119 Shares 5793 views

Muzułmański ślub – tradycje i zwyczaje

Islam – jest jednym z najstarszych religii istniejących na świecie. Muzułmański ślub obchodzony jest od wieków przez tych samych tradycji i zwyczajów, jak dla członków rodziny islamu – jeden z najdroższych i wiecznych wartości. Muzułmański ślub dziwi pyshnotoy, obfitość, bogactwo, ze względu na zakres obchodów zależy od stopnia, w jakim przyszła rodzina będzie przyjazny, kochający i, wyjątkowo, wierząc i czcząc tradycji religijnych.


Oczywiście, Islam jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych religii na świecie, ale każdy kraj przynosi swoje własne zwyczaje muzułmański ślub. Zorganizować muzułmańskiej tradycji ślubnych w ogóle – czyli połączyć zwyczaje ślub i mentalności Wschodu i Zachodu. Ale małżeństwo według tradycji islamskiej ma wiele podobieństw we wszystkich krajach. Człowiek musi zapłacić swoją przyszłą żonę, „dar”, jego wielkość i wysoki koszt zależy od siły miłości i uczucia męża.

Przed ceremonią małżeństwa

W odróżnieniu od innych religii świata muzułmańskiego człowiek ma prawo, na początku, aby zobaczyć nagie ciało ukochanej, z wyjątkiem twarzy i dłoni, a po drugie, spotkanie młodzieży może nastąpić tylko w obecności krewnych, po trzecie, dotykać dziewczynę to jest surowo zabronione. wydać „henna night” W noc przed ślubem w niektórych krajach islamskich. Druhny zebrać w jednym domu, udzielać porad dla młodej dziewczyny o budowaniu życia rodzinnego, o tym, jak radzić sobie z mężem, i jest stosowany na skórę stóp i dłoni piękne wzory z wykorzystaniem henna. Oczyszczenie z przyjaciółmi i chodzić do domu rodziców, gdzie się bawić do rana, powodując geometryczne wzory z henny na dłoniach mężczyzn. Ceremonie te są rodzajem pożegnania do bezpłatnej samotnego życia.

Muzułmański ślub – małżeństwo

Świecki i religijny częścią małżeństwa z przedstawicielami religii islamskiej nie zależą od siebie nawzajem. Innymi słowy, po zakończeniu oficjalnego urzędu stanu cywilnego ślub w młodym nie stać pełnoprawnym mężem i żoną. Muzułmański ślub w pierwszej kolejności zakłada etyczno Nikah ceremonia, który jest podobny do chrześcijańskiego ślubu, czyli klejenie unii rodziny z Bogiem.

Nikah występuje w większości przypadków w meczecie na ściśle regulowanych tradycji. Realizowane przez małżeństwo lub imam mułły obowiązkowej obecności dwóch świadków, najlepiej płci męskiej i ojciec lub opiekun młodej. Aby kobiety do poznania wszystkich swoich podstawowych praw i obowiązków, mułła czytać czwartą sura Pisma – Koran. Groom ogłasza wielkości daru, którym jest on zobowiązany do zapłaty podczas wspólnego pożycia, lub w przypadku rozwodu. Po zakończeniu ceremonii ślubnej młody wymiany pierścieni.

strój ślub młodych, oczywiście, wyrażone w ścisłym muzułmańskich tradycji. Wedding dress na muzułmanek mają wiele różnic w stosunku do innych religii szaty narzeczonych. Jeśli w Europie tradycyjny kolor sukni ślubnej jest biały, to muzułmańskie tradycje rozpowszechnione jaśniejsze, bardziej nasycone kolory. Stroje dla muzułmanina obfitują luksusu i bogactwa. Haftowane złote ozdoby stroju, nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ mają one pewien rodzaj świętego znaczenia. Ale, oczywiście, jedno suknia ślubna w krajach muzułmańskich nie istnieje. Dekoracje, dekoracje, stroje, tkaniny i kolory zmieniają się w zależności od tradycji narodowych, a także trendów w modzie.

Festiwal i święto

Podczas ustawiania stół rodzinie muzułmańskiej wynika również pewne tradycje – Valim. Ceremonia ta jest koniecznością, ponieważ nie może być religijny sens. Nie można znaleźć na stole zabronione żywności, które są określone w Koranie, takich jak alkohol i wieprzowina.