461 Shares 7617 views

Co zrobić, gdy telefon nie widzi karty sim?

Telefon stał się niezbędnym akcesorium i narzędziem w naszym życiu. Ale czasami zdenerwowany pewną porażkę. Często zdarza się, że telefon nie widzi karty SIM. Przy takiej usterki, na wyświetlaczu urządzenia komórkowej monituje, aby go wstawić. Kolejny przełącznik może nastąpić w trybie autonomicznym, jeśli nie ma wsparcia dla pracy bez karty SIM. Jak być w tej sytuacji? Po pierwsze, musimy zrozumieć, dlaczego tak się stało.

Które pochodzą z problemami kart SIM

Przyczyn może być wiele. Strona główna – uszkodzona karta SIM. Dzieje się tak, gdy się zużyje lub uszkodzony przez jego kontaktu. Szczególnie wysokim ryzykiem takiej częstej wymiany karty SIM, należy ponownie zainstalować go na różnych telefonach i urządzeniach. W tej sytuacji konieczne jest, aby zapoznać się z operatorem komórkowym, będzie wymienić kartę.

Innym jest to, że telefon nie widzi karty SIM, ponieważ „jest zablokowane” do konkretnej sieci. Oznacza to, że nie obsługuje szereg innych firm. Aby poradzić sobie z tym problemem jest to możliwe „aby zablokować” urządzenia przez innych operatorów. Nie każdy wie, jak procedura jest wykonywana, to najlepiej, aby znaleźć się z centrum serwisowym.

Awaria gniazda, w którym karta jest włożona, – dość powszechne sytuacji. Jeśli nie można znaleźć na karcie SIM telefonu. Dzieje się tak również, gdy często zmieniają numery w przypadku uszkodzenie gniazda lub samego urządzenia. Konieczne jest, aby zdiagnozować i zastąpić część w centrum serwisowym.

Telefon nie widzi karty SIM i w przypadku naruszenia systemu operacyjnego lub systemu oprogramowania (software). Dzieje się tak z powodu niewłaściwej obróbki blacharskiej, jak również niewłaściwe reinstalacji. Jak mogę rozwiązać ten bałagan? Dokonać ponownego resetu, nadal można przywrócić kopię zapasową. Jeśli nie poradzi sobie, a następnie udać się do centrum serwisowego.

Rozważmy liczbę błędów w szczegółach, aby wiedzieć, co robić w określonych przypadkach:

– złącze Uszkodzony SIM (to posiadacz karty), co ma miejsce w przypadku nieostrożny wyjęciu lub włożeniu karty SIM, gdy używane improwizowanych urządzeń, które może zrobić wiele szkód. W tym przypadku, odstęp kontaktowe mogą być wygięte lub złamane. Czasami możliwe jest zastąpienie takich przedmiotów, w przeciwnym razie wymagają nowego łącznika.

– Lose kartę i urządzenie z naruszeniem lutu w stykami łącznika. Powodem jest to, na przykład, spadek wpływ jak telefon lub improwizowany. Eliminuje spoin breakage wnioski.

– czasami nie łańcuchowe elementy złącza SIM: rezystory, kondensatory, warystory. Wilgoć i wstrząsy – to z powodu tego, co się dzieje. Konieczne jest, aby wymienić wszystkie uszkodzone elementy.

– Zdarza się, że elementy wiążące są odcięte, gdy nowa karta SIM lub zużyciu. należy przywrócić wszystkie szczegóły programu. Zadzwonić do serwisu.

Oto przykład z życia. Ostatnio, mężczyzna pobiegł do problemu, w których telefon „HTC” nie widzi karty SIM. Polecił dwie opcje:

1. oczyść kartek styka gumką, ponieważ mogą one być utleniane lub zanieczyszczenia.

2. Przejdź do operatora i poprosić o nową kartę SIM.

Mężczyzna powiedział, że pomógł tarcie alkohol karty SIM. Tylko to musi być wykonane starannie! Każdy przypadek musi być rozpatrywany indywidualnie, ale nie martw się, często można poprawić sytuację!