308 Shares 4978 views

Jak to produkty wykonane z gliny polimerowej

Obecnie istnieje duża liczba materiałów z których można tworzyć sztukę i piękne rzeczy używanych w życiu codziennym. Jednym z takich materiałów jest uniwersalny polimerowy na bazie gliny (PG), który jest czasami nazywany termoplastyczne lub tworzywa sztucznego. Na rynku krajowym, to pojawił się niedawno i od razu zyskała ogromną popularność wśród artystów, projektantów i zwykłych ludzi, którzy lubią robótki, jak wyroby z gliny polimerowej posiadać piękno i są unikatowe.

Glina Polimerowa jest trochę jak glina, ale po podgrzaniu twardnieje, przekształcając wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest najsilniejsze wśród różnych rodzajów materiałów gliniastych i tworzyw sztucznych. Ponadto, PG jest tak łatwe do pracy, który jest powszechnie stosowany w produktach w domu. Należy zauważyć, że ze względu na dane z gliny polimerowe są otrzymywane z różnych kształtów i kolorów, jak podczas pracy istnieje możliwość tworzenia dużej liczby nowych kolorów, a także przy pracy z farbami.

Polymer Clay jest samoutwardzalnych i wymagające pieczenia.

1.Samozatverdevayuschayasya PG:

a) światła. Takie wyroby są wykonane z polimeru gliny szybko wysuszyć, ale zmniejszać. Ta glina jest dobrze nadaje się do rzeźbienia obrazy, rzeźby i panele. Gotowe produkty objęte są farbami oleju lub rama lakierze mogą być wykonane z drewna lub metalu.

b) znacznym gliny polimerów. Materiał ten posiada właściwości podobne do konwencjonalnego gliny, jest ciężki i często pękanie w stanie suchym, dzięki czemu nadaje się do tworzenia małych rzeźby wielkości.

c) zimno porcelany. Materiał doskonale nadaje się do tworzenia kolorów, ponieważ może być walcowane na cienkie arkusze.

2. termoutwardzalnej wymaga pieczenia:

a) ciało stałe. Dobrze nadaje się do formowania małych części lub biżuterii.

b) miękkie GC. Nadaje się do wytwarzania dużych elementów.

Podczas tworzenia produktu, można połączyć te dwa rodzaje gliny, ale zaleca się zakup gliny jednego producenta. Do tej pory dostępne na rynku różne rodzaje i marki z tworzyw termoplastycznych.

Rozważmy przykład wytwarzania lalek z polimeru gliny ręcznie.

Wymagane do pracy Płyta do walcowania gliny, kołek walcujący nóż, szczotki, oleju lub farb akrylowych. Po pierwsze, trzeba wziąć kawałek gliny i gotować, aż nie stanie się plastikowa Coke. Potem ją na płytce plastikowej trzeba rozwałkować, aby nadać kształt stożka lub owalny. Następny vyleplivaetsya sama lalka, może to być bardzo różne, w zależności od fantazji i wyobraźni. Skalpel wyciąć małe części, takie jak oczy lub usta. Gotowy produkt jest umieszczany w piecu i piec według instrukcji. Po ochłodzeniu lalki, jest konieczne, aby ozdobić pędzlem i farbach.

Zatem wyroby z gliny polimerowej może być bardzo różny, wszystko zależy od wyobraźni rzeźbiarza. Jednak, gdy produkcja techniki rzeźby powinny przestrzegać kilku wskazówek. Na przykład, gdy modeliny produkt może dać wyraźny odcień wacikiem do wyschnięcia farby, po upieczeniu farbę z takiego produktu nie będzie odkleić i będzie wyglądać piękniej. Piec produkt musi być natychmiast po formowaniu, ale nie od razu otwarcia pieca, konieczne jest, że produkt chłodzi się jako ostry spadek temperatury może pękać.

Wyroby z gliny polimerowej przyciąga uwagę swoim pięknem i wyjątkowością. Taki materiał jest lekki w użyciu, trwałe i przyjazne dla środowiska. Dobre dla tych, którzy mają dzieci, bo nic nie trwa dziecku jak modelowanie różne ulubione postacie. Ponadto, proces ten rozwija umiejętności motorycznych i uwagę.