476 Shares 7514 views

Notre-Dame: historia, zdjęcia i ciekawostki

Notre-Dame, znany również jako katedry Notre Dame, – kościół rzymskokatolicki w Wielkim Księstwie. Jej założycielami są uważane za jezuitów, którzy po raz pierwszy w tym mieście zbudowali szkołę, a następnie zdecydował się i świątynią. W 1613 roku położył się pierwszy kamień, a 10 lat później kościół został poświęcony i otwarty.


Notre-Dame: Historia budowy

I zaangażowany w budowę architekta Zhan DYU grupowych. W ciągu następnych 150 lat po wybudowaniu zakonu jezuitów poszedłem do kościoła i modlił się tutaj. Ale w połowie 1700 braterstwa wpływu na gospodarkę i europejskiej polityki na początku budzić obawy. Dlatego członkowie społeczeństwa zostali wydaleni z terytorium państwa europejskiego.

W 1773 roku kościół przedstawił cudowny obraz, zwany „Virgin-pocieszyciela”. Faktycznie, był powodem, że Kościół otrzymał nazwę Notre Dame. Jednak dopiero w 1848 roku. Po pierwsze, to nazwano St. Nicholas Church i Świętej Teresy, jak w 1778-m Mariya Tereziya (austriacka cesarzowa) daje Notre Dame miasto, w którym świątynia staje Parish. Cóż, tytuł katedry dano mu dopiero w 1870 roku. Jest wykonana sam Papież Pius IX po poświęcił go.

Styl architektoniczny: spotkanie dwóch epok

Notre Dame (Luksemburg) jest najlepszym przykładem późnogotyckiej architektury, który jest obecny w wielu elementów architektonicznych Renaissance – Renaissance. Dzięki tej niezwykłej fuzji, budynek wygląda szczególnie uroczy. Jest to rzadki przykład późnogotycki kościół z elementami renesansu, nie tylko w Europie, ale na całym świecie.

Wygląd zewnętrzny i wnętrze: opis Luxembourg Notre Dame

Wewnątrz i na zewnątrz katedry Notre-Dame wygląda całkiem imponujące. W zmiękcza rygor gotyckie elementy renesansu. I zakończyć ogólny obraz z dekoracjami w stylu mauretańskim, stosowanych w regeneracji bogatych refrenów. Świątynia koronowany trzy wieże, z których dwa zostały zbudowane podczas przebudowy na dużą skalę (1935-1938 lata) – jest wschodnich i centralnych. Zachodnia istnieje również od podstawy czasu katedry. Wciąż była częścią kościoła Jezuitów. Wtedy i teraz pełni rolę wieży dzwonnicy.

Na zewnątrz, wokół gotyckiego przejrzałem: i sposób budowy i łukowe, wąskie okna, a niektóre elementy dekoracyjne. Jeśli spojrzeć na to z ulicy, wydaje się jak mała świątynia. Jednak opinia ta się zmienia, konieczne jest jedynie, aby dostać się do środka. Parafianie oferuje przestronne pokoje ze sklepionym sufitem. Luksusowy wystrój zasługuje na szczególną uwagę. Notre-Dame jak krótko przeniósł się z czasów średniowiecza. Wydaje się, że właśnie o w dużych hal będą rycerze, towarzyszy pięknych pań. Tutaj można zobaczyć imponujące wymiary kolumny z arabeska, szeroki wybór rzeźb, spowiedzi w neogotyckim projektu. Jasność to wszystko dodaje piękne witraże przedstawiające sceny biblijne.

Obraz Matki Boskiej, który został wymieniony powyżej, znajduje się w południowej części. Celem pielgrzymek. Było to zobaczyć każdy rok tutaj jest ogromna ilość podróżujących pielgrzymów. Warto zwrócić uwagę na ozdobną chór i malowane nawę. Istnieje również podziemne pokoje z sklepienie, które przeznaczone są do przestrzegania relikwie świętych i pochówku, innymi słowy, krypty. Mieści się w nim szczątki książąt Luksemburgu, a przy wejściu można zobaczyć ogromne lwy z brązu, występując w roli strażnika. Również w tym pokoju sarkofag hrabiego Luksemburga i króla Czech Jana Niewidomych.

Notre Dame: ciekawostki

Świątynia od prawie 400 lat. Przez cały ten czas, on sumiennie wykonuje swoje bezpośrednie „obowiązek”. Jest to prawdopodobnie najważniejszy fakt, ponieważ takie kościoły można zobaczyć rzadko. Najważniejszą cechą tego w kategoriach historycznych, ponieważ świątynia doznała zmian i ważnych wydarzeń publicznych wraz z miastem. W tym roku odwiedził ponad sto pokoleń: ściany nadal zachować pamięć wszystkich osób obecnych tu raz.

Warto również wiedzieć, że katedra jest świętym miejscem pielgrzymek katolików, którzy przychodzą do obrazu Matki Bożej, w celu pozyskania poparcia poprosić o ochronę. Co piąty niedzielę dnia Wielkanoc obrazu Matki prowadzi przez miasto. Warto zauważyć, że droga, która jest następnie przez ludzi pozostało jeszcze od czasów średniowiecza.

Katedra adres

Świątynia znajduje się na 4 Place de Clairefontaine, Luksemburg. Katedra jest otwarta codziennie. Wejście, jak również we wszystkich innych kościołach, za darmo. Notre-Dame, którego zdjęcie zostało przedstawione w tym artykule, jest jedną z głównych atrakcji mały, ale piękny i taki niezwykły stan. Odwiedź jego – „Plan A” dla każdego turysty, bo tylko tutaj można zobaczyć doskonałe połączenie dwóch epok i cieszyć się uroczysty, inspirujące dźwięki organowe.