547 Shares 1329 views

Dybenko Paul Efimovich: biografia i zdjęcia

Słynny rewolucjonista Dybenko Paul Efimovich urodził się 28 lutego 1889 roku w małej miejscowości Czernihów Lyudkovo. Jego rodzice byli zwykli chłopi centralnej Rosji. sytuacja społeczna i finansowa rodziny pozostawił swój ślad na ścieżce życia chłopca. Wykształcenie podstawowe otrzymał w wiejskiej szkole. Następnie przez trzy lata w szkole publicznej. Dalsze badania dotyczące syn chłopa po prostu nie było przystępne.

praca Dybenko Paul Efimovich rozpoczęła się 17 lat. Litewski Novoaleksandrovsk wstąpił do lokalnego skarbowych. Jednak przez długi czas młody człowiek nie tam pozostać. Został zwolniony z powodu rewolucyjnych namiętności. W 1907 roku młody człowiek podjął brzemienną w skutkach decyzję i dołączył do grona bolszewickiej (w partii formalnie z pierwszego 1912). W przeddzień zakończył pierwszej rewolucji rosyjskiej, ale organizacje podziemne kontynuował swoją działalność.

Służba w marynarce

W 1908 Dybenko Paul Efimovich mieszka w Rydze. W 1911 roku rozpoczął służbę w Floty Bałtyckiej. Potrzeba otrzymując obowiązkiem żołnierza nie smakować Dybenko – starał się ukryć, ale deviationist aresztowany i przymusowo wysłany do stacji rekrutacji. Więc młody bolszewickiej, został marynarzem. Miejscem jego życia okazała się na wyspie Kotlin, gdzie miasto Kronsztadzie.

Dybenko był w kilku załóg statków, w szczególności szkolenia statku „Dźwina” i pancernik „cesarz Paweł I». Marynarz pracował jako elektryk, a później awansował na podoficerów. W 1913 roku brał udział w kampanii za granicą, odwiedził Anglię, Francję i Norwegię.

Pierwszy Świat

W 1914 roku pierwszej wojny światowej. Dybenko Paul Efimovich być w eskadrze zakres i udział w kilku wypadów bojowych na Morzu Bałtyckim. Kilka lat służby nie są stępione swój rewolucyjny zapał. Wręcz przeciwnie, jak bunkier strzał był bardzo cenny mieszadło do partii bolszewickiej. Jednocześnie, Dybenko był pod tajnym nadzorem tajnej policji. Był w „zagrożonych” iz tego powodu została odpisana ze statku, gdy Flota Bałtycka po raz pierwszy w czasie wojny przeżył powstanie marynarzy w pancernika „Hanko”.

Znajomy rewolucyjny Ryga była miejscem, gdzie został wysłany Dybenko Paul Efimovich. Biografia wojska i może pozostawać związana wyłącznie z floty, ale teraz musiał znaleźć zatrudnienie na przodzie lądowego. Po trzech miesiącach służby, został skazany na karę więzienia za Helsingfors defetystycznego propagandy. Wniosek był krótkotrwały. Dybenko wkrótce powrócił do floty jako Batallera. Mimo wszystkich swoich poprzednich niepowodzenia bolszewicka kontynuował rewolucyjnych działań.

Między lutym a październikiem

W 1917 roku Pavel Dybenko był w grube rzeczy. Po ukazaniu Rządu Tymczasowego, wstąpił płycie Helsinkach, gdzie był zastępcą z floty. Jako zagorzały bolszewik, on został wyróżniony przez najbardziej radykalnych poglądów. Które doprowadziły Pavel Dybenko największą aktywność propagandową w Floty Bałtyckiej podczas antyrządowych protestów jego partii w lipcu 1917 roku. Tego lata, większość bolszewików Lenin został aresztowany i uciekł i ukrył się w rozlewiska.

Został uwięziony i Dybenko Paul Efimovich. Krótka biografia rewolucyjnych pełnych odcinków aresztowania i uwięzienia. Tym razem znalazł się w krzyżu, gdzie w tym samym czasie, Trocki pozostał. Na początku września, między innymi bolszewickiej Dybenko został zwolniony. Tymczasowy rząd zdecydował, że partia utraciła wpływ zmarginalizowana i pozbawiony poparcia mas. Pogląd ten okazał się śmiertelny błąd.

Rozproszenie Konstytuanty

Nocą, gdy zwolennicy Lenina przejął władzę w Piotrogrodzie Dybenko doprowadziły przemycić rewolucyjnych poglądach marynarzy z Kronsztadu do stolicy. Zasadność froncie bolszewickim nowego reżimu sowieckiego były znaczące. Po rewolucji październikowej, został natychmiast poddany Rady Komisarzy Ludowych, gdzie stał Komisarz ludowy spraw morskich.

