418 Shares 2065 views

Święte zwierzęta w Egipcie. Święty byk w starożytnym Egipcie. Święty byk Apis starożytni Egipcjanie

Tajemniczy starożytny Egipt dał ludzkości wiele wspaniałych odkryć i legendy. Egipskie wierzenia różniły wyrafinowania i zawsze przyciąga ich niepowtarzalność. Egipcjanie chwalił naszych młodszych braci, przedstawiając swoich bogów z głowami zwierząt. Jednak było kilka zwierząt, które same są uważane za bogów. Jeden z tych rzadkich zwierząt były czarne Byk Mnevis. Ten święty byk uważany w starożytnym Egipcie wykonaniu Ra. W różnych obszarach Egipcie czczono różne zwierzęta lub bogów. Z tego powodu często spotykane wojen religijnych.


Kiedy umiera święte zwierzę, jego ciało zabalsamowane, umieszczone w sarkofagu i składowiska. Interesujące jest to, że niektóre zwierzęta były zakopane w sposób szczególny. Na przykład, koty zakopane w Bubastis w świętej krypcie martwych wrzucono do krokodyl nilowy, ibisy – wyłącznie w Hermopolis, a byki są zawsze dokładnie tam, gdzie zmarł. Zaskakujące odkrycia sarkofagów ryb, chrząszcze, węże, ichneumon.

Święty byk w starożytnym Egipcie

Ponieważ ważną częścią życia Egipcjan pracujących w rolnictwie, które bez takiego zwierzęcia, jak byk, że to po prostu niemożliwe do opanowania. Podobno z powodu swojej wdzięczności i uczynił świętym. Wiele będzie się zastanawiać, co jest nazwą świętego byka starożytnego Egiptu. W rzeczywistości, istnieje kilka nazwisk. Byki wykorzystywane w złożonych prac rolniczych, bez nich byłoby bardzo trudno uzyskać dobre plony i uprawiać ziemię prawidłowo. Święty byk w starożytnym Egipcie symbolizował płodność. czczony również krowy jako pielęgniarki, przedstawiciele nieba, który jest ściśle związany z kultem Izydy i Hathor, w wyniku utworzyła oddzielną kult świętych krów nieba.

Apis – bóg Egiptu

Bóg odradzająca charakter Egipcjan uważana API. Kto jest Apis, bóg, że jest w Egipcie? Apis jest uważany za boga płodności, że jest legendą zapładnia świętą krowę, z ich kopulacji ur złotego cielca (tarcza słoneczna). Święty byk starożytnych Egipcjan mieszkał w świątyni Ptaha w Memfis, tam mieszkał i wyrocznie, że studiowanie zachowań zwierząt, opiera swoje prognozy. Rytuał biegu byka, który przyniósł mieszkańcom Egiptu, dobrobytu i płodności. Dowiedzieć się, kto jest Apis, bóg, co dokładnie było w starożytności, przejść. Kiedy Apis umarł, oni uroczyście pochowany w podziemnej nekropolii Memfis, ceremonia odbyła się w zachodniej części Nilu. Wstępnie zwierzęta były zmumifikowane i umieszczano w sarkofagach ozdobione amulety i drogiej biżuterii. Po śmierci Apis księży nowy egipski święty byk ma być znaleziony. Jednak nie jest to łatwe, następca musi mieć znaki specjalne. Herodot opisał objawy. Według jego opisu, nowa Apis miała urodzić się od krowy po nim nigdy nie będzie w stanie rodzić. Młode cielę, które ele Apis musi być czarny, czoło miał biały trójkąt, kucyk – podwójne pasmo (z 29 znaków). Nowy świętego byka w starożytnym Egipcie miał być znaleziony przez księży przez 60 dni. Do tej pory były poszukiwane, kapłani pościł. Gdy zwierzę zostało znalezione, został uroczyście przeprowadzone na Nilu do świątyni Ptah, do Memphis. Apis ludzie spotkali się na plaży, aby przywitać i pokazać swoje wyrazy szacunku.

święte byki

Święte zwierzęta w Egipcie są bardzo zróżnicowane, ale byki są wśród nich jedno z czołowych miejsc. Bull Mnevis nazwano „słoneczna”, ponieważ był wcieleniem boga słońca. czczony również i buchis, ten byk był czarny i był przedstawiany z dyskiem słonecznym między rogami. W odniesieniu do koloru barwiących buchis sądzono, że jest zdolny do zmiany barwy na godzinę. Czczony biały byk (Mina), a także żona Niebieskiego Krowa, który objął ją w intymnej relacji.

Zwierzęta związane z Anubisa

Z tego boga wiąże szakali, psów, wilków. W Kinopolskom nome był kult szakali i psów. Kult Upuatsta związane z wilkami.

