306 Shares 8998 views

Czelabińsk teatr „Manekin” (historia, repertuar)

Czelabińsk Teatr „Manekin” jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych w mieście. Wszystkie spektakle sprzedawane są tam z tego samego, czy premiera lub wyświetlacz starych produkcjach.

Historia teatru

Teatr bierze swój początek już w 1963 roku, kiedy uczniowie CPI wykonywane na festiwalu sztuk amatorskie wśród okolicznych szkół. Przed 1966 roku, studenci grupy artystów nazwano pop miniatury teatralne student, który później stał się znany jako „manekin”.

W 1967 roku odbyła się premiera „Lyubava” widział praktycznie całą Czelabińsk. Teatr „Manekin” wygrał „Orlik” z Komsomołu. Z tej samej wydajności aktorów wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Teatru Studenckiego Siódmego w Zagrzebiu (Jugosławia).

W historii „Manekin” dużo udział w różnych konkursach i festiwalach, w większości przypadków, aktorzy i reżyserzy stał zwycięzcy (Gorky Student Theatre Festival, festiwal we Wrocławiu i Taszkencie i innych).

Teatr „Manekin” (Moskwa), którego zdjęcia często błysnęła w lokalnych gazetach, szeroko obchodził swoje dziesięciolecie w 1973 roku, został z show „Petersburg Stories” w Tartu, Tallinie i Moskwie.

W 1980 roku odbyła się impreza, która czekała całe Czelabińsk. Teatr „Manekin” dostał swoją własną scenę, która znajdowała się w piwnicy z akademików.

Zaskakujący jest fakt, że większość z czołowych aktorów teatru nie mieć specjalnego wykształcenia. Dopiero w 1990, zaczęli przyjeżdżać w akademii Czelabińska sztuki i kultury, po zrealizowaniu poprawności jego karierze.

W 1998 roku przyszedł play „Run Venechka, uciekaj!”, Który nadal jest kochany przez publiczność i który jest dumny z miasta Czelabińsk. Teatr „Manekin” uzyskał tytuł Teatru Miejskiego.

„Millennium” stał się teatr na specjalny kamień milowy w historii, odkąd przeniósł się do nowego budynku z dużą i małą scenę. Teraz zobaczyć unikalne występy mogą być w centrum miasta, w budynku kina im. A. S. Pushkina. Tamże Centrum Sztuki otwarto, która jest kochany wszystko Czelabińsk. Teatr „Manekin”, którego adres wie nie tylko leniwy, każdy sezon przynosi radość do swojej publiczności z występów nowych i nieoczekiwanych rozwiązań.

Wycieczki teatru „manekin”

Oprócz uczestniczenia w różnych festiwalach, „Dummy” i mieć czas, żeby pójść na wycieczkę. Początkowo było to miasto regionie Czelabińska, ale po kilku latach teatr stał się znany w całej Rosji.

W 1969 roku zostały pokazane cztery występy w Nowosybirsku. W 1975 roku Moskwa widział występy „Teatr Komedii” i „po bajce”. Od 1983 do 1987 roku, „Dummy” był częścią straży koncert, który zwiedził Archanioła, regionu Perm w Republice Komi, na Sachalinie.

W 1990 roku objął pierwszą podróż za granicę na międzynarodowym festiwalu w Des Moines. Play „The Black Man” zdobył kilka prestiżowych nagród, teatr przedstawił prezentację w kilku miastach w USA i Kanadzie.

Od 1991 do 1993 roku, byliśmy aktywny objeżdżać kraj z występów „Murzyn” i „Pippi Pończoszanka”.

W 1996 roku został zdobyty przez Europę. Występ „Don Giovanni” widziana w Wiedniu, Bratysławie, Pradze. Europejczycy i nie mógł sobie wyobrazić, że w głębi Rosji żyje tyle talentu, a tam jest niezwykłym miastem – Czelabińsk. Teatr „Manekin”, biorąc wycieczkę, chwalił nie tylko ich miasto, ale również cały kraj.

W 1998 roku Ameryka znowu, tym razem do Chicago i Sue City (Iowa).

Czelabińsk również teatr „Manekin” koncertował Hiszpania, Niemcy i Włochy.

Teatr zamykania

W 2009 roku Wydział Kultury regionu Czelabińsk wziął wątpliwą decyzję o skróceniu finansowania istniejącej Arts Centre. W rzeczywistości, to oznacza zwolnienia i uzyskaną zamknięcie środka.

To rozwiązanie nie pozostawia nikogo obojętnym. Lokalna prasa i Moskwa omówiono tę sprawę głośnych w ciągu kilku tygodni. Główne postacie teatralne Rosji (Galina Volchek, Mark Zacharow, Piotr Fomenko) napisał list do prezydenta D. A. Medvedevu do ochrony praw „Manekin” istnieć.

Pomimo dwukrotnie zmniejszonej finansowania i wycofania wsparciu Wydziału Kultury, „Dummy” kontynuowała prace poprzez uruchomienie nowego projektu „bezsenność Art.”

Teatr Studio „Manekin” (Moskwa)

Na zimne dni lutego w 1996 roku otwarcie studio-teatralnym „Manekin” w tej samej piwnicy akademika.

Do roku 2000, studio-teatralny wykonywany tylko na festiwalach i konkursach studenckich, ale po zaczął produkować spektakle dla „szerokiej publiczności”. W 2001 roku, gra „Klinika” został zestaw składający się z mini-szkiców. On jest najbardziej popularny w repertuarze studio.

Studio-teatr „Manekin” daje wiele nowych doświadczeń do ich odbiorców, wykorzystując elementy niewerbalne spektakli teatralnych, wielu tworzyw sztucznych i rytm, bezpośredniej pracy z publicznością i więcej. Studio jeden z pierwszych w mieście zaczęły się pojawiać prezentacji dla małych dzieci (spektakl „Bardzo głodna gąsienica”).

Teatr Studio wielokrotnie stał się laureatem wielu międzynarodowych festiwalach i koncertowała w Europie.

repertuar teatru

„Ślepe” – Teatr (Moskwa), którego repertuar jest bardzo zróżnicowany. Można tam zobaczyć i komedii ( „Wieczór Trzech Króli”, „Doctor of Philosophy”) oraz melodramat ( „Walentynki”) i tragedii ( „Romeo i Julia”). Ale zespół słynie z niezwykłych produkcjach, takich jak dramatycznej tajemnicy „długiego i szczęśliwego Bożego Narodzenia” czy syberyjski-włoskiej farsy „Crazy Day Truffaldino”.

Nowy sezon będzie miał premierę „drzwi do sąsiedniego pokoju”, „dziki”, „Marlene”. Wszyscy, którzy chcą zobaczyć niezwykłe produkcje teatru czekają przy ul. Sony Curve, d. 79a.

Repertuar teatru studio „manekin”

 1. "Equus" (mistyczna historia).
 2. "Stara kobieta" (thriller).
 3. "Love Letters" (romans).
 4. „Niebezpieczne lato” (nieodpowiedzialny fantazji).
 5. "LBV" (dedykowane do matek).
 6. "Klinika" (interaktywne show).
 7. „Konsumenci” (inspirowane przez Van Gogha).
 8. „Mamatatadedatotka i ja” (historia jednej rodziny).
 9. „Arcadia” (detektyw intelektualnej historia o miłości).
 10. "Cafe" (spektakl z tworzywa sztucznego).
 11. „Mroczny Aleje” (performance-mozaika miłości).