711 Shares 4457 views

Xperia Z1 Compact – przegląd modeli, opinie klientów i ekspertów

Dla większości nowych modeli smartfonów flagowego wspólną cechą była ich znaczna konsolidacja do tego stopnia, że nie różnią się one od wielkości małych tabletek. Nie jest to zaskakujące, ponieważ każdy użytkownik chce mieć urządzenia mobilnego, która jest zdolna do wszystkiego. Dlatego producenci takiego sprzętu muszą stale poświęceń dla dobra funkcjonalność. Zgodnie z ogólną zasadą, na łasce względu na zwartość. Ta sytuacja powinna się zmienić nieco z pojawieniem się na rynku Sony Xperia Z1 Compact smartphone. Porównanie modelu z wielu innych popularnych urządzeń pokazuje, że nie jest to po prostu bardziej skromny rozmiar, ale także oferuje dobrą funkcjonalność. Na nim zostaną omówione bardziej szczegółowo poniżej.


ogólny opis

Ogólnie rzecz biorąc, pojawienie się nowych elementów posiada wszystkie cechy, które są charakterystyczne dla telefonów z linii Xperia. Może to obejmować oryginalny duży przycisk zasilania z prawej strony, pełne wdzięku linie rozwiązań formy i koloru. smartphone obudowa składa się z ramy stałej aluminium, wytrzymałego tworzywa sztucznego, szkła i tylnej okładki. Przedni panel modelu Xperia Z1 Compact ma błyszczącą czarną powłokę. Większość jego powierzchni, oczywiście, ruchliwe wyświetlaczu. Marginesy na górze i na dole zabiera dużo miejsca. Jednak ich redukcja doprowadzi do bardziej kosztownych gadżetów lub zwiększyć jej grubość.

Prawy górny montowany przednią kamerę, podczas gdy dolna wcięcie ma żadnej funkcji. Corporate logo firmy wraz z nazwą produktu wydrukowany na tylnej okładce. Jest to, po lewej stronie, jest głównym aparatu i lampy błyskowej. Od strony bocznej, że znajduje się większość elementów funkcjonalnych urządzenia. W tym samym prawej krawędzi przypisane do przycisków, natomiast lewy – gniazd i złączy. W odniesieniu do miejsca instalacji karty SIM, to znajduje się w lewym dolnym rogu. Wszystkie złącza zewnętrzne, z wyjątkiem gniazda słuchawkowego, zamknięte ze specjalnymi gumowymi grube czapki.

ergonomia

Prawie doskonałe ergonomia można określić jako jedną z głównych zalet Xperia Z1 kompaktowy telefon. Zdjęcia urządzenia jest żywy dowód, że rozmieszczenie głównych elementów jego twórców przemyśleli każdy szczegół. Optymalna można nazwać i wymiary urządzenia, dzięki czemu nie tylko zmieścić się w kieszeni, ale również wygodnie mieści się w dłoni, nie poślizgu nawet podczas długotrwałego rozmowy. Nie składając projekt przypadku uzasadnione jest, aby być wolne od pisków i luzów. Ogólnie pozytywne wrażenie o smartfonie lekko zepsuć wyjątkiem niektórych małych rzeczy. Na przykład, w czasie, może rozpocząć spaść otwory mocujące. Z drugiej strony, to nastąpi tylko wtedy, gdy model jest już moralnie przestarzały.

pokaz

Smartfon wyposażony w 4,3-calowy monitor. Należy zauważyć, że taki rozmiar ekranu jest optymalna jeśli chodzi o kompaktowym urządzeniu. Szkło bezpieczne Xperia Z1 kompaktowy stworzony przez japońską firmę Asahi. Jest przeznaczony nie tylko do zapisania wyświetlacz przed zarysowaniem i uszkodzeniem, ale także odporne na wstrząsy, co nie jest prawdą z Gorilla Glass, stosowanych w większości nowoczesnych modeli. Rozdzielczość ekranu wynosi 720h1280. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ta opcja nie jest mocną stroną smartfona. W rzeczywistości, wszystko nie jest tak daleko. Fakt, że obraz na ekranie ma gęstość 342 punktów na cal, więc obraz jest wyświetlany dość dokładnie. Umiejętność pracy w rękawiczkach – jeszcze jedną ciekawą cechę Sony Xperia Z1 Compact ekranie. Opinii wielu właścicieli urządzenia wskazuje, że jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o chłodnym klimacie wewnętrznym.