Flota Bałtycka przypomniał również, ile się do zamachu Dybenko Paul Efimovich. Data narodzin nowego państwa praktycznie zbiegło się z zwołania Konstytuanty. Dybenko został wybrany jako jego zastępca jako delegat jest z Floty Bałtyckiej. W dniu zwołania Konstytuanty kierował bolszewicką duża grupa żeglarzy, w rzeczywistości, aby rozproszyć demokratycznie wybranego ciała.

Ponownie na Niemcy

Doszli do władzy, bolszewicy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Z jednej strony, to przybiera na sile ruch biały, az drugiej, aż do podpisania pokoju brzeskiego kontynuować wojnę przeciwko Niemcom. Na początku 1918 roku, oni kontynuowali ofensywę w krajach bałtyckich. W poprzek ścieżki najeźdźców zostały wysłane żeglarzy, który kierował Dybenko Pawła Efimovich. Życie osobiste rewolucyjny Ewa była naznaczona radosnej okazji: ożenił soratnitse Aleksandra Kołłontaj, który stał się sławny w przyszłości jako dyplomata.

Jednak do spraw rodzinnych nie czasu. Dybenko oderwanie miała do czynienia z Niemcami w Narva. Żeglarzy, gorszy od wroga według wszystkich wskaźników, miasto lewo. Wkrótce zespół został rozbrojony przez jego własne. Do upływu Dibenko wykluczony z partii (przywrócone w 1922 roku). W pewnym sensie rewolucyjny szczęście – to nie był strzał, ale został odesłany do podziemnej pracy w Odessie (dotkniętej ostatnich osiągnięć).

W wojnie domowej

Na jesieni 1918 roku, Pavel Dybenko hit ukraińskiego wojska sowieckie. Poprowadził oddział partyzancki, który zawierał zwolenników Nestora Mahno. Najważniejszym sukcesem tej formacji był zaangażowany w zdobyciu Krymu. Dybenko Division pierwszy przejęła kontrolę nad kluczowym Perekop przesmyk. Jednak postęp jest zmienna. Wkrótce zwolennicy bolszewików musiał się wycofać.

Lewy i Dybenko Paul Efimovich. Photo Commander było ponownie w radzieckich gazetach – wrócił do Moskwy i stał się jednym z pierwszych studentów nowo otwartego Akademii Sztabu Generalnego Armii Czerwonej. Sytuacja na froncie był niespokojny, a Ubytki Dybenko ponownie wysłany na front. Pod koniec 1919 roku, brał udział w wyzwoleniu Carycyna, gdzie Stalin był również odnotowane i przyszłych marszałków Budionnego i Jegorow.

Zapaśnik z tylnym

Nowy 1920 st Dybenko spotkał po drodze. Jego Division realizowane wycofujące Denikina. Przez sprężynę kapitana osiągnęła Kaukazu. Wtedy Paweł E. powrócił na Krym, gdzie na ostatnich nogach opór resztki białego pod wodzą Wrangla. We wrześniu 1920, wojna secesyjna zwrócony w lewo tuż przed Akademii.

Kilka miesięcy później, w czasie następnego kongresu partii, wybuchł słynny bunt marynarzy kronsztadzkich. Dybenko znał ten kontyngent. Nie jest zaskakujące, że jego partia została wysłana do stłumienia buntu niezadowolonych trudności i nieuzasadnionych oczekiwań żeglarzy. Następnie Dybenko przyszedł pod dowództwem Tuchaczewskiego. W kwietniu 1921 roku, dwa watażka znowu razem – tym razem stłumione powstania chłopskiego w Tambov Antonovites Śląsk.

późniejsze lata

Po powrocie do cywila Dybenko Pawła Efimovich i Kołłontaj zaczęły zajmować różne stanowiska kierownicze. Mąż – w wojsku, jego żona – w partii i służb dyplomatycznych. Przez 20s i 30s. Dybenko doprowadziło wielu sił zbrojnych w Armii Czerwonej.

Stary bolszewik los był na kciuk. Kiedy Stalin rozpoczął czystki w Armii Czerwonej, Dybenko początkowo działał jako rzetelnego wykonawcę terroru. On tłumiona oddziałach w Leningradzkiego Okręgu Wojskowego, gdzie był dowódcą. Apogeum usług Dybenko był jego udział w rozprawie marszałka Tuchaczewskiego w lecie 1937 roku. I zaledwie kilka miesięcy po tym odcinku został zwolniony ze wszystkich swoich stanowisk. Było kilka zmian personalnych. W rezultacie, Dybenko była praca w Ludowym Komisariacie przemysłu leśnego i stał szef pozyskiwania drewna w gułagu. W lutym 1938 roku został aresztowany.

Pavel Dybenko, w tym czasie tradycją, został oskarżony o szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu, a nawet połączeń z Tuchaczewskiego, którego przyczyniły się do zakładu. Słynny dowódca wojny domowej został zastrzelony 29 lipca 1938. Został zrehabilitowany po Kongresie XX Party w 1956 roku.