688 Shares 1795 views

Skwaśnieć oczy dziecka 2, 3 lat. Leczenie. Dlaczego skwaśnieć oczy dziecka? Co robić?

Jakie doświadczenia lub po prostu pokrycie rodzice nowo narodzonego dziecka. Wielu z nich są całkowicie nieuzasadnione, podczas gdy inni, przeciwnie, wymagają szczególnej uwagi. Najczęstszym problemem, który powoduje, mamusie i tatusiowie wiele pytań, to skwaśnieć gdy oczy dziecka. Stan ten wymaga specjalnego podejścia. Fakt, że rodzice po skwaśnieć oczami dziecka, będziemy rozmawiać w tym artykule.

Objawy zakisaniya oczy dziecka

Zasadniczo rodzice znaleźć problem w godzinach porannych. Podczas gdy dziecko śpi w nocy w jego oczach jest wiele procesów, które przekładają się na objawy porannych:

  • dziecko nie może (z trudem), aby otworzyć oczy, bo jego powieki sklejone;
  • Po przemyciu śluzu pojawi się ponownie po czasie;
  • nowonarodzone dziecko jest ciągle działających w górę, trudno jest spać i płacz;
  • Szlam może mieć różne odcienie bieli i – od blado żółtego do jasnobrązowego i brązowy (ropa);
  • dzieci starsze skarżą się na nieprzyjemne doznania w oczach;
  • dziecko mocno pociera oczy, próbując pozbyć się śluzu utworzonej;
  • po eyewash śluz zniknie, ale nie nieprzyjemne odczucia znikają.

przyczyny

Przed rozpoczęciem leczenia, należy określić przyczynę tego zjawiska – zakwaszenie oczy dziecka. O każdej manifestacji objawów mówimy osobno i dać rodzicom pomocnych wskazówek i zaleceń.

zapalenie spojówek

To jest chyba najczęstszym powodem, który prowokuje ten stan. Jest to choroba, zwykle w młodym wieku. W związku z tym pytanie, dlaczego oczy dziecka skwaśnieć (2 lata), można odpowiedzieć, że to zapalenie spojówek.

Po kontakcie z wirusów i bakterii na błonę śluzową oka, rozwija się proces zapalny, który nazywa się „ostre zapalenie spojówek”.

Zwykle choroba wpływa na dwoje oczu naraz, ale są chwile, kiedy tylko jedna jest w stanie zapalnym. W tej sytuacji, leczenie powinno być przedmiotem obu ciał, ponieważ po pewnym czasie zapalenie spojówek może poruszać się płynnie po stronie zdrowej. Należy zauważyć, że choroba może rozwijać się nierównomiernie, wpływając na jedno oko więcej niż sekundę.

Choroby przyczyny mogą być obecność w organizmie wirusów dzieci i bakterie, kurz i zabrudzenia, reakcji alergicznej itp. d. Jeśli dziecko kwaśne oczy, czerwony i obrzęk powieki obserwowano wylotowe ropne, pieczenie, swędzenie, opierając się na twardówce staje się wyraźne, zachodzi kłucia wieku, w tym przypadku, możemy z całą pewnością powiedzieć o obecności zapalenia spojówek.

Jeśli czas uciekać się do leczenia, to poważne konsekwencje można uniknąć (czyli rozprzestrzeniania się zapalenia do innych części oka).

zapalenie woreczka łzowego

Ta choroba jest rzadka wystarczy, ale to może być odpowiedź na pytanie, dlaczego oczy dziecka skwaśnieć.

Zapalenie woreczka łzowego Objawy podobne do zapalenia spojówek, ale przyczyny różnią się znacznie. Tak więc, choroba rozwija się w wyniku zatkania przewodu łzowego niemowlęcia dzięki obecności tych resztek tkanki płodu. Reszty te wywołują wyglądu korka, które jest główną przyczyną zatkania przewodu łzowego dziecka.

