724 Shares 1622 views

Profil cieplarnianych własnymi rękami. Profil cieplarnianych do płyt gipsowo-kartonowych z rękami

Nasz kraj ma różne strefy klimatyczne, w tym nie nadaje się do uprawy roślin warzywnych i owocowych. W tych okolicznościach, w celu uzyskania gwarantowanej żniwo na niewielkim obszarze tak potrzebną profil szklarniowe. Z rękami na budowę nie będzie trudne.

Zalety szklarni w gospodarstwie

 1. Ekspansja sezonu wzrostu. Szklarnia pozwala sadzenie sadzonek na początku sezonu, ponieważ jest już dobrze znane i opracowane do punktu, w którym ciepłe dni. Szklarnia z profilu, struktury ręce pozwala również plantatorzy rozszerzyć uprawy warzyw pod koniec sezonu i przedłużyć okres zbiorów.
 2. Dostarcza świeże warzywa długi okres. W strefie klimatu umiarkowanego bez ogrzewania szklarni pozwala uprawy roślin, które są typowe dla ciepłej pogody przez cały rok.
 3. Chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi kiełkujących nasion i sadzonek. Szklarnia jest w stanie chronić kruchy nowe pędy i młode sadzonki od warunków pogodowych, takich jak mróz, pod koniec chłodów wiosną, ulewny deszcz, wiatr i grad.
 4. Ochrony siewek szkodników owadzich, dostających się do gleby i powietrza. Ukryte szkodniki takie jak drutowce, ślimaki i stonogi, może uszkodzić delikatne w nocy nowe pędy i młode sadzonki. Takie szkodniki jak piętnówka kapustnica, może zniszczyć krzyżowych kapusty (brokuły, kalafior , kapusta, kapusta i brukselka).
 5. Chroni siewek i sadzonek z ptakami. Ptaki wzrost aktywności na wiosnę, wiele gatunków ptaków kopać i zarysowania warstwy ornej w poszukiwaniu robaków, które negatywnie wpływa na kiełkowanie.
 6. Rośliny w szklarniach mogą być uprawiane w pojemnikach lub bezpośrednio w ziemi. Szklarnie są zazwyczaj wykorzystywane do uprawy roślin doniczkowych do dalszej transplantacji do pojemników lub głębokimi półkami. Mogą one także być uprawiane bezpośrednio w ziemi.
 7. To oszczędza pieniądze na roślinach. W kontrolowanym środowisku szklarni z wysokim stopniem powodzenia kiełkowania nasion. Cieplarnianych, ręce struktur profili tynkowych możliwych rośnie wiele roślin z nasion.
 8. To pozwala na kontrolę irygacji. Pomoże to uniknąć nadmiernej wilgoci w porze deszczowej i zapewnić normalne podlewanie w suchych okresach.
 9. Rośliny mogą się przegrzać i tracą odwagę, jeśli nie dbać o właściwą wentylację. Automatyczne otwory wentylacyjne mogą być doskonałym rozwiązaniem.

Jak zrobić tani cieplarnianych własne ręce?

Głównymi składnikami szklarnie rama podstawy, pokrywa, wentylacji i ogrzewania. Dla każdej z tych części można wybrać kilka opcji godnych dopuszczalne do stosowania na swojej farmie. Na przykład, ramka cieplarnianych może być wykonana z drewna, rur, profili metalowych do rur z tworzywa sztucznego lub płyt gipsowo-kartonowych. Powłoka jest najczęściej stosowane folie, arkusze z poliwęglanu lub szkła. W związku z tym, możemy zobaczyć wiele produkcji szklarniowej wariantów, z których każdy będzie miał swoje zalety i wady. W tym artykule przyjrzymy się, jak szklarnia może być wykonana z profili poliwęglanu i własnymi rękami.

Dlaczego poliwęglan?

