220 Shares 9522 views

Pług na motoblock. Kupuj lub zrób siebie?

Motoblok na ogród lub ogród jest niewątpliwym pomocnikiem. Jak to boli, kiedy kupiłeś ten cud technologii tylko jednym nożem! W końcu nie jesteście w tym przypadku dostępni, z różnych operacji, które mogłyby wykonywać taką maszynę. Mimo to chciałbym posmakować dziewicą ziemię lub miejsce, od którego od pięciu lat nie nastąpiła rewolucja w warstwie gleby lub po prostu wprowadzenie nawozów do gleby. Dla tych celów pług za motoblok jest po prostu potrzebny jako powietrze.


W ogóle, orka jest wykonywana jesienią, kiedy to konieczne jest przygotowanie gleby na następny rok. Pług do cięcia cięcia i przewrócenia warstwy gruntu. Tworzy duże bloki i bryły, które przed sadzeniem roślin są koniecznie zerwane przez uprawę.

Pług za motoblok wykonany jest ze stali narzędziowej, dzięki czemu może wytrzymać odpowiednie obciążenie orki. Trzeba jednak wziąć pod uwagę gęstość gleby, aby nie przegrzać silnika i nie blokować motobloku.

Kształt pługa dla bloku silnika jest podobny do metalowego szczytu. Dla nich zerwał warstwę ziemi i przewrócił ją. Jest to ułatwione przez specjalny kształt przyrządu, jak również rozbudowę grzbietu w górnym punkcie.

Jak kupić pług za motoblock? Praktyczne wskazówki

Kupując pług do bloku silnika należy uważnie sprawdzić, czy jest on dostarczany przez producenta z niezbędnymi cechami korekcyjnymi: kąta nachylenia i głębokości cięcia warstwy gruntu. Tylko dzięki takim ustawieniom twoja praca będzie pełna i skuteczna. Istnieje kilka modeli pługów motoblocksów, w tym: PL-2KM, PL-TYAZH-UN, PL-KIP, PL-UN 220, PN-1, PN-Junior, PL-GN-151, PN-Pubert, PL-OB , Pługiem PN-Pubert i Futura 6 ". Należy również zwrócić uwagę na możliwość cięcia noża z pługu w celu uzyskania ostrzenia, co pozwoli łatwo i na wymagany kąt cięcia.

Ważnym wskaźnikiem przy wyborze pługu odwracalnego do motobloku jest jego rozmiar. Mimo wszystko, z ogromnym rozmiarem, jednostka nie może go pociągnąć, a na tyle małym, aby działała skutecznie. Oczywiście można zastosować dwie pługi w celu zwiększenia wydajności pracy, a następnie zajęcie takiego narzędzia zwiększy się o połowę. Jest również pożądane, aby pług miał zaczep, który może ułatwić proces regulacji. Zastanówmy się, jak można samodzielnie pograć na motoblock.

Samodzielnie

Sam fakt, że pługiem na motoblock nie jest trudne. Możesz zrobić bez specjalnego wyposażenia. Tylko poprzez zastosowanie elementów roboczych do stali o wymaganej grubości (3-5 mm) i przy użyciu narzędzia, które znajduje się w garażu każdego szanującego się właściciela.

Rozpoczynamy produkcję akcji. Zdejmuje się go, na przykład, z piły tarczowej. W tym przypadku część tnąca jest pobity na kowadełku, tak jak ma to miejsce w przypadku oplotu, i dalej ostrzyc.

Następnie wykonuje się ostrze, biorąc jako kęs rurkę o średnicy pół metra o grubości 5 mm. Następnie szablon ostrza jest cięty przez spawanie gazowe, które jest następnie szlifowane przez bułgarskiego. Kiedy te dwie części są gotowe, pozostaje tylko do wykonania korpusu pługowego o grubości 2-3 mm i zmontowania konstrukcji.

Jak widać, samozbudowany pług do motobloku nie jest tak trudnym zadaniem, jeśli podejdziesz do kreatywności i entuzjazmu.