321 Shares 9783 views

Uszkodzenie białka: gdzie jest mit, a gdzie jest rzeczywistość?

Większość sportowców używa białka wstrząsów i białka naturalnego w celu budowania mięśni. Białko jest skoncentrowanym białkiem, które tworzy podstawę do syntezy nowych białych związków w ciele. Istnieje wiele artykułów, które opisują korzyści i szkody białkowe. Spróbujmy ich zrozumieć.


Biorąc białko, które wydaje się tak pożyteczne, musisz zdawać sobie sprawę z niektórych możliwych efektów ubocznych ciała, które niesie.

Uszkodzenie białka polega przede wszystkim na tym, że w jego przyjmowaniu potrzebny jest środek, w przeciwnym razie organizm może się upojony. Średnio, jego standardowa dawka dobowa dla sposrmena-bodibildera – 300-500g.

Początkowo w czasach radzieckich białko zostało wprowadzone do serii sterydów anabolicznych, a więc często jest to bardzo negatywne podejście do niego. Jednak nie wszystko jest tak okropne. Zasadniczo szkodę białka, podobnie jak każdy inny produkt, może manifestować się w pełni w "przedawkowaniu". Powtarzamy się jednak, może to nastąpić przy użyciu jakiegokolwiek środka lub środka spożywczego.

Do prawidłowego stosowania białka należy znać kilka jego głównych cech. Warto zauważyć, że jest wchłaniana przez organizm w 60% i tylko w połączeniu z pewną ilością węglowodanów. Najbardziej akceptowalną formułą zgodności jest około 30% związków białkowych, około 60% węglowodanów i 10% tłuszczów. Ale w rzeczywistości jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Z reguły brak jest w białku.

Aby normalizować i w pełni strawić białko, pamiętaj, że:

  1. Nie zaleca się przyjmowania białka w godzinach wieczornych. To bezużyteczne, nie jest trawione. Najlepszym czasem na przyjęcie jest rano zaraz po treningu. Następnie uzyskuje się podwójny efekt: przywrócenie tonu ciała i zwiększenie masy mięśniowej.
  2. Odbiór koktajlu białkowego można dokonać między lunchem a kolacją. Ale nie musisz gotować go z najtańszej proszek białka, w przeciwnym razie szkoda koktajli białkowych będzie na twarzy – po prostu nie będzie trawić, a ciało nie zaakceptuje.

Wielu ludzi, którzy mieli skutki uboczne po spożyciu białka, kupiło albo produkt bydlęcy lub sojowy. Możliwą reakcją organizmu jest wysypka alergiczna. Ale to nie jest niebezpieczne. Rzadko występuje z nietolerancją indywidualną. W innych przypadkach problemy nie powstają.

Białko jest najlepiej kupowane w wyspecjalizowanych sklepach dla sportowców lub przez Internet. I kupić lepszy pakiet: oszczędność pieniędzy i czasu.

Uszkodzenie białka może wystąpić, jeśli zostanie za dużo. Ma to wpływ na wątrobę i mięśnie serca. Wszędzie jest ważny środek, iw tak poważnej sprawie – tym bardziej.

Kolejny niuans przy koktajlu białkowym: trzeba go pić tylko przez słomkę. Fakt, że niszczy emalię zęba, zwiększając czułość zębów.

Badacze badają uszkodzenie białka nerki. Jako obiekty wystawione na działanie białka wybiera się zwierzęta. W Stanach Zjednoczonych i Belgii podobne eksperymenty przeprowadzono z udziałem profesjonalnych sportowców. Nie było działań niepożądanych na nerkach. Eksperymenty wykazały, że takie obawy są nieefektywne. Istnieją jednak dowody, że użycie sproszkowanego białka prowadzi do zmycia wapnia z kości. W związku z tym, musisz wziąć naturalne i sztuczne białko w kompleksie. Zawodnik musi "jeść" proszek nie więcej niż dwa razy dziennie.

Pomimo faktu, że efekty uboczne stosowania białka manifestują się tylko wtedy, gdy są nadmiernie użyte, pamiętaj, że jeśli umiarkowany sport jest potrzebny, dodatkowe spożycie białka nie jest konieczne. Jeśli jesteś kulturystą, musisz pokryć koszty swojego ciała i potrzebę aminokwasów. Im więcej białka, tym bardziej aktywny wzrost mięśni.

Pamiętaj, że wszędzie jest ważne znaczenie i rozsądne podejście! Wtedy się uda!