881 Shares 1166 views

Jak wykastrować kota w obecnych warunkach?

Jak wykastrowany kot? Ten problem występuje w większości właścicieli zwierząt domowych. To bez szwu operacja jest konieczna w przypadku, gdy zawartość zwierzę nie jest skierowana na kociąt hodowlanych.


Jak wykastrowany kot sam? Odpowiedzią na to jest tylko jedna – droga. Byłoby to dla kompetentnych lekarzy.

Jak kostirovat kota w domu, można dowiedzieć się w klinice weterynaryjnej, gdzie lekarz może opuścić. Weterynarz wróci do domu i będzie wykonywał procedurę.

Wielu interesuje nie tylko odpowiedź na pytanie o tym, jak wykastrować kota, ale wiek, w którym trzeba zrobić?

Najlepiej jest przeprowadzić tę operację, gdy kot okazuje 8-10 miesięcy, ale w praktyce, że z powodzeniem można zrobić w każdym wieku.

Procedurę tę przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 30 minut. W rejonie moszny wykonania małego nacięcia, przez który usuwa się jądra. Najtrudniejsze koty tolerują znieczulenia. Przed zabiegiem, lekarz musi zbadać kota i ocenić stan jego zdrowia.

Szczególną ostrożność po nie jest wymagana procedura zatem zostawić kota w szpitalu weterynaryjnym nie jest konieczne. Jedyną rzeczą, którą należy zrobić po kastracji, aby nie zostawić zwierzaka sam kiedy będzie odejść od znieczulenia.

Uważa się, że koty po kastracji staje się leniwy i senny. Należy zauważyć, że opinia ta jest błędna. Koty po kastracji nadal szczęśliwy i wesoły.

Po kastracji, zwierzęta zaczynają przybierać na wadze, i to jest prawda. Po zabiegu, metabolizm spowalnia koty, więc oni nie działają w nocy, ale wolą spać, co prowadzi do nadwagi. Ten problem został rozwiązany za pomocą specjalnego pasz i żywienia. Zalecane menu dietetyczne.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące kotów wykastrowanych, czy nie, to najlepiej skonsultować się z właściwym lekarzem weterynarii. On będzie wyglądać swojego zwierzaka i dokonać odpowiednich wniosków. Jeśli kot jest zdrowy, nie można się go bać wykastrowane. Operacja ta jest od dawna z powodzeniem wykonane we wszystkich vetpoliklinikah. Doświadczenie wykazało, że kastracja kotów rozwiązuje wiele problemów, zwłaszcza gdy utrzymywanie zwierząt w mieszkaniach miejskich.

Wiele Home-mężczyźni odmawiają wysterylizować swoje koty, wyrażając męską solidarność. Ale tylko wtedy zrozumieć i poczuć wszystkie wady. Mieszkanie ma nieprzyjemny zapach, dodatkowo, z początkiem sezonu hodowla zwierząt zachowują się niespokojnie.

Jeśli kot osiągnął pełnoletniość, gospodarze nie będą się nudzić. będzie posiadać stałe koncerty, położyć na podłodze i mruczenie, nazywając Cavaliers. Każdy właściciel z chwytakiem głowy. Wyjście trzy: niech kota na zewnątrz, zabrać ją do pary lub kastirovat. Pierwsza metoda nie nadaje się do dużych miast: prawie wszystkie zwierzęta, które chodzą na własną rękę, są zabijane na ulicy. Druga metoda polega na dbanie o kociąt: muszą załączyć. Pozostaje trzeci przykład wykonania wynalazku.

Kastracja i sterylizacja są bardzo popularne w tej chwili. Niektórzy ludzie błędnie uważają, że pierwsza koncepcja odnosi się do kotów, a drugi do kotów. Ale w rzeczywistości nie jest to prawdą. Sterylizacja w rzeczywistości dotyczy tylko kobiet. Organy nie są usuwane, ale tylko narusza funkcję reprodukcyjną. Po kastracji usuwa gonady (jądra) u kotów i macicy i jajników u kotów. Druga operacja jest bardziej popytu, jako sterylizowany kot może nie mieć potomstwo, ale są w potrzebie drutach.

Jak widzimy, w naszych czasach, kwestia jak wysterylizować kota rozwiązuje elementarne rzeczy do decydowania za siebie, czy to zrobić.