372 Shares 1844 views

Jaki jest macierzystych? Struktura i znaczenie trzpienia

Jaki jest macierzystych? W zakresie biologii, jest częścią rośliny, na której liście i kwiaty, które jest kontynuacją układu naczyniowego, sięga do korzeni. Główną funkcją macierzystych jest dostawa wody i olejków mineralnych z gleby do liści i innych części rośliny. Zielone łodygi są również odpowiedzialne za jedzenie i uczestniczyć w procesie fotosyntezy.


Mostek: jego strukturę i znaczenie

Tkanki na koniec komórki macierzyste są zdolne do dzielenia się i powoduje ich wydłużenie, zwany merystemu wierzchołkowego. Warstwy macierzyste obejmują naskórek – jest pokryta zewnętrzną warstwą specjalne komórki roślinne wosku, co zapewnia ochronę przed środowiskiem. Podstawowe naskórek wiązania tkanki i wewnętrzną łyka odpowiedzialne za rozkład produktów fotosyntezę roślin. Tkanka ksylemu podzielono wodą i minerałów z korzeni do samej góry, co zapewnia wsparcie strukturalne dla roślin. Tkaniny są warstwą tkanki miazgi dzieląc umożliwia ich pnia wzrost rosną w szerokości. Wartość macierzystych jest przede wszystkim dostarczenie Vital substancje całą roślinę. Jeśli jest uszkodzone lub mocno bandaż czasem pozbawione tkanek żywności, powoli zaczynają wysychać. Całkowita utrata występuje z obumierania systemu korzeniowego. część trzpienia obejmuje również rdzeń, który jest wypełniony roślin drzewiastych starych drewna twardego włókna ksylemu i wykorzystywane do identyfikacji rośliny. To może być pełny lub wydrążony. Jego przekrój może być okrągły, trójkątny lub w kształcie gwiazdy.

cechy zewnętrzne

Jaki jest macierzystych i jak to wygląda? W górnej części trzonu jest jego głównym punktem wzrostu. Receptory znajdujące się w niej mogą być prezentowane w postaci pączków liściowych i wegetatywnych pąków rozrodczych. W szczególności wielu roślin koniuszka hormonu auksyny hamuje rozwój pąków bocznych, a tym samym orientowanie up roślin, a nie z boku. Jeśli koniuszka pączek jest usuwany podczas przycinania, uprawa kątach liści boczne pąki będzie bardziej aktywnie rozwijać i łodyga będzie krzaczaste kształt. Co do zasady, przykryć wierzch zmodyfikowanych arkuszy – Skale Bud, które służą do ochrony. Kora zewnętrzna tkanka ochronny roślin drzewiastych, i tworzy wraz z wiekiem.

układ naczyniowy

Układ naczyniowy jest reprezentowany przez sieć rur, przez które woda i składniki są transportowane przez rośliny przez połączenie korzeni, łodyg i liści. Nie wszystkie flory może się pochwalić takimi jak mchy i glony są zasilane przez rozproszone. Rośliny naczyniowe obejmują kwiatowych i roślin iglastych i paproci. System składa się z dwóch głównych tkanek: łyku i drewnie. Ksylemu to sieć rur, który transportuje wodę i składniki mineralne w całej roślinie. Ponadto, zapewnia również funkcję wtórną – wsparcie strukturalne, może być porównywana z kręgosłupa, co pomaga utrzymać w pozycji pionowej. Tekstura łodygi często zależy od ilości tkanki, na przykład, jest bardzo dużo zawarte w pniach drzew, w barwach jego znacznie mniejszy.

Najczęstsze odmiany łodyg

  1. Wood. Tutaj odnosi się pionowo rosnących drzew o stosunkowo dużego rdzenia i tulei (róże, winogrona, jeżyny, maliny).
  2. Modyfikowane. Na przykład, tulipany, lilie i łuk są pogrubione podziemną łodygę z mięsistych liściach. W krótki mieczyk, zagęszczony podziemny wynikać z krótkimi liśćmi łuszczących się. Sprasowany rdzeń, rosnące powyżej i poniżej korzeni liści i kwiatów mają truskawkowy, mniszek lekarski, fiołek afrykański.
  3. Pozioma. Na przykład, podnośniki pędy truskawki, toffi.
  4. (Kręcone pędy chmielu, wiciokrzew, zielona fasola).
  5. Rodzaje wynika także bulwę, takich jak ziemniaki.
  6. Bulwiaste łodygi, krótki i spłaszczony, jest dostępna dla begonii, dalii. W przeciwieństwie do bulw, które są rozrzucone receptory, bulwiaste łodygi mają tylko pączki liści na wierzchołku.

funkcja macierzystych

1. Obsługuje liście, kwiaty i owoce, kojarząc je z korzeniami. Drzewa i krzewy głównego pnia lub bagażniku charakteryzuje się silną strukturę kolumnowym.

