219 Shares 1204 views

Ile kontynentów na Ziemi? Dziś uwierzyć, że siedem

Co jest planetą? Ile kontynentów na Ziemi? Jest to najlepiej widoczne przy obserwacji z kosmosu. Jednak nie każdy ma taką możliwość, dlatego ograniczymy się do modelu kuli ziemskiej – Globe. Jeśli nie zobaczyć go z bliska, widzimy, że tylko jedna trzecia ziemi Ziemi jest pokryte, a wszystko inne – woda. Działka jest podzielona na kilka obszarów, które są nazywane kontynentach i kontynentów. Wcześniej uważano, że istnieje tylko pięć: Ameryka, Australia, Afryka, Europa, Azja.


Ale naukowcy mają inne zdanie dzisiaj. Po pierwsze, budowa Kanału Panamskiego , Ameryka została podzielona na dwóch kontynentach – Side Północnej i Południowej. Po drugie, Antarctica. Wcześniej uważał, że obszar wokół bieguna południowego – to jest po prostu ogromny blok lodu, ale teraz wiadomo, że jest to – kolejny kontynent. Prawdą jest, że mieszkają na niej tylko pingwiny, ale to nigdy nie przestaje być ziemia. Tutaj mamy odpowiedź na pytanie, jak wielu kontynentów na Ziemi. Okazuje się, że istnieje siedem.

Co to jest?

Patrząc na mapę lub kuli ziemskiej, możemy zobaczyć wszystkie kontynenty, które istnieją na naszej planecie. Porozmawiajmy o tym, co oni reprezentują. Dowiedzieć się, jak wielu kontynentach świata, wyjaśnienie – co to jest? Kontynenty – ogromne połacie ziemi, myte przez morza i oceany.

Jeśli jednak w sposób naukowy, kontynent (continens) – duża tablica skorupie ziemskiej, z których większość znajduje się powyżej poziomu morza na świecie i nazywa się ziemia, a im mniejsza jest poniżej wyznaczonego poziomu i nazywa obwodowych. Przez termin ten odnosi się i wyspy, znajduje się w strefie przechowywania kontynencie.

O tym, jak wiele kontynentów na Ziemi, opinie różnią się tak daleko. Ich liczba w różnych interpretacji własnych. Na przykład, w Europie i Azji – czasami są one połączone w jedną i nazwał kontynentu Eurazji. Jak dla Ameryki, jest odwrotnie: wiele osób uważa go za jednego kontynentu, pomimo faktu, że jest ona podzielona na kanale na Północ i Południe. Na tej podstawie, okazuje się, że każdy ma swoje własne podejście. Dlatego niektórzy naukowcy wciąż nie zdecydowali, jak wielu kontynentach świata – sześć lub siedem.

Teraz zobaczmy, co każdy z nich. Asia – jest to największy kontynent na Ziemi. Ma powierzchnię 43 milionów kilometrów kwadratowych. Ogromne połacie ziemi za nim – to jest Ameryka i Afryka. Ich kwadratowy – odpowiednio – 42 i 30 milionów metrów kwadratowych. km.

Ale kontynent Australia – najmniejszy na świecie. Bierze tylko 8 milionów kilometrów kwadratowych.

Antarktyda nazwał tę suchą ziemię, też jest bardzo trudne, ponieważ jest pod lodowatym zbroi. Jednak, mimo wszystko, jest to najwyższy kontynent na Ziemi, jego wysokość – 2040 metrów nad poziomem morza. Mimo że Antarktyda nie ma stałych mieszkańców, ale zawsze występuje więcej niż 40 stacji badawczych różnych krajów zaangażowanych studiowania go.

Według legendy w dawnych czasach nie było innego kontynentu – Atlantydy. Jednak, aby to udowodnić, naukowcy byli w stanie. Uważa się, że była między Ameryką a Europą, ale zatonął w wyniku potężnego trzęsienia. To jak wiele kontynentów na naszej planecie, a każdy z nich ma swój własny klimat, faunę i florę oraz, oczywiście, ludzie.