792 Shares 1808 views

ozimych odmian cebuli. Uprawa cebuli zimowym

Jest to niemożliwe, aby wyobrazić ogród na terenie kraju bez cebuli. Zazwyczaj jest to użyteczne korzeń posadzone na wiosnę. Fakt, że może być uprawiana jako zimie, wiadomo, że nie wszyscy. Tymczasem, ta metoda daje wiele korzyści. Jedyną rzeczą, którą musisz wybrać odpowiednią różnorodność.


Zalety i wady rosnącego cebuli zimowym

Wszystkie ogrodnicy zdają sobie sprawę, jak trudno jest zapisać Onion aż do wiosny. Kiedy rosnące cebule zimowe potrzeba zniknie. Nic nie gnije i nie zwalniają strzałkę. Inną zaletą tej metody uważa się, że szef rosną bardzo duże, ponieważ czas na sadzenie wiosną nie zostaną utracone w każdym razie. Podlewanie cebuli do połowy maja, nie jest konieczne, ponieważ gleba zachowuje więcej wilgoci jest wystarczająca. Czas wolny można przeznaczyć do sadzenia i pielęgnacji dla innych kultur. Dojrzewanie ozimych odmian cebuli na dwa – trzy tygodnie wcześniej niż zwykle wiosną. Na zup żarówki mogą być brane pod koniec maja.

Oczywiście, nie ma w tym procesie uprawy i jej wad. Najważniejsze jest to, że wydajność w cebuli zimowych są nieco niższe niż na wiosnę. Ponadto uważa się, że jego głowa utrzymane trochę gorzej.

Zimowe odmiany cebuli Seva: reguły wyboru

Do uprawy zimą mogą być podejmowane jedynie w mieszańców i odmian krótko – średnio światło dzienne. Zaczynają tworzyć nawet żarówka 12-14 godzinnego dnia. Południowe odmiany cebuli do uprawy zbóż ozimych nie nadają sposób. Odmiany, przeznaczone do sadzenia na wiosnę, również nie zaleca się przyjmować. Fakt, że są one znacznie mniej tolerować zimę i podmerzaya rozpocząć strelkovatsya. Najczęściej, jak w przypadku szczypiorkiem, wykorzystywane do sadzenia odmian zimowych holenderski selekcji.

gatunek Szekspir

Jednym z najbardziej popularnych odmian przeznaczonych do uprawy zimą, to Szekspir. Dojrzałe główki cebuli na tyle wcześnie (hodowano przez 75 dni). Cechy charakterystyczne z nich to okrągły kształt i duży rozmiar. Jeśli porównamy Shakespeare zimowe cebulę z innymi odmianami, można zauważyć przede wszystkim znacznie bardziej gęste pokrycie skalach. Z tego powodu może wytrzymać temperatury do -18 ° C. bez pokrywy śnieżnej. Dla porównania – najbardziej zimowych odmian cebuli zaczynają zamarzać nawet w temperaturze -15 ° C. Płatki Kolor – brązowy.

Bow Shakespeare różni się zima, biały, soczysty miąższ. Smak tej odmiany jest uważany za półwysep. Troska o nich odbywa się w zwykły sposób.

gatunek Radar

W przeciwieństwie do Szekspira Innym obiecującym zimowych odmian – Radar – przeciętny okres dojrzewania. Jego popularność wynika przede wszystkim z doskonałego smaku żarówek i bardzo dobre zachowanie jakości. Wagi kolor mają tego rodzaju jasnożółty. Inną charakterystyczną cechą jest duże rozmiary głowy. Rosną żarówek 150 ° C. nie ma kłopotów. W niektórych latach, również ze szczegółowych głowy opieki klasach radarowe mogą osiągnąć 300 g masy ciała. Zbiorów cebuli Radar zima daje więcej niż dobry.

gatunek Allan

Allan stopień dotyczy postaci krótkiego dnia. żarówki słomkowej mają zaokrąglony kształt. Ich waga może osiągnąć 80-120, miąższ jest biały, ma słodki smak. Allan odmiana dojrzewa w czerwcu, kiedy stary zapas cebuli zużytą, a sprężyna głowa nie jest jeszcze dojrzały.

inne odmiany

Powyższe zimowych odmian zestawu cebuli mogą być przypisane do najbardziej popularnych. Jednakże istnieją również inni zasługują na uwagę. Na przykład, bardzo często ogrodnicy centralnej Rosji rosną zimowe cebulę Senshi. Można sadzić jesienią i odmian, takich jak popularny i dobrze znany wszystkim Stuttgart Zmartwychwstały, powszechne w Europie Sturon, przedwczesne dojrzewanie Centurion Kip-Vell i innych.

