670 Shares 7682 views

Siła skojarzeń dla twórczego myślenia

Beauty asocjacyjne relacje lepiej wszystkim odzwierciedlenie w prozie i poezji. Każde zjawisko, działania, których celem lub nawet osoba nieumyślnie podobny do czegoś już nie widział, i przypomnieniem tego wyłania się z głębi pamięci. W ten sposób mechanizm asocjacji: wszystko, co znalazło odbicie w naszej świadomości, połączonych ze sobą, w celu zabezpieczenia naszej pozycji w pamięci.


Źródło nieoczekiwane wspomnienia

Mózg jest wielkim spoiwa liści-obrazy, z których każda zajmuje szczególne miejsce – odcienie emocji odnosi się konkretnie do tej grupy przedmiotów lub zjawisk. Gdzie jest pamięć flash? Są one prowadzone przez pamięci asocjacyjnej. Na przykład, lizak w drodze do przeszłości w parku, na karuzeli, a zgiełk samochodów – na letnie dni, gdy nagle zamilkł muzyki w słuchawkach.

Stowarzyszenie jako profesjonalnego narzędzia

Moc połączeń asocjacyjnych są rzemieślnicy z wielu branż. Marketerzy znaleźć drogę do nieświadomości zbiorowej przez testów oferujących zidentyfikować podobieństwa między słowami, dźwięki, kolory. Więc nie jest ukryta reklama, znalezieniem właściwych słów lub znaków z polityką reklamach, wynalazł sloganów, logotypów, sporządzane i przekazywane wszystkim, co powinno zmusić osoby do określonego działania.

Wzdłuż drogi marketerzy są pisarze, wykorzystując asocjacyjne linki w wielu dziedzinach. Angażowanie jednej sceny do drugiej, dla charakterystyki odbicia intymnych doświadczeń poprzez obiektywnych zjawisk lub znaków na renderingu przykład percepcji. Że stowarzyszenie sprawia myśleć głębiej, szybciej, musujące. Są to sprytny montaż myśli, w których łańcuch wyciąć wszystkie niepotrzebne, wyjaśniając, i pozostaje najbardziej pomysłów koncentrat soku.

Łańcuchy psychologia asocjacyjne

Głębokie warstwy skojarzeń wysyła ciąg piosenek Dolský: „Mój samolot – pektorał.” Nawet poza głównym tekście wskazuje wyraźny związek chrztu, los ukrzyżowania, koniec wszystkiego, a każda z tych wartości jest naprawdę odzwierciedlenie w piosence.

Aby ułatwić korzystanie z łączy asocjacyjne? Ludzie, którzy próbują stworzyć coś nowego, łącząc bardzo stary. Miłośnicy aby dotrzeć do prawdy obrazów filmach Larsa von Triera i Davida Lyncha. Pisarze, aktorzy, reżyserzy, fizyka, matematyka – każdy, kto wie, jak zorganizować swój pogląd na rzeczywistość w sposób prosty i jasny wzorców wzoru.

Energia asocjacyjnych połączeń często destrukcyjne. Występuje, gdy osoba nieświadomie zazdrosny o kogoś, chociaż nie ma powodu, podczas depresji, a jednocześnie w duszy wyszukiwania, jak również przeglądania wiadomości, które często odnoszą się do ludzkiego strachu, aby zwrócić uwagę na problem. Zachęcić ich do pracy po stronie światła – zadania Titanica. Zajmuje się przez wieki narratorów legend o bohaterach, kształcąc nowe pokolenie rosyjskich bohaterów. Podobnie, istnieje amerykańskich bohaterów z przedrostkiem „super”, pomaga uwierzyć w siebie, albo sprawiedliwość na tym świecie. Zdolność do znalezienia towarzystwa swojego życia z losem udanego osoby daje motywację. Stowarzyszenie daje możliwość spojrzenia na siebie, dlaczego rozłożone na półkach teraz samoocena, wchodząc przyczyn obecnego stanu prostego pytania: „Jak”