2. Jest dyrygentem wody, składników odżywczych i produktów fotosyntezy. System transportowy jest umieszczony tak, że możliwe staje się pionowe i poprzeczne ruchy w organizmie roślinnym.

3. Zdolność do zatrzymywania wody i produkty fotosyntezy jest istotną funkcją łodygi roślin, takich jak palmy i kaktusy.

4. Młode zielone macierzystych odgrywa mniejszą rolę w produkcji żywności z uwagi na proces fotosyntezy, ale w niektórych gatunków (np kaktus) jest głównym narządem pręt fotosyntezy.

5. Jest to sposób bezpłciowego reprodukcji u wielu gatunków roślin, w tym sadzonek.

część trzpieniowa

Wszystkie pędy roślin okrytonasiennych, w tym te, które są mocno zmodyfikowany, mieć węzłów międzywęźla, pąki i liście. Węzeł – jest to punkt, z którego wyrastają liście lub pąki. Działka o nazwie szczelina pomiędzy nimi. Bud – jest zarodkowych komórek macierzystych, które ma potencjał do wzrostu i rozwoju. Może rosnąć w kwiat lub liść. Te pączki są nazywane pąki liści, pąków i pąki mieszane. Wiele z nich pozostaje w spoczynku na pewien okres, a następnie dorastają w oddzielnych częściach lub są zintegrowane w sposób naturalny do tkanki pnia i są niepozorne. Drzewa i krzewy, oprócz głównego pnia, zazwyczaj również boczne gałęzie, które są dołączone do mniejszych oddziałów. Dodatkowo liście i pączki oraz inne konstrukcje mogą być obecne w postaci wypustek do włosów, jak to komórki naskórka i podsadek kolce.

macierzyste Wymiary

Odpowiadając na pytanie o to, co jest trzpień, ważne jest, aby również wziąć pod uwagę jego rozmiar. Dla wszystkich roślin, często jest to nadziemnej części, która zapewnia wsparcie strukturalne i służy jako mediator i przewodnika między systemem korzeniowym i liśćmi. Łodygi różnią się wielkością od małej winorośli rostochku do drzewa o średnicy 15 metrów!

wartość

Jaki jest macierzystych? Można powiedzieć, że to jest osią centralną, do której przymocowane są wszystkie inne szczegóły. Większość roślin znajdują się nad powierzchnią, ale w niektórych gatunków może być ukryte podziemne łodygi. Jego struktura i znaczenie są ze sobą nierozerwalnie związane. Ze względu na unikalną strukturę wody i składników odżywczych są dostarczane zarówno do liści i korzeni. Znaczenie łodygi nie można przecenić, blokując tę ważną arterię prowadzi do śmierci rośliny. Istnieje wiele możliwości zastosowania przemysłowego, w tym drewna (kłody, drewno, drewno budowlane). Jest także bogatym źródłem pulpy do produkcji papieru, w niektórych typach łodyg mogą być źródłem odżywiania. Jej włókna w surowej postaci są częścią narkotyków, lateks, garbniki, kolorów i wiele innych. Niektóre rodzaje łodyg wykorzystywane są do rozmnażania bezpłciowego lub wegetatywnego roślin.

Ogromna liczba wniosków

Istnieją tysiące gatunków roślin, których łodygi są ogromne znaczenie dla rolnictwa, takie jak ziemniaki. Łodygi trzciny cukrowej są głównym źródłem cukru. Cukier klonowy jest produkowany z pni klonu. Warzywa wykorzystywane łodygi szparagów, pędy bambusa, kalarepy i kasztana wodnego. Korzenny cynamon – jest kora. Guma arabska jest dodatkiem do żywności pochodzi z pni akacji. Chicle – jest głównym składnikiem gumy do żucia, wyciąg z drzewa chicle. Z bambusa, aby papier, meble, łodzie, instrumenty muzyczne, wędki, fajki wodne, a nawet budować domy. Cork jest otrzymywany z kory dębu korkowego. Rattan jest stosowany do mebli i kosze wykonane z łodyg tropikalnych palm. Najwcześniejszym przykładem wykorzystania tej ważnej części rośliny jest papirus, popularne w starożytnym Egipcie. Bursztyn – to skamieniała żywica z pni drzew, wykorzystywanych do dekoracji i mogą zawierać szczątki pradawnych zwierząt. Żywicy z drewna iglastego stosowanego do produkcji terpentyny i kalafonii.