawy u dzieci jest taka sama jak u dorosłych. Jednakże, zaczyna pojawiać się wcześniej. Ponadto, często objawy są bardziej nasilone. W przypadku zatrucia toksynami dziecka powinien natychmiast szukać pomocy lekarskiej. Po tym wszystkim, terminowe rozpoznanie i wyznaczenie właściwego leczenia może być istotne działania na okruchy.

leczenie

Koniecznie też trzeba zrozumieć, w jaki sposób radzić sobie z zatruciem. Co zatem jest prawda?

 1. Przede wszystkim konieczne jest, aby wyeliminować przyczynę i odciążyć główne objawy. W przeciwnym razie może stać się przewlekłe zatrucie. W takim przypadku ważne będzie płukanie żołądka, jelit, przyjmowanie leków, aby zatrzymać biegunkę.
 2. sorbenty przyjęcia. W tym przypadku, lekarze przepisać leki, takie jak „ENTEROSGEL”, „Sorbeks” lub „węgiel aktywowany”.
 3. Również istotne są preparaty enzymatyczne. W takim przypadku lekarz może wyznaczyć takie leki jak „świąteczny”, „Pankreatyna”.
 4. Można również użyć specjalnych preparatów bakteryjnych, które pomagają przywrócić mikroflorę jelit i żołądka. W tym wypadku można przyjmować leki „Laktobakteryn”, „Bifidumbacterin”.
 5. Czasami lekarze uznają to za konieczne, aby wyznaczyć diuretyki i leki w leczeniu wątroby.
 6. Równie ważne jest spożywanie antyoksydantów. Preparaty to „Niacyna”, „kwas benzoesowy” „selen” „lecytyna”.
 7. Jest to również ważne witaminy.

Ale nadal chcę powiedzieć, że najlepiej jest mówić o tym, jak usunąć zatrucia organizmu, lekarz. Więc najpierw objawy zatrucia organizm powinien szukać pomocy medycznej.