Święte kozy i owce

Więcej Herodot mówi o kulcie kozłów. To zwierzę jest związany z bogami i Shai Ba-Neb-Dżeb. Owce i wszystkie były powszechnie respektowane mieszkańców Egiptu. Wierzono, że święte zwierzęta Egiptu były związane z duszą Egipcjan one symbolizowały płodność. Amon uznano specjalny – Ram z zakrzywionymi i zakrzywionymi rogami. Owiec z długich rogów nie podano, w przeciwieństwie do wełny Amon. Owce są bardzo czczony przez Egipcjan, tak jak starał się nie zabić, w ubraniach ich wełny zabroniono nawet pojawiać się w świątyni.

krokodyle

Krokodyle zostały porównane z wodami Bóg Sobek Nilu. Te święte zwierzęta w Egipcie po ustanowieniu systemów nawadniających i powstaniem zbiornika pomnożyć swoją populację. Wierzono, że krokodyle może rozkazać wycieki rzek, które doprowadziły użytecznych pól il. Podobnie jak wybraliśmy świętego byka również wybrane i świętego krokodyla. Wybrany mieszkał w świątyni, czczony przez ludzi, a wkrótce wszystko staje się oswoić. W Tebach wolno zabijać krokodyle, nawet jeśli są one wykonywane zagrożenie dla życia. Pomimo faktu, że krokodyl – święte zwierzę, uważa się uosobieniem zła i wrogiem boga słońca, asystent Seth.

Węże, żaby

Żaby, podobnie jak wiele innych rzeczy żyjących w Egipcie, został uhonorowany przez fakt, że symbolizował płodność. Jednak żaby są uważane również zwierzęta Heket boginię, która była patronką kobiet w pracy. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że żaba ma funkcję prokreacji, gdyż wiązało się z kultem zaświatach i zmartwychwstania po odejściu z innego świata.

Od Herodota był również świadomy święte węże, ich święte dla boga Ra, i został pochowany w świątyni Karnak.

ptaki

Czczony w Egipcie jako ptaków, w tym mitycznym, to m.in. Great Gogotun Bento. Od prawdziwych ptaków czczonych jastrząb, ibis, sęp. Dla świętych ptaków morderstwo został stracony. Ibis był czczony w Egipcie jako zmeeborets, Egipcjanie nauczyli się „oczyścić”, skoro to „pustych” i myje się.

Ba Bóg przedstawiany jako sokół z ludzką głową, ten sam ptak jest uważany za duszę Bogu. W starożytnym Egipcie wierzono, że sokoła – opiekuna faraonów.

Latawiec symbolizuje niebo i bogów Mut i Nehbet.

skarabeusz

Obraz chrząszcz skarabeusz można znaleźć w każdym grobie. Ten żuk był również święte w starożytnym Egipcie, było związane z kultem słońca. Egipcjanie wierzyli, że chrząszcze skarabeusz mieć, jak żaba, funkcja prokreacji. Chrząszcze są chronione przed uszkodzeniem, amulety były Egipcjan zapisane od ukąszenia węża i pomógł podnieść się po śmierci (oczywiście legend).

hipopotamy

Bogini tawaret przedstawiono w Egipcie jako ciężarnych samic hipopotama, ale mimo popularności bogini kult zwierzęcia nie było zjawiskiem powszechnym, czcili tylko Paprimitskom District. Co dziwne, te zwierzęta, takie jak krokodyle, zostały uznane za wrogów boga Ra i uosobieniem zła.

świnie

Zwierzęta te są uważane za nieczyste w Egipcie. Plutarch powiedział, że egipskie ludzie wierzą, że jeśli pić mleko świni, skóra jest pokryta strupami i trąd. Raz w roku, świnia uśmiercono i zjedzone. Było legenda, że kiedyś wielki Typhon polował na dzika w pełni księżyca, a bestia doprowadziły go do drewnianej trumny Ozyrysa. Świnia jest związany z nieba, to jest jak księżyc, a jej młode – gwiazdy.

Koty i lwy

Uważa się, że Egipt – miejsce narodzin kotów. To zwierzę było traktowane jak wynika z faktu, że państwo było rolny i od gryzoni może uratować tylko kota, ponieważ oddał. Koty zostały uznane jako gospodyń domowych. Kiedy umiera w domu kota, ogłosił żałobę. Zakopane zwierzęta ze specjalnymi honorami. Bast (bogini miłości) jest związana z kotem, a nawet wielkiego boga Ra, przedstawionej w postaci czerwonego kota. Za zabicie kota grozi kara śmierci. Egipcjanie uwielbiają tych zwierząt raz przyniósł im żal: król perski Kambyzes nakazał swoim żołnierzom przywiązać do tarczy kota, więc Egipt poddał się bez walki. Lwy symbolizują siłę i moc faraonów. Kult nie było powszechne. Centrum Worship – Leontopol.

Egipt – niesamowity kraj, gdzie wiele wieków czcili różne zwierzęta. Czy oni uosobieniem zła lub dobra, Egipcjanie szacunku do naszych młodszych braci. Historia świętych zwierząt fascynujące, ciekawe i bardziej pouczające. Jako część naszej historii jest zaniepokojony, tylko niewielka część tego bogatego kulturowo świecie. Historia starożytnego Egiptu, rytuały i ceremonie związane ze świętych zwierząt – to odrębny świat, który cieszy się zanurzyć i na zawsze.