483 Shares 8658 views

Operacja usunięcia macicy

Operacja usunięcia macicy jest najczęstszym sposobem operacji ginekologicznych. Histerektomia jest wykonywana w przypadku awarii innych dostępnych metod leczenia. W wielu przypadkach, chirurgiczne usunięcie macicy pozwala uratować życie kobiety. W praktyce medycznej, istnieje i interwencja dotycząca nie tylko ciała, ale także jajników i jajowodów. Operacja ta nazywana jest jajników.


Radykalna interwencja w wielu przypadkach jest to rozwiązanie trudne, pomimo obecności nawet bezwzględnych wskazań do jej zachowania.

Należy zauważyć, że wraz z dyskomfortu i bólu, który występuje po każdym zabiegu, wielu pacjentów po zabiegu usunięcia macicy doświadcza depresji emocjonalnej, poczucie niższości i zamieszania, różnych lęków.

Wskazania do zabiegu należy rozważyć:

– złośliwe nowotwory szyjki macicy lub narządu ciała;

– gruczolistość lub endometriozę (w nieobecności innych środków dla skuteczności wobec długotrwałego leczenia);

– łagodny nowotwór (mięśniaki);

– wyrażony pominięcia lub strat;

– patologia, prowokując przewlekły ból w miednicy.

Z biegiem lat, do interwencji przy użyciu tzw dostępu brzucha. W tej sekcji prowadzono przez chirurga na przedniej ścianie otrzewnej. We współczesnej medycynie, metoda ta jest prawie nie używany. Dzisiaj, chirurgiczne usunięcie macicy jest wykonywane laparoskopowo. Interwencja odbywa się poprzez małe nacięcia w brzuchu. Operacja może być przeprowadzona przez pochwę, a wszystkie szwy pozostają wewnątrz niego.

Należy zauważyć, że ilość operacji w toku postępowania mogą być różne.

Supravaginal lub subtotal macicy polega histerektomia z zachowaniem szyjki macicy.

Gdy całkowite usunięcie interwencji ciała wykonywane i przydatki.

Radykalna histerektomia obejmuje amputacji rury jajnika samej wnęki, szyjki macicy, miednicy i otaczające tkanki węzłów chłonnych, jak i górnej jednej trzeciej pochwy.

Sposób i wielkość interferencji lekarza wybiera. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę w szczególności choroby.

Sposób laparotomii jest stosowany, gdy operacja jest pokazana w celu usunięcia macicy, polipy, w powiększonej ciele znaczne przyleganie. Metoda ta polega na dostęp poprzez nacięcie przedniej ściany jamy brzusznej.

Operacja usunięcia macicy techniki bardziej oszczędnych (laparoskopowego pochwy) skraca czas odzyskiwania pacjentów. W większości przypadków, szyjka jest zachowana, jak również, i nie wymaga amputacji. Tak więc, istnieje ścięgien, zmniejszenie liczby zdarzeń niepożądanych (na przykład moczu) nietrzymania moczu. Ponadto, wydarzenie to zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń seksualnych po zabiegu.

Pacjenci w związku z usunięciem ciała może być zupełnie naturalne pytanie o zdrowie, jakość życia, wygląd.

Po operacji po raz pierwszy często są naznaczone bólem. Są one związane z formą zrostów proces gojenia lub szwów. Może wystąpić krwawienie. Okres rekonwalescencji po zabiegu zależy od ewentualnych powikłań. Tak, częste oddawanie moczu, zaburzenia wyrażona zakrzepicy, gorączka, szwy ropienie.

Po całkowita histerektomia znacząca zmiana Położenie miednicy. To z kolei negatywnie wpływa jelit i pęcherza.