786 Shares 4727 views

Co robi Flaga Moskwy? Postacie i ich historia

Każde miasto i region naszego kraju posiada swoje własne symbole. Moskwa jako starożytnej stolicy Rosji jest obdarzony nie tylko najbardziej rozpoznawalnych, ale również historycznie znaczących znaków – jej godła i flagi, które są znane w każdym rosyjskim.


Dlaczego mamy flagi i emblematy

Od czasów starożytnych, wraz z pojawieniem się stanów i ich symbole pojawiają. Z ich flagi wyszedł do walki, aby bronić swoich interesów i obronie swoich domów przed atakami wrogów. Chociaż tradycja posiadania flagę i herb terminach broni z powrotem do odległej przeszłości, pomysł, że każde państwo musi zawsze mieć swoje własne symbole, związane z początku 20 wieku. Dlaczego jest to konieczne? Flaga i herb kraju, miasta lub państwa są nie tylko znaków, ale także specjalną formą definicji. Łączą nas z historią i kulturą naszego kraju, jest wyrazem patriotyzmu. Że flaga i herb kraju określają nas w świat, jaki znamy w innych krajach.

Jaki jest Herb Moskwy

Na ciemnym czerwonym tle przedstawia wojownika jeździec na białym koniu. Niósł włócznię złota. Pod kopytami wykładziną drapieżnego czarnego smoka, który rozbraja Knight, przebijający głowę bestii.

Różna flaga i godło Moskwa

Flaga – wstęga ma określony zakres barw, które są określone jako różne postaci. Herb – to godło lub symbol miasta, regionu lub państwa, to obraz, który wskazuje najważniejsze cechy danego obszaru za pomocą symbolicznych znaczeń.

Flaga i Herb Moskwy wyglądać praktycznie identyczne. Godło jeździec zabicie smoka i znajduje się tam, i tam. Flag, w przeciwieństwie do godła ma prostokątny kształt.

Co zrobić barwy godła

Czerwone tło symbolizuje pamięć o tych, którzy zginęli w walkach o żołnierzy ojczyzny. W środku widzimy wojownika na białym koniu. Biały oznacza śmiały, czystości myśli. Czarny smok – siły wroga, nie zwijają się pod stopami i próbowali uciekać utwór. Złoty Spear – że bogactwo i wielkość. Zatem obraz reprezentuje odwaga rosyjskiego żołnierza i jego siłę.

Według jednej z wersji, kolor płaszcz wprowadzono Nicholas II jako symbol – rosyjskiego tricolor (czerwony zespół stanowi tarcza, płaszcz – niebieski, a koń biały).

Historia godła

Pierwszy wygląd postaci, przypominającej nowoczesną Flaga Moskwy, odnosi się do czasu po zwycięstwie w dziedzinie Kulikowym. Następnie zabicie jeździec smok stał się symbolem księstwa moskiewskiego. Wierzono, że reprezentuje władcę. Od początku 18 wieku wojownika obrazu przypisywanego św Jerzego, wartość ta została zaproponowana przez Piotra Wielkiego pod wpływem myślicieli europejskich.

Wraz z nadejściem władzy radzieckiej, flaga Moskwy w czasie nieodwracalne. Zamiast tego miał sierp i młot, oznaczający zwycięstwo klasy robotniczej. Już w 1993 roku, flaga miasta Moskwa odzyskała przedrewolucyjnej cechy i nawykowe jeździec uderzenie potwora ponownie oznaczone kapitału.

Kim jest ten wojownik

Georgij Pobedonosets – pochodzi od starożytnego greckiego rodzaju, składający się w wiernej służbie cesarza. W czasach straszliwego prześladowania chrześcijan, to wojownik wzrosła do ich obrony, za co został poddany straszliwym torturom. George poprosił o pomoc od Boga, który dał mu siłę, aby stanąć do wszystkich wyzwań. Jednak mieszkańcy kazano wykonać zawodnika, aw 303 roku został zabity przez ręce kata.

Od starożytnych wydarzeń 06 maja jest uważany za pamiętny dzień świętego Jerzego Wielkiego Męczennika, który umarł za swoje przekonania, a także pragnienie, aby chronić świat chrześcijański.

O Gruzji składa się wiele legend. Jedna z nich opowiada o cudzie wojownika i węża, który wygrał. Raz, według legendy, w pobliżu miasta zabezpieczania zgodę zamieszkało węże potwór, atakowanie i niszczenie lokalnych mieszkańców. Miasto następnie rządzi głupiego i okrutnego króla, który bezwzględnie stosowane do chrześcijan. Kiedy ludzie narzekali na niego sztuczki węża, zaproponował, aby dać mieszkańcom potwora swoich dzieci po kolei. Blisko władcy miał piękną córkę, ale dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a to musiało być na liście, aby być spożywane przez potwora. Gdy nadeszła jej kolej, księżniczka udał się do jego śmierci. Ale potem złapał George'a. Po zapoznaniu się straszliwego węża, udał się bez jego armii z nim walczyć, by uratować córkę króla i obywateli od cierpienia. Modlił się do Boga o pomoc, George był w stanie pokonać wroga z pomocą lojalnego polowania uderzeniem w głowę. Przeciąganie tuszę chorej, wojownik mieszkańców powiedział, że wiara – ich główną siłę, która jest w stanie wytrzymać wszelkie trudności.

Jak ta historia odnosi się do Moskwy? Jak wiecie, Jerzy Dołgoruki, był założycielem Moskwie, dzięki swojej wytrwałości Spraw Moskwa, a później stał się stolicą Rosji. Nazwa Yuri na greckiej progu reprezentuje George. Jest to interesujący zbieg dwóch znaczących osób rosyjskiej kultury i historii służył jako doskonały symbol, więc to nic dziwnego, Georgij Pobedonosets jest flaga Moskwy. To serce naszego kraju.

Gdzie można spotkać dzisiaj w Moskwie Flaga

Symbol stolicy można znaleźć na prawie każdej ulicy. Tutaj flagi na wzgórzu w Moskwie, a tutaj jest on przedstawiany w autobusie. Wiele razy można znaleźć w metrze i na reklamach. Dla wielu ten herb jest symbolem czegoś należącego do kapitału. Bardzo często możemy spotkać w Moskwie flagi na billboardach, ostrzeganie o zbliżających się wydarzeniach, przy wsparciu władz miasta.

Wszelkie mieszkaniec Rosji może zauważyłeś Victorious w płaszczu rosyjskiej broni, w samym rdzeniu. Ta tradycja sięga XVI wieku, podczas całego przedrewolucyjnej historii dwugłowego orła z Victorious były uważane za symbol imperium rosyjskiego, a następnie nowoczesną Rosję.

Ponadto, bardzo często obraz Moskwy Godła wykorzystywane na stronach rządowych lub te, które są dedykowane do niczego stolicy. W takich przypadkach Flaga Moskwy w wektorze do wyraźnego obrazu może być nałożony na tle.