Zasięg jest lepiej wybrać z przezroczystego poliwęglanu. Posiada dwie warstwy z poduszką powietrzną w środku, z dobrymi cechami izolacyjnych. Materiał ten pozwala na połączenie zalet szklarni, zarówno wysoką wytrzymałość i rozmyte rozproszenie światła przechodzącego przez płyty. Między innymi, jest bardziej trwały niż folia z tworzywa sztucznego, proste w obsłudze i niezawodne w działaniu.

Wybór miejsca pod budowę

Podczas budowy szklarni w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę jego lokalizację. Najbardziej udane opcja będzie otwarta do krainy światła słonecznego. Jeśli to możliwe, pożądane jest, aby zorientować szklarnię ze wschodu na zachód, tak że większość godzin dziennych została skierowana najdłuższy bok do południa. Wiele zależy od celu szklarni. Jeśli używamy go nie będzie w okresie zimowym, można zrobić lekkich materiałów, takich jak profile do płyt gipsowych. Materiał ten jest bardzo lekki i wytrzymały, pozwala na ogromną precyzją, niezbędną sztywność, jak również łatwość i szybkość konstrukcji zespołu. Jak zrobić szklarni z rękami z profilu? Zaczynamy z zasadą.

przygotowanie fundamentu

Szklarnia z rękami z profilu jest proste okazuje to jest bardzo proste. W związku z tym, że nie wymaga ciężkich fundamenty jego stabilność podczas pracy. W wybranym miejscu montażu należy wyrównać Szklarnie strony, wykopać rów dla fundacji i wypełnić je zaprawą cementową. Tydzień później można rozpocząć montaż szklarnie szklarnie Mocowanie ramy główne dzienniki do fundamentu za pomocą śrub kotwiących przy użyciu specjalnie wywiercone otwory. Otwory wierci się wzdłuż całej fundamentowych odstępach od 0,5 do 0,7 m. Mocowanie samym zapewnia szklarni stabilności i zdolności do wytrzymywania wiatr.

prace przygotowawcze

Należy obliczyć z wyprzedzeniem odpowiednią ilość materiału do pokrycia szklarni. arkusze poliwęglanu jest dostępny w dwóch rozmiarach – o szerokości 2,10 m i długości od 6 do 12 metrów. Najbardziej popularne są arkusze 6-metrowy, jak są wygodniejsze w użyciu. Jeśli długość cieplarnianych dzieli się przez 2 m, otrzymujemy wymaganą liczbę arkuszy do ścian bocznych i dachu szklarni, jeśli jego wysokość jest mniejsza niż 2,1 m, a szerokość -. 3,5 m Oddzielnie należy obliczyć liczbę arkuszy, które będą potrzebne do drzwi i fasad ,

Produkujemy ramki

Zobaczmy, jak zbudować profil ramki własnymi rękami. Szklarnia powinna być wilgotna i bardzo ciepła atmosfera. Dlatego, profil, który będzie rama musi być dobrze zabezpieczony przed korozją. Jest również regularnie utrzymać taką ochronę podczas pracy szklarni.

struktura ramki może być różny. Biorąc pod uwagę, że ramy dla szklarni z rękami pokrytymi arkuszy poliwęglanu, wskazane jest, aby zrobić ramkę wykonaną z płaskich klatek. Mogą być wykonane z oddzielnych segmentów profilowych mocowanych razem za pomocą śrub i nakrętek. Oddzielnie, przygotowuje się ramkę na ściany i dach szklarni. Ramy są połączone ze sobą za pomocą śrub i nakrętek, jak również podstawa – śrub kotwiących. Mocowanie wzmocnione w węzłach ze specjalnymi łącznikami, kraby montażowych. Wykonuje Rama wykonana z profilu własnymi rękami. Rama cieplarnianych z lekki, smukły i piękny, co jest istotne dla wielu rolników.

montaż poliwęglanu

Prawidłowa instalacja materiału powłokowego musi uwzględniać jego rozszerzalność cieplną. Dlatego też, w poliwęglanu należy wywiercić otwory i śruby płytki do płaszczyzny ramy za pomocą śrub, przy użyciu szeroko konkretnych celów, aby nie uszkodzić powierzchni arkuszy. Poliwęglan powinny być przymocowane na całej powierzchni szklarni, pozostawiając tylko przestrzeń dla drzwi i otworów wentylacyjnych. Nawiasem mówiąc, czy otwory nie może zrobić sam, i zabrać je do góry drzwi, trochę mniej niż połowa ich wysokości. Podczas instalacji poliwęglanu własnymi rękami, należy zauważyć, że arkusze muszą być zamocowane pionowo do wilgoci łatwo zjechał im. Skrzyżowania paneli może być instalowany do zamykania profili połączeniowych.

