347 Shares 2199 views

Mash – przepis na przygotowanie egzotycznych roślin strączkowych

Mash, którego recepta jest znana z dala od wszystkich, jest rzadkim gościem na naszych rynkach. Jest to roślina strączkowa, uprawiana w Azji Centralnej – częściej w Azerbejdżanie i Uzbekistanie. W Rosji jej popularność jest znacznie niższa niż, powiedzmy, soczewica. I to jest duża pomyłka, ponieważ fasola mung (fasola, przepisy kulinarne, które są bardziej popularne, a następnie mniej przydatne) to tylko magazyn białka roślinnego, fosforu i wapnia. Te małe jasnozielone fasoli w kształcie jaj zostały uznane za optymalną żywność dla dzieci, osób starszych i osłabionych w Indiach i Chinach. W mache jest również dużo witaminy C. Niezbędne w diecie tych, którzy pragną poprawić sylwetkę, cierpią na cukrzycę i właśnie tych, którzy kochają egzotyczne i różnorodne pokarmy. Jeśli kupiłeś mash na rynku, przepis, który możesz gotować, bo powiedzie Ci, że go wypuję, zagotujesz lub zmielesz. Ponadto można kiełkować ten produkt i używać kiełków w sałatkach.


Mash. Przepis z ziemniakami

Kieliszek roślin strączkowych, cztery szklanki wody, trzysta gramów ziemniaków, pięć pomidorów, łyżka pasty pomidorowej i oleju roślinnego – to wszystko, czego potrzebujesz. Jest to bardzo pożądane, aby uzupełnić recepturę mieszaniną przypraw, zrobią smakowite zacieru (przepis pozwala na odmiany – zamiast ziemniaków, które można brać w bakłażan), aby grać z nowymi kolorami. Potrzebujesz nasiona kminu, chili, czosnku, świeżego imbiru, kurkumy, soli, cukru i curry. Mash gotować w dużych ilościach wody, osobno gotować ziemniaki. Odrzuć te produkty na sito. Chili, czosnek i imbir, pocierany. Pomidory pokroić w kostki lub plasterki. Na patelni smażyć ziarna kminu, dodać pozostałe przyprawy, sól, cukier, pomidor i pomidory. Następnie przygotuj gotową fasolę mung i ziemniaki do otrzymanego sosu, odstaw je i podaj, posypując warzywami lub pietruszką. Jako przyprawa można gotować ryż i jako dodatkowy sos do podawania niesłodzonego jogurtu.

Przepis na gotowanie "mash-mash" – jajka smażone w języku bułgarskim

To danie wygląda jak włoska frittata – omlet z różnymi wypełnieniami, które dodają naczyń sytości. W wersji bułgarskiej jest ser, papryka, pomidory, cebula i wiele zieleni. W przypadku dwóch porcji smażonych jaj trzeba wziąć trzy jajka. I liczba warzyw może zmieniać się w zależności od gustu. Papryka jest lepsza do zabarwienia wielobarwnego – poprawia wygląd naczynia. Całkiem obrać cebule, pokroić w cienkie pierścienie. Na rozgrzewanym masie trzeba ją smażyć aż do brązowienia, a tymczasem przygotować pomidory – obrane (wstępnie wrzącą wodę) i pokroić w małe kostki. Włóż patelnię do cebuli. Pieprz do łuszczenia się z przegród (mogą dać gorycz) i nasion, również siekać i podgrzać. Wszystkie składniki powinny być w patelni, aż papryka stanie się miękka. Brynza (można je zastąpić serem "Feta" lub Adygei) i dodać do warzyw. Następnie rozpuść jaja na patelnię, pieprz, sól i przygotuj do gotowości. Jeśli ser jest słony, nie ma potrzeby dodawania soli. Pożądane jest posypanie gotowych potraw dużą ilością zieleni.