kamera

Stosowany w modelu kamery głównej jest taka sama jak w poprzednich wersjach telefon – Z1. Ma czujnik na rozmiar 20,7 megapikselowy tylnej oświetlona i szerokokątny obiektyw G. Aby wykonywać zdjęcia w pełnej rozdzielczości, należy użyć ustawień manualnych. Po włączeniu trybu automatycznego najwyższej rozdzielczości obrazów zostanie ograniczona do ośmiu megapikseli. Cokolwiek to było, a to wystarczy, aby stworzyć zdjęcia o doskonałej jakości, niezależnie od poziomu oświetlenia. Jedyną rzeczą, która może spowodować komentarze do aparatu Xperia Z1 Compact – jest to lampa błyskowa LED, która jest raczej słaby. Urządzenie jest w stanie nagrywać filmy, a także w jakości Full HD. Obraz kosztem systemu stabilizacji staje się bardzo kruche.

produktywność

Model działa na procesorze Qualcomm Snapdragon, który na dzień dzisiejszy, jest uważany za jednego z najszybszych. W związku z tym nowość może konkurować pod względem wydajności z wielu urządzeń przewodnich. Dość rozsądne rozwój roztwór zastosowanie 2 GB pamięci RAM. W sprawiedliwości należy zauważyć, że w poprzednich wersjach objętości była taka sama. Co do pamięci nierozłączny, jego wielkość wynosi 16 GB. W tym przypadku, użytkownik jest dostępny z których tylko 12 GB, podczas gdy pozostała część jest wymagane dla systemu operacyjnego. Cokolwiek to było, model Xperia Z1 Compact, a także wiele innych nowoczesnych urządzeń, gniazdo microUSB przewidziano dodatkową kartę pamięci.

miękki

Nowością nie może pochwalić zaległych funkcje oprogramowania. Smartfon działa na interfejsie użytkownika systemu Android 4.3, który jest prawie taka sama jak w poprzedniej wersji. Większość standardowych ofert jest podobna do innych przedstawicieli zakresie Xperia. Ciekawą nowością jest program do transferu, którego celem jest szybki i prosty do przenoszenia danych użytkowników z innych urządzeń działających na systemie operacyjnym Android.

autonomia

Moc Xperia Z1 Compact odbywa się poprzez telefon stacjonarny akumulatorem typu, którego pojemność wynosi 2300 mAh. Objętość ta jest znacznie mniejsza w porównaniu z parametrami prekursorowych, ale jest to wystarczające ze względu na mniejsze wyświetlacza. Na ogół, autonomii urządzenia jest na wysokim poziomie. Nawet przy pełnym akumulatorze intensywnego użytkowania będzie trwać przez cały dzień.

głównym konkurentem

Modyfikacja posiada doskonałe właściwości techniczne, w związku z tym poważny konkurent teraz to jest tylko jeden – Xiaomi MI-2S. Jest to urządzenie dobrze znane chińskiej korporacji, która sprzedaje dobre telefony w bardzo niskich kosztach. Urządzenie wygląda całkiem oryginalne i piękne, a jednocześnie jest to trochę łatwiejsze. Na kluczowych parametrach daje bardzo niewiele. W szczególności, urządzenie posiada cztery szybko procesor 13 mega pikseli kamery, 32GB wewnętrznej 2 GB pamięci RAM. Z tym wszystkim chińska cena telefonu jest niemal dwukrotnie.

odkrycia

Podsumowując, należy stwierdzić, że smartfon Xperia Z1 Compact jest przeznaczony dla osób, które chcą uzyskać urządzenie wielofunkcyjne, a jednocześnie nie ma to być trójwymiarowy. Na tle konkurencji, które zostało omówione wcześniej, model jest dość drogie (koszt to w sklepach domowych jest około dwudziestu dwóch tysięcy rubli). Jednak jest to chyba jedyna wada telefonu. Bez wątpienia, jest to warte swojej ceny.