430 Shares 4361 views

Jak wybrać bezłopatkowy mini wentylator?

Mini wentylator łopatkowy wygląda jak zwykły pierścień umieszczony na stylowy podstawki, a tym samym jest w stanie utworzyć wystarczająco silny przepływ powietrza. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w ringu, istnieje ostrza z przezroczystego materiału, które obracają się bardzo szybko, ale po bliższym przyjrzeniu widać, że urządzenie nie ma ich w ogóle.


Koncepcja tego urządzenia stworzył brytyjski inżynier J. Dysona, który był bardzo uważny i pracował jako hobby doskonalenia technologii, które już istnieją. Wolał, aby usunąć z budowy wszystkiego, co nie działa na odpowiednim poziomie. Bladeless mini wentylator jest dość prosta zasada.

Działa on na zasadzie konwencjonalnego rozpylacza: Przepływ powietrza porusza się z pewną prędkością do utworzenia urządzenia głowica rozrzedzonej strefy, która jest zorientowana i cały płyn z pojemnika. Ta ciecz jest porywana przez przepływ powietrza, i w ten sposób, że rozpyla się. Mini wentylator łopatkowy działa podobnie, ale zamiast strumienia cieczy roboczej jest wychwytywany przez dodatkowe objętości powietrza, który porusza się w strefie rozcieńczania. Dzięki temu można nie używać noży.

Łopatkowy mini wentylator jest wykonany jako pusty w środku pierścienia umieszczonego na podstawce. Wewnątrz niej znajduje się stacja sprężarek, w połączeniu z punktu widzenia zarządzania. Sprężarka jest skonfigurowana w postaci wirnika, z silnikiem elektrycznym, zasysa powietrze przez specjalne otwory utworzone w obudowie. Jak przedstawiono tu kontrole przycisk do włączania i uchwyt, obracając pierścień poziomo, a kontrola prędkości. W pionowej płaszczyzny pierścienia może przechylić tylko ramionami. Niektóre modele mogą być obecne w celu sterowania zdalnego sterowania, jak również sprężynującą podstawkę, która pozwala na urządzenie do regulacji wysokości.

Stół mini-fan, jak inne modele Bladeless urządzeniami dość prosta pod względem aparatu. Pierścień A oznacza płat mający w przekroju kształt skrzydła samolotu. Powierzchnia czołowa pierścienia jest zaopatrzona w otwór służący do wpuszczania powietrza. Różne modele taki otwór w różnych szerokościach (1,5-3 mm). Zamknięta przestrzeń w pierścieniu umożliwia stworzenie nadciśnienia, którego wielkość zależy od szybkości, z jaką powietrze wychodzi, i liczbę obrotów silnika.

Okazuje się, że z większą prędkością niż powietrze idzie, strefę bardziej rozrzedzone, a tym samym zwiększa ilość porwanego powietrza. W takim układzie ponoszonych na funkcję wzmacniacza pierścień i wydajnością, równą 15. To oznacza, że strumień powietrza jest 15 razy większa, które jest pompowane kompresorem.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest mini-wentylator na baterie. Może być instalowany w dowolnym dogodnym miejscu, nabierają charakteru, aby uzyskać małą ulgę podczas letnich upałów.