336 Shares 7511 views

AK-9 – urządzenie nie jest oddana do użytku

Nazwa Mihaila Timofeevicha Kalashnikova, człowiek, który stworzył najbardziej wiarygodne i używane przez maszynę, jest znany na całym świecie. Jego pomysł przyjęty do służby armie 50 krajów. Jest on najczęściej używanym całego arsenału broni ręcznej. Nie jest zaskakujące, że wśród najbardziej znanych wynalazków XX wieku, wraz z bomba atomowa wydaje i karabin Kałasznikowa. Ten rodzaj broni ręcznej jest bardzo popularny w niemal wszystkich krajach na świecie, a nawet w Egipcie, wzniósł pomnik. Prostota konstrukcji i wysokim stopniu niezawodności AK nie ma sobie równych wśród obecnie istniejących. Jakość jego pracy nie wpływa na wszystkie rodzaje warunków pogodowych lub innych charakterystyk temperaturowych. Zdolność pożaru nie wpływają na różne rodzaje kadłuba zanieczyszczenia – począwszy od wody, piasku i brudu.


Historia AK-9

Mówiąc o AK-9, nie możemy mieszkać na historycznych momentów. Zacznij od utworzenia AK-47. Kiedy w 1943 roku było 7,62 mm amunicji, nie było mowy o rozwoju nowego rodzaju broni strzeleckiej, który jest kompatybilny z tej kasety. Wraz ze znanymi projektantami okresie pracował do opracowania nowego rodzaju broni automatycznej i Mihail Timofeevich Kałasznikowa. W 1947 roku, AK-47 przyjęty przez Armię Radziecką. Wraz ze spadkiem do 5,45 mm naboju kaliber Kałasznikow tworzy AK-74. W latach osiemdziesiątych jest modyfikacją AKS-74U – skróconego urządzenia. AKM-74 jest wytwarzana w tym samym czasie, do stosowania z optycznej. Następujące zdarzenia „Yuzhmash” kałasznikowów zostały zawarte w tzw jedną setną serii, przeznaczona dla najbardziej popularnych kalibrach.

Przegląd AK-9

AK-9 został zaprojektowany na podstawie serii modeli i komórek. Rozwój broni miało miejsce od 2006 roku, aw 2009 wystawa „ROST-2009” został przedstawiony na strzelnicy. Automat jest tak skonstruowany, że może on być stosowany w ramach specjalnych wkładów dziewięć-milimetrowych o poddźwiękowych prędkość wylotową (SP-5 SP-6). Na cichą i bezpłomieniowa wypalania na bagażniku urządzeniu można instalować specjalnego urządzenia wymiennego. Na podstawie AK-9-M maszynie konstrukcja AK74 została podjęta. Różnica między nimi polega wyłącznie parametrów rozdrabniające (długość) silnika gazowego z węzłów i tułowia. Kolba jest wykonana z materiału polimerowego zmieniać. Magazyn AK-9 20 rund jak w OC-14. Maksymalna odległość, przy której możliwe jest ogień – 400 metrów. Ta broń jest przyzwoity substytut dla takich maszyn jak 9A-91, AS VAL.

parametry techniczne

W przeglądzie AK-9, należy zatrzymać w jego głównych cech technicznych. Jak już wspomniano, w przypadku spalania kaset za pomocą 9 * 39 różnych kombinacji. Długość lufy znajduje się tylko 200 mm. Tego typu urządzenia możliwe jest przeprowadzenie wypalania z szybkością 750-800 obrotów na minutę. Porównując AK-9 i AK 74m, należy stwierdzić, że pierwsza wyposażona w nowy uchwyt pistoletowy, który ma znacznie lepszą ergonomię. Cechą charakterystyczną jest to, że przedramię znajduje się w dolnej części prowadnic, które umożliwiają przymocowane do ramion, laserowych wskaźników i celów różnych klas używają świateł. Optyczne lub kolimatorowe Celowniki, jak również na AK 74m może być przymocowany do lewej strony okna bagażnika. Wśród pozytywnych cech tego pistoletu maszynowego należy wybrać wysoką zdolność penetrującym, wysokie obrażenia i efektywny zasięg. Od wad obejmują niski współczynnik pożaru i niską dokładność „z biodra” pozycji, a także niewygodne powrót.

Nowe rozwiązania z Iżewsk Zakładów Mechanicznych

Do tej pory twórcy „Izhmash” nie kończy się na osiągniętych sukcesów. Od 2011 roku wprowadzono w rozwoju nowej podstawowej AK-12, której towarzyszy 20 dodatkowych modyfikacji. Nowy model wyposażony jest w bardziej nowoczesne wzroku i zdolności do pracy z różnymi rodzajami amunicji.