czas sadzenia

Jako zimowego czosnku, zimowych odmian cebuli sadzi około miesiąc przed nadejściem mrozów. W środkowej strefie Rosji jest około połowy października. Na podeście nie powinno być opóźnione. W przeciwieństwie do czosnku, cebuli w okres spoczynku trwa aż do grudnia – stycznia. Tak, aby zwolnić nieco strzałkę i zamrozić, nie mógł w żadnym wypadku. Chernushka posadzone w środku – do końca sierpnia.

Wybór lokalizacji

sadzenia cebuli zima czuć się dobrze na słoneczne, osłonięte od silnych lokalizacjach wiatrowych. Łóżko w tym samym czasie, w żadnym wypadku nie powinny być nasiąknięta wiosna. W przeciwnym razie, szef vypreyut. Nie można też wybrać, aby dopasować te miejsca, gdzie wcześniej, że na poprzednich pięciu lat uprawia przynajmniej niektóre żarówki. Niepożądane poprzednicy są również upraw, takich jak fasola, ziemniaki i seler.

Przygotuj łóżka

Łóżko dla ozimych odmian cebuli jest konieczne, aby rozpocząć przygotowania do dwóch tygodni przed sadzeniem. Gleba powinna być wykopane jak najgłębiej. W tym przypadku stosuje się nawóz w łóżkach. Najlepiej jest próchnica. Jest możliwe zastąpienie go ekofosku (30 g na 1 m 2), superfosfat (20 g) i soli potasowej (15 g). Wyższe dawki pomocą fosforu zimowych cebuli są dobrze hibernacji. Reaguje bardzo dobrze tę kulturę i popiół. Łóżka są najlepiej zrobić wysokie. Zmniejszy to ryzyko zamarznięcia.

Co powinno być sadzenia

Niezależnie od odmiany dobiera się rosnąć, czy łuk Radar zimowym, Szekspira czy Allan, nie należy przyjmować średnicę sevok większą niż 1 cm. Małe żarówki nie dają strzelca. Ponadto, głowy, uprawianej od nich znacznie lepiej utrzymane w zimie. Oczywiście, wybrany do sadzenia cebuli powinny być zdrowe. Cebulki barwione, uszkodzone lub zepsute należy odrzucić.

sadzenia cebuli

Przed posadzeniem kwiat łóżko musi być odpowiednio poluzowane. Cebulki posadzono sposób otworu w pewnej odległości od siebie w rzędzie 10 cm. Między rzędami liści 25 cm. Niektórzy ogrodnicy roślinne zimowych cebule częściej. Jednak, aby to zrobić należy na brak miejsca w ogrodzie.

Przygotowanie łóżka do zimy

W większości przypadków, zima cebula sadzenia na ściółkę zimowym. To zmniejsza ryzyko zamarznięcia. Nie zaleca się stosowania jako mulcz torfu. Fakt, że stopień przewodności cieplnej na bardzo niskie i na wiosnę Miał długie roztopów, opóźniając rozwój roślin. Dlatego najlepiej jest łóżek zamulchirovat liście, słoma, gałęzie świerkowe i topy. Należy to zrobić, gdy gleba jest lekko podmerznet. Oczyścić ściółkę wiosną zaraz po rozmrożeniu gleby.

Wiosna i lato opieka

Obchodzi ozimych odmian cebuli wymaga prawie taka sama, jak na wiosnę. Na wiosnę, po zniesieniu złoża ściółki mocznika należy zapłodnienia (10 g na 1 m2). Następnie poluzować dopasowanie. Można posypać górną łóżko małego warstwą popiołu.

Gdy rośliny będą stanowić około 4 blaszki wymagają, aby jeden opatrunek, tym razem przez 10 g nawozu potasowego i 20 g fosforanu. Najlepiej jest łuk reaguje na nawozy stosowane w postaci ciekłej. W związku z tym, należy je rozpuścić w wodzie lub rozcieńczania nalewki ziół. Nawadniano cebuli, ile potrzeba, co zapobiega wysychaniu gleby. Po każdym podlewania klombu powinny być poluzowane.

754 shares 4565 views
opalarka naprawa z rękami
773 shares 3618 views
Pokój dziecięcy
310 shares 8725 views