Montaż drzwi

Profil cieplarnianych (z rąk, jeśli nie to) może mieć drzwi, a także z profilu. Powinny one zdecydowanie wykonać wysięgnika dla sztywności i dołączyć je z płyt poliwęglanowych śruby. Aby przymocować ramę zawiasów drzwiowych. Musisz zainstalować drzwi do szklarni, załączyć uchwyty i haki do mocowania drzwi w pozycji otwartej i zamkniętej. Szklarnia jest już prawie gotowy.

oświetlenie pojazdu

Dla wygody, lepiej aby poliwęglan cieplarniany podświetlane od wewnątrz. Jest to konieczne, aby w pełni działać w szklarni w nocy. W celu zapewnienia szybkiego wzrostu i rozwoju siewek, potrzebuje dobrego oświetlenia. Ale roślina nie jest wystarczająca ilość światła, które jest widoczne dla naszych oczu, potrzebują światła o określonej długości fali. Do szklarni oświetlenia nadają się do żarówek energooszczędnych, a także zużywają mniej energii niż tradycyjne żarówki. Szczególnie użyteczne są lampy sodowej o wysokim ciśnieniu, dzięki czemu promieniowania fotosyntezy przyspieszenia wzrostu roślin w szklarni.

wietrzenie szklarni

Aby uzyskać dobrą wydajność, co zapobiega powstawaniu skroplin i proliferacji bakterii i owadów w szklarni jest wymagany do wykonywania niezbędnych napowietrzania. Jest to również konieczne do hartowania roślin w celu zwiększenia ich odporności na choroby. Otwory wentylacyjne muszą być dostarczane z różnych stron i na dachu szklarni. Ich powierzchnia nie może przekraczać jednej piątej powierzchni szklarni. nie powinien być umieszczony w pobliżu nawiewów dwóch metrów od siebie. Unikaj przeciągów na wietrzenie. Ponadto, otwory wentylacyjne są niezbędne dla celów dostępu owady zapylania.

Automatyczne nawadnianie szklarni – czy zrobić z rękami?

Mikroklimat stworzony w szklarni, nie będzie wygodne dla roślin, jeśli nie zapewniają nawadnianie terminowe i wysokiej jakości. Niestety, żadna z produkowanych krajowych systemów nawadniania nie jest w pełni automatyczny. To jest zawsze podlewania aż tam jest woda lub nie działa. systemy produkcji zagranicznej automatycznego nawadniania mają także wadę – działają one z wody z kranu, a muszą być podlewane ciepłą wodą bronił, w przeciwnym razie roślina może umrzeć. Dlatego szklarni, Profili z własnymi rękami, jeśli to możliwe, powinny być wyposażone w system nawadniania kropelkowego prefabrykowanych kontenerów, ogrzewanej przez słońce.

Dodatkowe wyposażenie Szklarnie

Pożądane jest, aby Twój profil cieplarnianych do płyt gipsowo-kartonowych z rękami został wyposażony w dodatkowe elementy:

 • półprzezroczyste rolety przeciwsłoneczne lub rolety bambusowe, aby uniknąć przegrzania roślin w gorące, słoneczne dni;
 • tabel wewnętrznych lub półki, kiedy w szklarni będzie siewek z nasion roślin;
 • Dodatkowe systemy ogrzewania szklarni, jeśli planuje się uprawę roślin w zimie.

wniosek

Tak więc, zbadaliśmy jak można zbudować na działce profilu cieplarnianych do płyt gipsowo-kartonowych z rękami. Życzymy udanej pracy i dobrych zbiorów!