410 Shares 4975 views

Kamienna siekiera: pierwsze osie, wykorzystanie zdjęcia

W różnych obszarach ruchu osi Ziemi z kamienia do osi metalu odbyło się w różnych momentach. Ale teraz są miejsca, w których niemetalowe broń i używane aż do teraz. Zasadniczo, to widać w afrykańskich i australijskich plemion z zachowaną prymitywnego komunalnych sposób życia.

Kamienny topór w życiu starożytnych ludzi

Pierwszy realizuje najstarszej osoby zostały wykonane z kamienia.
Początkowo były to tylko proste urządzenie, trud-oszczędność. Ludzie w dawnych czasach szukali mocnych skałach (głównie żwirowe i krzemu), z najbardziej ostry i zastosować je w życiu codziennym. Potem nauczyliśmy się je obsługiwać, przylgnie, Split, a nawet szlifować (w paleolitu).

Osie pierwszy kamień (a) dłuta starożytnych ludzi – uniwersalnym narzędziem. Z ich pomocą, starzec popracować, gdy było to konieczne, aby wskazówka, ze silne i trwałe.

Do takich narzędzi prymitywni ludzie znaleźć dość masywne kamienie (około 1 kg wagi), długość 10-20 cm, obbivat nich w inny, zbyt solidne, kamienia, ostrzenie dolną i górną zaokrąglone, aby ułatwić trzymać się za ręce.

Jak korzystać z kamienną siekierę? Siekanie ludzie wykopali, uderzył podczas polowania, zabili wszystkich poddają się nim.

Ze względu na fakt, że w ręce ludzie wciąż niedoskonałe, tworząc obrabiany narzędziem jest głównie zależna od bardzo początkowo znajdując wielkości kamienia.

Poprawa formy narzędzi

Ludzie w procesie życia stopniowo poprawiły swoje narzędzia. Kamień ax coraz kształt narzędzia i stał się narzędziem nie tak powszechny i używany tylko wyłącznie dla określonych celów.

Na polowanie na zwierzęta uzyskujących już wykorzystane nowe narzędzie – ostrokonechnikov. Skrobak jest stosowany przez kobiety podczas obierania skórki zwierząt zabitych przez mężczyzn. Praca z tym narzędziem często musiał to zrobić dla kobiet. Więc nie było pierwszą kobietą narzędzia kamienne.

kamienne topory walki

Tylko w okresie neolitu (koniec epoki kamienia) do procesu rozwoju umiejętności osób pracujących w zakresie rodzajów kamienia zaczęły pojawiać topory bojowe. Siekiery były małe, zwłaszcza dla możliwości prowadzenia walki z jednej strony (długość – 60-80 cm, ciężar – 1-3,5 kg).

Takie osie wykonane z obsydianu łopat, i spotkał się w obu Amerykach rdzennych mieszkańców tych miejsc (okres hiszpańskiej kolonizacji).

Kamienna siekiera: fotografie, historia rozwoju

Najstarsze narzędzia znalezione w czasach współczesnych, zostały stworzone około 2,5 milionów lat temu. Jak wspomniano powyżej, pierwsze narzędzie starożytnych człowiek (AX) jest konwencjonalny kamień o ostrej krawędzi.

W kolejnym procesie produkcyjnym topora lub innych produktów kamiennych powstała w następujący sposób: jeden fragment krzemień stałe i drugą użyto zamiast młota, za pomocą którego nadmiar części odszczepić w skałę, a więc wytworzonych przymocowane do odpowiednich narzędzi formy. Wtedy ludzie nauczyli tych produktów do polerowania i szlifowania.

Istnieje jednak jeden problem. narzędzia kamienne szybko rozpadły, a w związku z tym wymagać ich częstej wymiany.

Z czasem pojawił się kolejny ważny krok – Związek kije i posiekane w jednym narzędziu. I odwrócił kamienną siekierę. Plus, takie narzędzie jest dodatkowa dźwignia znacznie zwiększa siłę uderzenia, a praca z nimi staje się wygodniejsze.

Sposoby mocowania na rękojeści i tnących elementów są bardzo różne: w ułamku uchwyt używany bandaż zastosowano żywicę gumy, lub część roboczą narzędzia tylko przyspieszony w masywnej stałej uchwytu.

Został on wyprodukowany z krzemieniem, obsydianu i innych tartaków.

W późniejszej epoki kamienia (neolitu) osie zrobili z otworem na uchwycie (oka).

Kamienne siekiery zaczęły znikać w obszarach nowoczesnej Europy, kiedy to zaczęły pojawiać brązy (począwszy od 2. rocznicy BC. BC 1000). Pomimo tego, kamień, ze względu na niski koszt, istniał przez długi czas równolegle z metalu.

Trudności w podejmowaniu kamienną siekierę

Pierwszy z osi z podobieństwem do kształtu nowoczesnej, pojawiła się w okresie mezolitu (około 6000 lat pne. E.).

Jak zrobić topór kamienny z kamienia? To było trudne wyzwanie inżynieryjne dla prymitywnych ludzi – połączenie dwóch elementów siekierą.

Nawet jeśli otwór w kamieniu może trzeba zrobić, w tym przypadku zwiększonej grubości „ostrza” kamiennego topora, a on zamienił się młotkiem lub siekierą, z których można było rozbić tylko włókna drzewne zamiast przeciąć nimi. W związku z tym siekiery z uchwytem ax tylko powiązane razem przez życie lub skóry różnych zwierząt.

Tak szybko, jak ludzie nauczyli się, jak pachniał metalu, natychmiast rozpoczęła produkcję miedzi siekierę. Ale oni „ostrza” Przez długi czas były nadal produkowane w starym (kamień), ponieważ łupkowego i krzemień powierzchnia wolno szlifować się zadziwiająco ostre przedmioty. I oko powstał w rączce siekiery.

Konkludując

Jeśli myślisz o tym, wiele wieków temu, najprostszym i jednocześnie, wspaniała sprawa nie była tylko narzędziem pracy dla ludzi pierwotnych, lub narzędzia, ale także symbolem majestatu i władzy. Kamienne siekiery – to najcenniejsze obiekty czasu, wykonane przez ręce starożytnych ludzi, podwaliny dla nowoczesnej siekierą.