124 Shares 8305 views

Bez koralowy: Właściwości farmakologiczne i zastosowanie w medycynie ludowej,

Obecnie istnieje ponad 40 gatunków bzu. racemosa Sambucus (buchkan, buzinnik, tsevochnik, Kalinką Pishalnik) – to skromna krzew trzy metry wysokości, który dobrze rośnie w słońcu, w cieniu, jest odporny na działanie dymu i zanieczyszczeń gazowych. Roślina ta charakteryzuje się wysoką odpornością na mróz. Elder Kwiaty są małe, żółto-biały kolor. Bzu kwiat w drugiej połowie maja, a jej czerwone jagody dojrzewają w lipcu.


Ten krzew jest stosowany do krajobrazu parków, ulic, parków, umacnianie zboczy, jary przed wysychaniem, a to jest bardzo często spotykane w opuszczonych terenów i krawędzi lasu. Jej owoce nie są trujące. Bez koralowy jest bardzo rzadko stosowane jako lek. W medycynie ludowej sok z jagód bzu jest powszechnie stosowany jako napotne i przeciwzapalne agenta. Kora i skuteczną ich emetyk i środek przeczyszczający owoce. Do leczenia choroby reumatyczne, nieżyty czasami stosowane kwiatostan i suszone owoce jagód bzu czarnego.

Nasiona czerwonej bzu, w niektórych krajach europejskich jest używana do produkcji oleju, który jest używany do celów technicznych. Z liści są farby zielony i owoców – alkohol. Drewno stosuje się w produkcji tokarce młode gałązki produkować różne zabawki, cewki, cewki tweeters, rury, wałki.

Ze względu na jego składu biochemicznego, starszy biały, czarny i czerwony są skuteczne repelenty. Roślina ta jest dobrze odpycha owady, roztocza, szczurów, myszy, itd Dlatego starszy często sadzone w pobliżu szopy, stodoły i innych budowli gospodarskich. Elderberry z czerwoną można wyróżnić nie tylko przez jej owoców, ale także na kwiatostanu. Bez koralowy ma kwiaty z zielonkawym odcieniem i nieprzyjemnym zapachem, a czarno – białych kwiatów i zapach migdałów.

racemosa Sambucus stosowany w medycynie ludowej ma szeroki stwierdzono, owoce, kora, korzenie i kwiaty tej rośliny. Liście, gałęzie i pąków zawiera taniny, masę cząsteczkową kwasów karboksylowych, niski (jabłkowy, kwas octowy, kwas walerianowy), monosacharydy (fruktoza, glukoza), witaminy (kwas askorbinowy, karoten, rutyna), związki parafinopodobnye, terpenoidy, betulina, cholina, alkohol cerylowy, ursolowy kwas. Niedojrzałe owoce zawierają substancje trujące: sambunigrin, kwas cyjanowodorowy, aldehyd benzelny aldehydowe.

Dzięki unikalnej kompozycji starszy przejawia działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i efekt dezynfekujący. Jest on używany do przeziębienia, bóle głowy, zapalenie jamy ustnej, wodobrzusze, astma oskrzelowa, dusznica bolesna, nerwobóle, osteochondroza, łuszczyca, menopauzy. Szczególne przeciwwskazania do jego stosowania zostały zidentyfikowane. Jako preparaty na bazie bez koralowy nie badano na ich stosowanie musi być ze szczególną ostrożnością.

W leczeniu chorób uzdrowicieli używać wywary i wyciągi z korzeni, gałęzi i kwiatów. W celu przygotowania bulionu z korzeni się łyżeczkę rozdrobnionych suchych korzeni czerwony bzu i wlać do szklanki wody, a następnie gotowano przez 5 minut. Dalsze popychanie w ciągu jednej godziny, przesączono, uzupełnia do objętości początkowej w wodzie i stosować trzy razy dziennie przez 1 ul. poposiłkowej łyżka. To rozwiązanie ma przeciwgorączkowe, środki przeczyszczające i właściwości diuretyczne. Rosół z gałęzi bzu czarnego są używane jako środek moczopędny i napotne. W leczeniu reumatyzmu, astmy oskrzelowej przepisane infuzyjnych kwiatów bzu czarnego, które odbywają się na 2 łyżki. po posiłku łyżka trzy razy dziennie.

Ponieważ bez koralowy nie jest oficjalnie uznana jako roślina lecznicza, eksperci nie zalecają ich zastosowanie w leczeniu różnych chorób.