211 Shares 2018 views

Fracture – a złamania kości …: rodzaje, objawy, diagnoza i pierwsza pomoc

Życie współczesnego człowieka jest zupełnie inny od tego, co było charakterystyczne dla, powiedzmy, mieszkańcy średniowieczu. Jednak takie rzeczy jak urazy, które obejmują stłuczeń, skręceń i złamań, jeszcze zdarzyć. Ten artykuł jest poświęcony złamań kości. W nim, będziemy krótko zbadać powody ich wystąpienia, a także główne typy.


Oznaczanie złamania kości w medycynie

Najpierw do czynienia z tymi kryzysami – co to jest? Co stanowi „break” od ekspertów? W prostych słowach, złamań można przypisać żadnej szkody, które charakteryzują się niszczenia ludzkiego szkieletu kości. W medycynie jak to wyrażenie jest następujący: złamanie – całkowite lub częściowe zniszczenie kości w postaci pojedynczego fragmentu, monolitycznego ciała, utraty jego integralności w warunkach, gdy przekracza on traumatycznego udarność.

Główne powody, dla których może dojść do złamania kości, eksperci rozważyć następujące kwestie:

  1. Uraz, podczas której istnieje silne ściskanie na powierzchni kości lub punktu oddziaływania na nią wysokiego stopnia nasilenia.
  2. złamania, które są systematyczne mikro urazy pewne wspólne lub kości.
  3. Choroby, które powodują zmniejszenie wytrzymałości szkieletu lub pojedynczych kości w nim.

Według statystyk, najczęściej występują w ludzkich złamań kończyn: rąk i stóp. Na drugim miejscu znajdują złamania żeber. Najrzadziej stałe pęknięcia czaszki i rdzenia kręgowego.

rodzaje złamań

Tak, zwracamy się do innego, nie mniej ważny problem, który dotyczy zjawisko pękania. Ten rodzaj urazu, w zależności od ich przyczyn, jest podzielony na kilka typów. Po pierwsze, złamania można uzyskać i wady, urazowe i patologicznych. Urazowe występują najczęściej z upadkiem, wstrząsami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi na szkielet. Patologiczne złamania może wystąpić nawet w stanie całkowitego reszty w chorobach, takich jak zapalenie kości i szpiku, osteogenezy łamliwości, choroby Pageta, osteoporozy i innych.

Od przełomu – To przede wszystkim urazy, istnieją dwie odmiany tego, w zależności od tego, ile uszkodzenia otaczających tkanek kości. W obecności pęknięcia włókien mięśniowych i skóry mówimy o otwartym złamaniem. Jeśli straciliśmy integralności kości, aby nie uszkodzić skóry, takie złamanie odnosi się do zamknięcia. Otwarte złamania z kolei dzieli się na pierwotne i wtórne: do pierwszego elementu dużej powierzchni rany ze uwolnienia fragmentów kości na zewnątrz, na wtórnej – mały rany na skórze, spowodowane odłamów nakłuwać skórę od strony wewnętrznej.

Charakter złamania kości zrodził również grupy złamań: spiralnej skośne w kierunku poprzecznym i podłużnym, rozdrobnionych, fragmentów i rozdrobnionego, wywiera swój wpływ, na rozdarcie i kompresję.

Na przykład, złamanie kości ramiennej lub udowej najczęściej skośnie, poprzecznie i w kierunku wzdłużnym. Przede wszystkim jest to ze względu na strukturę tych kościach, a ich zwiększonej podatności. Często, urazy kończyn występują zwichnięcia i złamania. Zjawisko to zostało nazwane w medycynie perelomovyviha. Najczęściej są one zdiagnozowano urazy bioder, kolan, łokci i kostki.

Objawy złamań

Pojawienie się złamanie dowolnej kości mogą być łatwo zdiagnozowane. Typowe objawy łamiących tkanki kostnej jest ostry lub tępy ból, obrzęk tkanek otaczających, atypowe poruszania się, zaburzenia funkcji motorycznych, tworzenie krwiaka.

Złamanie kości ramiennej i udowej może również towarzyszyć wyglądzie charakterystycznym niebieskawym wargi i palce. Przemieszczenie kości obserwowano skrócenie kończyn, pojawienie się silnego bólu, gdy próbuje go przenieść. Podczas złamania stawów u pacjentów wygładzony kontur uszkodzonej części ciała, i nie jest widoczne obrzmienie krwi zgromadzonej w nim. Złamań otwartych charakteryzują się krwawiącej rany, które są widoczne w fragmentów kości.

Diagnoza złamania kości

Pierwsze procedury diagnostyczne dla podejrzeniem złamania – to, oczywiście, oględziny. Mogą one być wykorzystywane do wykrywania takie cechy jak wygląd guza i zwiększenie wrażliwości tkanek i niezdolności do popełnienia Migracja uszkodzonej części.

Najbardziej zrozumienie rodzaju i postaci złamania można uzyskać za pomocą badania rentgenowskiego. Ten typ diagnozy umożliwia ustalenie miejsca lokalizacji fragmentów kości, ich liczby. Zazwyczaj zdjęcia rentgenowskie wykonane w dwóch występów, co pozwala potwierdzić lub odrzucić istnienie przemieszczenie fragmentów kości.

Pierwsza pomoc dla złamań

Jeśli podejrzewasz, że pęknięcie jest ważne, jak najszybciej, aby unieruchomić kończynę lub inną część ciała rannego za pomocą specjalnych narzędzi lub improwizowany. Złamanie autobus powinien nagrać jej nie tylko bezpośrednio, ale również okolicznych stawów. Ważne jest, aby uniknąć nadmiernej kompresji tkanek miękkich. Jeśli jest otwarty na pękanie do rany stosuje się do izolacji cieplnej (korzystnie jałową) opatrunku.

Ostry ból może być zmniejszona przez leki. W miejsce złamania należy również umieścić coś zimnego: worek lodu, butelkę wody i tak dalej. Kiedy żebro złamań pacjenta skrzynia bandaż wydech elastycznego materiału. Po tych procedur można przetransportować poszkodowanego do najbliższego szpitala.