624 Shares 1371 views

Jak przeszczepić hiacynty

Wraz z nadejściem wiosny, wiele osób ma chęć do sadzenia w doniczkach małych pięknych kwiatów i umieścić je w mieszkaniu, tak że później są miłe dla oka swoim pięknem. Każdy wybierze coś innego – kogoś, przebiśnieg, trochę geranium, a ktoś – hiacynty. Nie jest to zaskakujące, ponieważ utrzymywanie hiacyntów który strzałki przybiera na sile i rozciągają się, szybkością, z jaką strzelają grube kudłate kwiaty, naprawdę godna podziwu. Rich Crimson-fioletowy zakres budzi emocje i uczucia , które padły w dół na długiej zimie, jak iw gęstym aromatem kwiatów i zapach ukochanej fantazje lato. Ponadto, hiacynty są różne odmiany kolorów. Istnieje tak wiele różnych odmian, kolorów kwiatów, w którym zmienia się od białego do jasnożółtego, różowy, czerwony, niebieski i fioletowy. Dlatego każdy może podnieść ocenę z odpowiednim kolorze do niego.


Jednak często zdarza się, że do uprawy mały garnek została podjęta, a roślina rośnie i nie nadają się już w nim. On potrzebuje nowego zdolność do wzrostu i rozwoju. Wtedy wielu ogrodników jest pytanie: „Jak przeszczepić hiacynty Być może istnieją pewne zasady, które nie mogą być łamane, tak aby nie stracić ulubiony kwiat?”

Rzeczywiście, istnieje kilka zasad, które należy wykonać.

Jak przeszczep hiacynt?

Aby rozpocząć, wybierz lokalizację, w której można umieścić roślinę już przeszczepioną. Względu na to gdzie zdecydujesz się postawić kwiat, wiele zależy. Na przykład, kształt garnka, jego koloru, lub materiałów. To miejsce musi być ciepło i słonecznie – na przykład takie właściwości ma parapetu na południowej stronie domu.

Poniżej znajduje się kupić ziemię, aby objąć wszystko w nowej puli, bo poprzedni był mniejszy, a zatem nie ma wystarczającej ilości ziemi. Gleba powinna być nawożona również być obojętne lub lekko zasadowe. Lepiej jest, jeśli gleba jest wstępnie zmieszany z nawozami i osadów, czekając na swój czas. Jest nawet lepiej umieścić w garnku do momentu przeszczepienia kwiat ona już trochę prosest, lub osadów go po transplantacji hiacynta może spowodować złamanie korzeni kwiatek. Nawozu należy stosować piasek, torf, humus, siarczan magnezu, superfosfat i siarczan potasu.

Martwisz się, jak przeszczepić hiacynty prawda? Trzecim punktem naszego działania jest prawidłowy dobór czasu przeszczepu. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie rośliny, nie tylko hiacynt, powinny być przeszczepione na raz, dopóki nie kwitną i owoce – to znaczy, czy jesienią lub wczesną wiosną. Oczywiście, jest to możliwe do przeszczepu, a później na wiosnę, a nawet w lecie, ale wtedy znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że roślina jest przyzwyczajony bezpiecznie. Najważniejsze – w celu zapewnienia okresu po transplantacji w kwitnące rośliny obfitego jedzenia. Stąd kolejna pozycja – nawożenie.

Teraz, gdy wiesz, jak przeszczepić hiacynty i regularne nawożenie jest koniecznością, jeśli hiacynt przeszczepione w okresie kwitnienia. To nie będzie zbędne w przypadku, gdy jest przeszczepione w okres spoczynku. Na początku fazy kwitnienia powinny być podawane z zastosowaniem roztworu nawozu mineralnego i ponownie naładować ją po kwitnieniu. Od czasu do czasu, powinno się kwiatów podlewa się roztworem fosforu, potasu nawozów.

Aby zapobiec hiacynt różnych chorób grzybiczych „dolegliwości” doświadczeni hodowcy przeszczepić go na łóżku z drobnego piasku rzecznego. Jest to bardzo skuteczna metoda zapobiegania możliwości zakażenia wirusem. W dolnej części wgłębienie, w które zmienią hiacynt, wylano warstwę piasku 4-5 cm.

Natychmiast po przeszczepie hiacynt należy nawadniano ciepła, stali do słońca, wody, tworząc w ten sposób wody koniecznej dla roślin. Musimy pamiętać, że najgorsze hiacynt niesie wody stojącej, więc należy je podlewać bardzo ostrożnie, niezbyt gorliwy – i to nie ma znaczenia, przed lub po przeszczepie.

Ogólnie rzecz biorąc, na pytanie: „Jak przeszczepić hiacynt” może dać odpowiedź: „Nic po prostu zbyt skomplikowane, łatwiejsze do przeszczepu hiacynty w porównaniu z tym, jak przeszczepić Geranium”. Ale o tym innym razem.