Głównym obrońcą oka (rozdarcie) nie może już wykonywać swoją pracę. W związku z tym, w szczelinę oczu i przenikają szybciej pomnożenie bakterii. Zapalenie woreczka łzowego powinny być traktowane wyłącznie przez lekarza. Będzie on dostarczać dokładną diagnozę i przepisać prawidłowego leczenia.

lek

Jeśli oczy dziecka skwaśnieć, leczenie powinno przebiegać terminowo. W alergicznego spojówek lekarz może przepisać leki przeciwhistaminowe wirusowe – kropli lub maści zawierające środek antyseptyczny, w bakteryjnych – Maści i spada z antybiotykiem. W przypadku wszystkich typów choroby są takie odpowiednie leki „Vitabakt”, „sulfacetamid”, „chloramfenikol”, „Tobrex”.

Jeśli przyczyna zakwaszenie zapalenie woreczka łzowego oka stała się chorobą, w tym przypadku, wywar do mycia ziół, antyseptyczne, masaż. W cięższych przypadkach – kanał łzowy intubacji.

leczenie w domu

niezależne leczenie może być stosowane wraz ze stosowaniem leku. Tak więc, jeśli oczy dziecka skwaśnieć, co zrobić w tym przypadku? Uważa się za skuteczne rumianek bulion mycia i nagietka. Łyżka jakichkolwiek środków wlać do szklanki wrzącej wody, w postaci wlewu przez pół godziny, przesączyć. Ogrzewa się wywar stosuje się tamponu i przemyto oczu. Należy zauważyć, że dla każdego oka klocki muszą zostać wymienione. Przemywać oczy potrzebują od zewnętrznej krawędzi do wewnątrz, aby nie nosić infekcji na zdrowych częściach narządu wzroku. Ta procedura jest przeprowadzana co 2 godziny.

Dobrze sprawdzony i silny parzonej czarnej herbaty. Zanurzył go w sterylnym gazikiem można prać BABY oczy 3-4 razy dziennie.

Najskuteczniejszym sposobem leczenia oka pozostaje zatruły furatsilina roztwór do płukania. Oznacza jedną tabletkę rozpuszcza się w szklanej wrzącej wody. Następnie płyn jest szczep powinny być czyszczone z ciepłym ciał 3 razy dziennie za pomocą sterylnych wymazów.

Należy zauważyć, że te metody nie są głównym problemem w leczeniu, jeśli oczy dziecka skwaśnieć, jako uzupełnienie terapii medycznej.

Co trzeba wiedzieć, kiedy oczy dziecka zakisaniya

Po oczy dziecka będą przetwarzane, nie wychodzić. Może to spowodować poważne konsekwencje. Należy pamiętać, że przed dotknięciem dziecka, należy dokładnie umyć ręce.

Jeśli któryś z członków rodziny ma przeziębienia, to lepiej, aby nie dopuścić trochę czasu dla swojego dziecka. Chora matka – w tym przypadku założyć bandaż z gazy.

Nie zaniedbuj i higienę osobistą. Od najmłodszych lat dziecko powinno być nauczane, aby umyć ręce wodą z mydłem. Wiele zależy od porządku w pokoju. W pomieszczeniu, w którym dziecko śpi, powinno być przechowywane wilgotnym wycieraniu.

Skwaśnieć jeśli oczy dziecka (3 lata) w tym okresie nie lepiej pozwolić mu zwierzę. W szczególności w przypadku alergii często.

Pościel powinny być zmieniane codziennie. Myć powinno być w proszku dla dzieci specjalnej, która nie zawiera żadnych składników chemicznych i alergików. To samo odnosi się do ubrań i ręczników. Muszą być szyte z naturalnych włókien. Podczas leczenia bielizna dziecko powinno być również zmieniane codziennie.

W każdym razie, jeśli dziecko dotknął problemu zakwaszania oka, to nie wahaj się, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Lekarz dowie przyczynę tego stanu i przepisać odpowiednie leczenie. Należy zauważyć, że samoleczenie nie zaleca się przeprowadzać lub choroba oczu może stać się przewlekły.